Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Merhaba arkadaşlar hayat şartlarının giderek zorlaştığı şu günlerde sizlerde benim gibi ek gelir elde etmek için para kazanma fikirleri ile ilgili araştırmaya girdiğinizi tahmin ediyorum. Sizlerden bana gelen para kazanma yolları öğrenci arkadaşlara tavsiyelerin nelerdir? internetten para kazanma kesin yolların var mı? ve internetten çok para kazanmak için ne yapmak lazım? gibi soruların cevaplarını elimden geldiğince aktarmaya çalışacağım…

Para Kazanma Fikirleri 28 Kazanç Kapısı

Sizlere burada internette para kazanma oyunları ve müzik dinleyerek para kazanma yolları gibi saçma sapan para kazanma fikirleri aktarmayacağım. Burada para kazanma ile alakalı olarak yer verdiğim iş fikirleri internetten para kazanma kesin yollarıdır. Yani benim bizzat deneyip uyguladığım para kazanma yollarıdır…

Para Kazanmanın yolları 2019 yılı tavsiyelerime göz attıktan sonra eminim ki sizlerde en azından bu yolla ek kazanç sağlayacak çalışmalar yapabilecek bir düzeye geleceksiniz. Burada çok para kazanmak için ne yapmak lazım? sorusunu soranlar için müthiş gelir kaynakları olmadığını şimdiden hatırlatayım. Bu iş fikirleri ile zor günlerinizde geçiminizi rahatlıkla yapabileceksiniz. Çok fazla laf salatası yapmadan internetten para kazanma 2019 yılı tavsiyelerimizi sıralamaya başlayayım…

1- İçerik Yazarak Para Kazanma

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Müzik dinleyerek para kazanma ve internetten para kazanma oyunları ile ilgili saçma sapan yollara sapacağınıza içerik yazarak gelir elde etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Para kazanma fikirlerim içerisinde makale yazarak gelir elde etmeyi en baş sıraya koymamın nedeni hangi seviyede olursanız olun bu yolla gelir elde etmeniz oldukça kolaydır. Düşüncelerinizi yazıya dökebilme kabiliyetine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız içerik yazarak para kazanmanız mümkündür.

 

Çok fazla laf salatası yapma müşterileri nereden bulacağım ben diyorsanız hemen söylüyorum. r10 forumu, wmaracı forumu, sahibinden, bionluk ve sadeceon gibi sitelerden içerik ihtiyacı olan müşterileri rahatlıkla bulabilirsiniz. internetten para kazanma kesin yolları arasında yer alan içerik üreterek gelir elde etmekte zorlanmayacağınızı düşünüyorum.

Mutlaka Oku: Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler

Mutlaka Oku: Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Mutlaka Oku: internetten makale yazarak para kazanmak

2- Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanma

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Sizlerin çok para kazanmak için ne yapmak lazım sorusuna pek uygun olmasa da stok fotoğrafçılığı yaparak hatırı sayılır paralar kazanabileceğinizi söyleyebilirim. Özellikle yurt dışında popüler olan stok fotoğrafçılığı ile para kazanma fikri ülkemizde son 2 yıldır ciddi bir gelişme göstermiştir. Tabi bunda youtube’un gelişiminin önemli bir katkısı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü youtube, videolarınıza koyacak olduğunuz görsellerin özgün ve size ait olmasını istiyor.

 

Stok fotoğrafçılığı ile ilgili kazanç elde edebileceğiniz siteler arasında Fotolia, Shutterstock,Alamy, 123rf, PhotoDune, Gettyimages gösterilebilmektedir. Sıralamış olduğum bu siteler stok fotoğrafçılığı yaparak para kazanma fikri olan kişilerin en çok kullandığı sitelerdir. Kaliteli fotoğraf çeken bir telefonunuzun olması ve ufakta olsa fotoğraf çekme konusunda kabiliyetinizin olması gelir elde etmeniz için yeterli olacaktır.

Mutlaka Oku: Sermayesiz İş Fikirleri 23 Benzersiz Tavsiyem

Mutlaka Oku: Üniversite Öğrencisiyim Nasıl Para Kazanabilirim

Mutlaka Oku: Para Kazanma Yolları Öğrenci Arkadaşlara Tavsiyelerim

3- Mobil Uygulama İle Para Kazanma!

