internetten Makale Yazarak Para Kazanmak

icerikyazar.com ekibi olarak sizlere internetten makale yazarak para kazanmak ile ilgili oldukça detaylı ve kaliteli bir yazı kaleme aldık. Bu yazımızdan sonra internetten makale yazarak para kazanmak sizin için çok kolay olacak…  

internetten Makale Yazarak Para Kazanmak

İnternetten makale yazarak para kazanmak 2014 yılında itibaren popüler olmaya başladı çünkü google 2014 yılında yeni bir algoritma güncellemesi yayınlayarak kopya içerik paylaşan sitelere en ağır cezaları verdi. Site sahipleri de gerek zamansızlıktan gerekse makale yazma yeteneğine sahip olmadıklarından makale yazabilecek kabiliyetli kişiler bulma yarışına girdi. Yazma yeteneği olan birçok kişide bunu fırsata çevirerek reel hayatta kazanabilecekleri paranın çok daha fazlasını sadece makale yazarak kazanmaya başladı. 

İnternet sektörünün en ölmeyecek mesleklerinden bir tanesi de makale yazarlığıdır. Kendinizi yazma konusunda ciddi bir yetkinliğe kavuşturabilir iseniz sadece 20 dakikada yazmış olduğunuz bir makaleden dahi 50 TL ücret kazanabilirsiniz. Kısaca internetten makale yazarak para kazanmak araştırmayı seven ve aynı zamanda sabırlı bir kişiliğe sahip  olanlar için oldukça kolaydır.  

internetten para kazanmak istiyorum diyen bir kişi mutlaka makale yazarlığı konusunda kendisini geliştirsin. Makale yazmakta ne var çok kolay demeyin. Açıkçası ben birçok kişiye siteme yazı yazması için ücretli olarak yazarlık yaptırdım fakat yazılan yazıların bir çoğu sanki ilk okul öğrencisinin yazdığı notlar kadar kötüydü. Hatta daha da ileri gidiyorum ilk okul öğrencileri dahi makale yazarıyım diye geçinen birçok kişiden çok daha kaliteli yazılar ortaya çıkartır…

Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır ?

Evde makale yazarak nasıl para kazanılır sorusunu soran birçok kişi bulunmakta lütfen aşağıda vermiş olduğum bilgileri dikkatli bir şekilde okuyup hangi yöntemin sizin için uygun olduğunu belirlemenizi öneriyorum…

1- Kendi Sitenizde Makale Yazarak Para Kazanmak

Kendi siteniz de makale yazarak para kazanmak en fazla önerdiğim internetten para kazanma yöntemidir. Sitenizden para kazanmanız belki çok uzun sürecek fakat uzun vadede kazanan her daim siz olursunuz. Siteniz de insanların ilgisini çekecek içerikler üretip günlük en az 5000 kişinin girdiği bir blog sitesi yaratırsanız ayda minimum 1500 TL gelir elde edebilirsiniz. Bu gelirinizi tanıtım yazısı yayınlayarak ve reklam alanlarını kiraya vererek artırabilirsiniz. 

Benim tavsiyem uzman olduğunuz bir alanda site oluşturarak bu alanda özgün ve akıcı içerikler üretmenizdir. Böylelikle sadık bir okur kitlesine ulaşmanız daha kolay olacaktır. 

2- Başka Sitelerde Makale Yazarak Para Kazanmak

Bilgisayarda yazı yazarak para kazanma yollarından bir tanesi de başka sitelerde makale yazarak para kazanmaktır. Başkaları için içerik üretip anında sıcak paranın elinize geçmesini sağlayabilirsiniz.  Genellikle sizden 300-500 kelime arasında yazı yazmanız istenir. Kazancınızda 100 kelime üzerinden hesaplanır. Taban fiyat 100 Kelime 1 TL’dir. Yani sizin yazacak olduğunuz bir 500 kelimelik içerikten 5 TL kazanmanız mümkün. Zamanla hızlandıkça bir günde yazabileceğiniz makale sayısını artırarak reel hayatta kazanmış olduğunuz paradan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. 

Kendi sitenizde yazdığınız zaman çalışmadığınız günlerde dahi gelir elde edebilecekken başkaları için makale yazdığınızda ise hastalandığınız veya bilgisayar başında olamayacağınız günlerde asla gelir elde edemezsiniz. Ben bu yöntemi zor durumda kalmanız halinde kullanmanızı tavsiye ediyorum. 