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

internetten para kazan fikirleri araştırmasını yeni yeni yapan birisi için bu fikrin zor göründüğünü kabul ediyorum. Ancak başlangıç seviyesindeki birinin bile bu yolla gelir elde etmesi için benzersiz sistemler mevcuttur. Sizlere hazır uygulama satan birçok web sitesi bulunmaktadır. Tabi bunun için yatırım yapma gücünüzün yerinde olması şart. Mobil uygulama ile gelir elde ile alakalı çok daha kapsamlı bir içerik ile karşınıza çıkacağım.

Mutlaka Oku: Kısa Yoldan Para Kazanmak İçin Hangi Yolları Denemek Gerekir?

4- İkinci El Eşyalarını Satarak Para Kazan

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Biliyorum ikinci el eşyaları satarak gelir elde etme fikri çok klasik internetten para kazanma fikirleri arasında yer almakta ancak halen bu yolla gelir elde edilmesi mümkün. Özellikle son zamanlarda letgo’nun bu piyasaya girmesi, sahibinden’in ciddi yatırımlar alması ve facebook gruplarının giderek popülerleşmesi ikinci el eşya satarak gelir elde etmeyi mümkün kılmaktadır.

Mutlaka Oku: İnternetten Sermayesiz Para Kazanmak

5- Youtuber Olarak Kazanç Elde Et!

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Klasik bir internetten para kazanma kesin yolu gibi gelebilir ancak youtuber olarak kazanç elde etmek için geç kalmış sayılmazsınız. Giderek televizyonun yerine geçmeye başlayan youtube sayesinde hayal dahi edemeyeceğiniz kazançlar elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır. Kamera karşısında konuşabilme kabiliyetine sahip olmanız youtube ile para kazanmak için en azından başlangıçta yeterli olacaktır. Bu yolla para kazanmak için kendinizi sürekli geliştirmek zorunda olduğunuzu unutmayın…

Mutlaka Oku: Youtuber Olmak İçin Gereken Ekipmanlar

Mutlaka Oku: Youtuber Olmak İsteyenlere 10 Kilit Tavsiyem

6- Instagram Üzerinden Emeğinizi Satarak Para Kazanmak

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Para kazanmanın yolları 2019 işleri arasında en popülerlerinden bir tanesi şüphesiz ınstagram ile para kazanmak gelmektedir. El emeği ile yapmış olduğunuz işlerin görselini buralarda paylaşarak önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Sürekli hastagh kullanmak potansiyel müşterilerinize ulaşmak için yeterli olacaktır.

Mutlaka Oku: Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olunur?

7- Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanma

Para Kazanma Fikirleri Müthiş TavsiyelerimPara Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

2019 yılı itibari ile önemli para kazanma fikirleri arasında satış ortaklığını gösterebilirim. Yine bir internet sitesine sahip olarak ve tek bir konuya odaklanarak gelir elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır. Sitenize gelen ziyaretçilerin sizin sitenizden ilgili siteye gidip alışveriş yapması para kazanmanız için yeterli olacaktır.

Çok para kazanmak için ne yapmak lazım diye soran kişilere satış ortaklığı yaparak para kazanmalarını tavsiye ediyorum .Bu yolla gelir elde edebileceğiniz güvenilir siteler arasında Gelir Ortakları, Admitad ve ReklamAction adlı siteler bulunmaktadır. Bu siteler ile alakalı benim herhangi bir güven eksikliğim olmadığını söyleyebilirim.

Mutlaka Oku: Satış Ortaklığı Veren Siteler

Mutlaka Oku: Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak Hakkında 

8- Facebook İle Para Kazanma

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Müzik dinleyerek para kazanma ve internetten para kazanma oyunları gibi zaman kaybettirici fikirlerin peşinden koşmak yerine dünyanın en çok kullandığı sosyal medya mecrasından para kazanmak için çaba gösterebilirsiniz. Bir alanda uzman olmanız ve insanların ihtiyacına yarayacak fikirleri sayfalarda veya gruplarda paylaşmanız facebook ile gelir elde edebilmeniz için yeterli olacaktır. Facebook ile para kazanma ile alakalı olarak yüzlerce fikir öne sürülebilir. Sizlerinde bu para kazanma yolu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar aracılığı ile mutlaka bekliyorum.

Mutlaka Oku: internetten üzerinden nasıl para kazanılır 16 yol

9- Domain Ticareti Yaparak Kazanç Elde Etmek

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Ben çok fazla yorulmak istemiyorum diyorsanız domain ticareti yaparak gelir elde imkanınız olabilir. Niş alan adları bularak hiç beklemediğiniz zamanlarda kapınız çalınarak mükemmel paralar kazanabilirsiniz. Doğru adımları atabilir iseniz ve sabırlı bir kişiliğe sahip iseniz domain ticareti yaparak gelir elde etmeniz mümkündür.

Mutlaka Oku: internetten para kazanma kesin kazandıran yollar

10- Online Tercüme Yaparak Para Kazanma

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Çok para kazanmak için ne yapmak lazım diye soranlara özellikle İngilizce gibi evrensel bir dile sahip olmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Kısa bir örnek vermek gerekirse Türkçe bir içerik yazarak 100 kelime’den en fazla 3 lira gelir elde edecekken İngilizce bir makale yazarak en az 5 Dolar=30 TL gibi bir rakamı kazanmanız kaçınılmaz olacaktır. Bu fırsatı kaçırmamak için vakit kaybetmemenizi önemle tavsiye ediyorum. Bende İngilizce öğrenmek için kendimi geliştirmeye başladım 🙂

Mutlaka Oku: internetten para kazanma yolları

11- E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Evet, en kazançlı para kazanma yollarından bir olan e kitap ile para kazanma fikrini sizlere önemle tavsiye ediyorum. Eğer bir konuda kendinizi oldukça yetkin bir düzeyde hissediyorsanız hemen bir özet kitap çıkararak kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Bunun için ios ve android mağazalarını kullanabilirsiniz. Bu tavsiyemi para kazanma yolları öğrenci tavsiyelerim arasında oldukça önemli bir konuma koyuyorum…

Mutlaka Oku: Para Nasıl Kazanılır? 

12-Udemy İle Gelir Elde Edin

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Çok para kazanmak için ne yapmak lazım diye soranlara önerebileceğim en önemli para kazanma yollarından bir tanesi de Udemy ile para kazanmaktır. Udemy bilindiği gibi online kursların satılabildiği bir platform. Kendinizi oldukça yetkin gördüğünüz bir konuda kurslar hazırlayarak önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Hazırlayacak olduğunuz bir kurs ile aklınıza gelmeyecek kadar büyük paralar kazanabilirsiniz.

Mutlaka Oku: İnternetten Para Kazanma 2018 Yılı Tavsiyelerim

13- Twitch ile Para Kazanma

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

İçeriğimin birçok kısmında internetten para kazanma oyunları gibi saçma işlerle uğraşmayın demiştim ancak bu yolla gelir elde edilebilecek bir yolun olduğunu da belirtmeliyim. Diğer saymış olduğum para kazanma fikirlerine nazaran biraz daha zor para kazanma fikri olan twitch ile oyun oynayıp ve oynadığınız bu oyunu canlı bir şekilde paylaşmanız neticesinde gelir elde etmeniz mümkün. Ancak burada önemli bir husus var ciddi bir ziyaretçi kitlesine sahip olmanız gerekmekte ve izleyicilerin sizi sevmesi gerekmekte… 

Mutlaka Oku: İnternetten para kazandıran yollar

14- E-Posta Listeleri Pazarlayarak Gelir Elde Etme

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Başarılı internet girişimlerinin arkasında her daim bir e posta pazarlaması bulunmaktadır. İşte bunu fırsata dönüştürerek toplamış olduğunuz reel kişilere ait e posta adreslerini pazarlayarak gelir elde edebilirsiniz. Bu e posta adreslerini pazarlamak yerine kendi ürün ve hizmetleriniz içinde kullanarak da gelir elde etmeniz mümkündür. Sağlam bir e posta listesine sahip olmak için ise sosyal medya platformlarını , forumları veya kendi blog sitenizi kullanabilirsiniz. 

15- Online Sanal Mağaza Açarak Gelir Elde Etme

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Peygamberimiz (S.A.V) demiş olduğu paranın %95’i ticarettedir. Bu nedenle çok para kazanmak için ne yapmak lazım sorusu soran kişilere internet üzerinden sanal mağaza açarak para kazanmaya çalışmalarını tavsiye ediyorum. Hazır sistemler sayesinde hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan sanal mağazanızı rahatlıkla açabilirsiniz. Sanal mağaza açmak için en çok kullanılan siteler arasında Buypasa Sopsy ve Ganipara bulunmaktadır. Belirtmiş olduğum bu siteler aracılığı ile sadece 5 dakika içerisinde mağazanızdan ödeme alacak bir konuma gelirsiniz. 

16- Sanal Asistanlık İle Gelir Elde Etme

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Yeni yeni ortaya çıkan ve 2019 yılı itibari ile internetten gelir elde etmek isteyenlerin en önemli gelir kaynaklarından bir tanesi sanal asistanlık hizmetleridir. Şirket sahipleri çalışanlarının artık ofise gelmesini istemiyor.  Telefon ve internet ile halledilebilecek işlerde sanal asistanlar tutan şirketler bunu çok daha makul fiyatlara yaparak kar marjlarını daha da yukarılara taşımaya çalışmaktadırlar. Maillerin kontrolü, içerik girişleri ve rehberlik hizmetleri veren sanal asistanlar reel hayatta kazanmış oldukları ücretleri evden çıkmayarak rahatlıkla kazanabileceklerdir.

17- Dailymotion İle Para Kazanma

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Youtube’a çok büyük bir rakip geliyor… Dailymotion, geçen seneden beri kullanıcılarına tıpkı youtube gibi kazan-kazan ilişkisine uygun bir şekilde kazanma programını açtı. Mantık aynı şekilde youtube gibi işliyor. Yine özgün ve kaliteli videolar yükleyerek bu mecradan da güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Dailymotion ile para kazanmak ile ilgili benzersiz bir içerik ile karşınıza çıkacağım…

18- Yandex Toloka İle De Gelir Elde Edebilirsiniz

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

İnternetten para kazanmanın bir sınırı kalmadı. Aklınıza gelebilecek birçok yöntem ile internetten para kazanma kesin olarak gerçekleşebilmektedir. Yandex’in bir servisi olan Yandex Toloka ile size verilen görevleri tamamlayarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Yandex Toloka sistemi 2019 yılı itibari ile çok fazla görev vermese de ilerleyen zamanlarda bu uygulamanın para kazanma yolunda önemli mesafeler kat edeceğini düşünüyorum.

19- Eski Kitaplarınızı Satarak Gelir Elde Edin

Para Kazanma Fikirleri Müthiş TavsiyelerimPara Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Para kazanma fikirleri arayışında olan ve okumayı çok seven kişiler için mükemmel para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de eski kitaplarınızı satarak gelir elde etmektir. Bol bol kitap alıyorsanız ve masraflarınızı en azından biraz daha düşürmek istiyorsanız kitaplarınızı online mecralardan rahatlıkla satabilirsiniz. Mesela letgo, sahibinden ve gittigidiyor gibi platformlara kitaplarınızı yükleyerek kısa bir sürede satabilirsiniz. 

20- Online Danışmanlık Yaparak Para Kazan

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Günümüzde para kazanmak artık çok kolaylaştı. Bir konuda yeterli derecede bir bilgi birikimine sahip iseniz yerinizden kalkmadan online danışmanlık hizmetleri vererek gelir elde edebilirsiniz. Mesela web tasarım, kişisel gelişim, makale yazarlığı gibi konularda online danışmanlık hizmetleri vererek hatırı sayılır gelirler elde edebilirsiniz.

21- Geri Dönüşüm ile Online Olarak Para Kazanma

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Çevreye katkıda bulunup hem de gelir elde etmek için harika kazanç yöntemlerinden bir tanesi de geri dönüşüm ile para kazanma yöntemidir. Poşetler, gazeteler, camlar ve tenekeler gibi unsurları online geri dönüşüm merkezlerine ulaştırarak bu yolla da gelir elde etmeniz mümkündür. Para kazanma yolları öğrenci arkadaşlara tavsiyelerim arasında bu gelir kaynağını da rahatlıkla belirtebilirim.

22- Backlinck ile Para Kazanma

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Kendi blogunuzdan backlink satışı yaparak hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz. Backlink ile para kazanma yöntemi şuan internetten para kazanma üzerine araştırma yapan kişilerin en yaygın olarak kullandığı bir para kazanma yöntemidir. Bir başka siteye 1 link çıkışı vererek günde 100-150 TL’ yakın kazançlar elde edebilirsiniz. Tabi bunun için ciddi bir trafik alan  bir siteye sahip olmalısınız.

 

23- Çeviri Yaparak internetten Para Kazanma Kesin!

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Evrensel bir dil olan İngilizce’ye hakimseniz internetten para kazanma sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Çünkü bu alanda yeteneklerinizi çok kolay bir şekilde satabileceğiniz benzersiz platformlar bulunmaktadır. Bunlar; Upwork,  Peopleperhour, Proz, Freelancer, Fiverr, Gurui Bionluk ve SadeceON gibi sitelerde çeviri yeteneğini çok rahat bir şekilde satabilirsiniz. Para kazanmanın yolları 2019 tavsiyelerim arasında bence bu kazanç elde etme yöntemi ile başka bir yerde çalışmanıza gerek kalmadan hayatınızı rahatlıkla idame ettirebileceksiniz.

24- Facebook Reklamlar İle Para Kazanma

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Bildiğiniz gibi Facebook reklamları 2019 yılı itibari ile şirketlerin ciro artışlarında doğrudan bir etkiye sahiptir. Bu alanda ciddi yatırımlar yapan şirketler ne yazık ki bu konuda tam anlamıyla nitelikli eleman bulamamaktadırlar. İşte burada devreye girerek Facebook reklam verme mantığını anlayıp Facebook reklam sertifikası veren kurumlardan sertifika alarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. 

25- Seo Uzmanı Olarak Gelir Elde Etme

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Para kazanma fikirleri içerisinde 2019 yılında ciddi bir kazanç elde edebileceğiniz alan SEO’dur. Yani sitelerin google’da daha yukarılarda yer alabilmesi için uğraşan kişilere SEO uzmanı denir. SEO alanında kendinizi kanıtlamış ve bu alanda yeterli sertifikalara sahipseniz mükemmel bir şekilde gelir elde edebileceksiniz. Kariyer sitelerine baktığınızda birçok şirketin SEO uzmanı aradığına şahit olursunuz. Vakit kaybetmeden SEO uzmanlık eğitimlerine başlamanızı tavsiye ediyorum.

26- Kripto Para Alım Satımı Yap

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Kripto para dünyası halen keşfedilmesi gereken harika bir kazanç kapısıdır. İnternet üzerinden yapacak olduğunuz yatırımlar ile elinizdeki parayı ikiye çıkarabilirsiniz. Size başlangıç için tavsiyem küçük yatırımlar ile kripto para yatırımlarına başlamanızdır. Sistemi anladıktan sonra bu yolla kazanç elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

27- Dropshipping İle Para Kazanın

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

internetten para kazanmanın yolları 2019 yılı itibari ile neredeyse sınırsızdır. Aklınızı kullanarak internetten para kazanmak aslında oldukça basittir. Dropshipping yöntemi de aklınızı kullanarak gelir elde edebileceğiniz harika gelir kaynaklarından bir tanesidir. Çok para kazanmak için ne yapmak lazım diye soranlara bu yöntemi ciddi bir şekilde tavsiye ediyorum. Mantık oldukça basittir. Elinizde olmayan ucuz ürünleri bulup başka platformlarda üzerine kar katarak satmaktır. Dropshipping yönteminde stok tutmanıza ve elinize ürünün gelmesine bile gerek yoktur. Zahmetsiz para kazanmak yollarından olan bu yöntem ile hayatını idame ettiren birçok insan bulunmaktadır.

28- Sadece Belirli Bir Alana Yönelik Blog Açarak Para Kazan

Para Kazanma Fikirleri Müthiş Tavsiyelerim

Makale yazarak para kazanmanın farklı bir yolu da belli bir alana odaklanan bir blog açmaktır. Blog açan birçok kişinin yapmış olduğu en büyük yanlışlardan bir tanesi de genel bir blog açmalarıdır. Yapılan bu yanlış sonucunda gelir elde edemeyen blog sahipleri sitelerini kendi haline bırakarak adeta bir çöplük meydana getirmektedir. Bu tür bir yanlışa kesinlikle düşmeyin. Bir moda blogu açmak yerine ayakkabı ile alakalı tek bir konuya odaklı bir site açmanız başarıyı yakalamanız için kaçınılmaz olacaktır.

Böylelikle internet üzerinden mükemmel gelirler elde edebileceğiniz yolları aktardık. Sizlerinde internetten para kazanmak ile alakalı görüş ve düşüncelerini mutlaka bekliyorum… Bu 28 kazanç yolu ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar aracılığı ile rahatlıkla belirtebilirsiniz. Yıllardır internetten para kazanan biri olarak yukarıda saymış olduğumuz 28 yol emek verip kazanç elde edebileceğiniz harika yöntemlerdir. Bazıları ile güzel kaznaçlar elde ederken bazıları ile ise geçminizi kısmi bir şekilde yapabileceksiniz. Açıklamış olduğumuz bu yollarla ilgili deneyim ve tecrübelerinizi de bizlerle paylaşınız. 

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Bileceksin dedi ki:

    teşekkürler

Yorum Yaz