3- Haber Sitelerine Makale Yazarak Para Kazanmak

Habercilik artık internette yapılmaktadır. Bu da özgün haber girecek kişilere ihtiyaç duyulmasını sağlamıştır. Haber sitelerinin iletişim kısmından site sahipleri ile iletişime geçerek kaliteli içerikler üretebileceğinizi onlara iletebilirsiniz. Onlarda sizden teklif vermenizi ister ve bu şekilde işe başlarsınız. Haber siteleri işi o kadar ciddiye alıyor ki iş bulma sitelerine ilan vererek bu konuda eleman ihtiyaçlarını gidermektedirler. Gördüğünüz gibi oldukça büyük bir potansiyel var makale yazarlığında…

4- Dergilere ve Gazetelere Makale Yazarak Para Kazanmak

Bu para kazanma yöntemi acemi makale yazarları için değildir. Kendinizi internet dünyasında kabullendirir ve iyi bir yazar olduğunuzu yazmış olduğunuz makalelerde kanıtlarsanız bir uzmanlık üzerine dergi ve gazetelerde yazılar yazabilirsiniz. Dergi ve gazetelere makale yazmak oldukça kazançlı bir yöntemdir. 

5- Seyahat Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Seyahat yazarlığı hem gezip hemde para kazanmak isteyenler için harika bir yöntemdir. Seyahat yazarları gezmiş oldukları yerlerin iç yüzünü, ne gibi zorlukları olduğunu aktararak oraya gitmek isteyen kişilere rehber olması amacıyla yazılarına aktarırlar. Bu sayede de birçok okur bu yazıları pür dikkat okur. Eğer kendinizi başarılı bir seyahat yazarı olarak kanıtlarsanız gidecek olduğunuz yerlere sponsor desteği bulabilir, bedavaya gezme fırsatını yakalama fırsatına erişebilirsiniz. 

Seyahat dergilerinde yazarlık yapıp güzel paralarda kazanabilirsiniz. Tabi bunun için kendinizi makale yazarlığı konusunda önemli ölçüde geliştirmeniz gerekiyor…

6- Yazar Koçluğu Yaparak Para Kazanmak

Yazarlık konusunda kendisini geliştirmek isteyen kişilere koçluk yaparak yani eğitimler vererek güzel paralar kazanabilirsiniz. Makale yazarlığı konusunda kendisini geliştirmek isteyen birçok kişinin olduğu düşünüldüğünde bu yolla hatırı sayılır gelirler elde etmek mümkündür. 

Makale yazarlığı ile ilgili işin püf noktalarını anlattığınız bir kitap yayınlayıp satarak mükemmel gelirler elde edebilirsiniz. 

7- Yabancı Dilde Makale Yazarak Para Kazanmak

Eğer bir yabancı dile sahipseniz Türkçe makale yazmaktan çok daha kazançlı bir yeteneğe sahipsiniz demektir. Türkçe makaleler 100 kelimesi 1 TL’den satılırken yabancı makalelerin fiyatları ise 100 Kelimesi 5 TL’den rahatlıkla alıcı bulmaktadır. Yabancı dil öğrenip ne yapacağım nerede kullanacağım demeyin sırf yabancı makaleler yazarak günlük gelirinizi 200 lira aylık ise 6000 TL’ye varan kazançlar elde edebilirsiniz. 

Yukarıda saymış olduğumuz yöntemler ışığında internetten makale yazarak para kazanmak oldukça kolaydır. Sizde saymış olduğumuz bu 7 yöntemden kendinize en uygun olanını seçerek gelir elde edebilirsiniz. 

Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler

Makale yazarak para kazandıran siteler bir hayli fazladır fakat alıcıyı ve satıcı mağdur etmeyen sitelerin sayısı bir elin parmaklarını maalesef geçmemektedir. Makale yazarak para kazanmak için forumları kullanabilirsiniz. Mesela benim önerdiğim en iyi forumlar wmaracı ve r10’dur. Buralarda 100 kelimesi 1 TL’ye çok rahat müşteri bulabilirsiniz.

Makale yazarak para kazandıran siteler arasında işini en profesyonel şekilde yapan ise bionluktur. Bionluk ile satış yapabilmek için satıcı başvurusunda bulunuyorsunuz daha sonrasında minimum 10 TL’lik ilanlar açarak gelir elde etmeye başlıyorsunuz. Bu platformda 300 Kelimelik bir makaleyi 20 TL’ye çok kolay satabilirsiniz. Bionluk ile makale yazarak para kazanmak için tıklayınız

Makale Yazmak Kaç Para ?

Makale yazmak kaç para sorusunu soranlara şu yanıtı verebilirim. Makale yazarlığına yeni başlıyorsanız 100 Kelimesi 1 TL taban fiyattır. Kendinizi makale yazarlığında geliştirir iseniz 100 Kelimesini 10 TL’ye dahi yazabilirsiniz. internetten makale yazarak para kazanmak tamamen kendinize bağlıdır. Kendinizi çok iyi geliştirir iseniz ayda 5000-6000 TL’ye varan oranlarda kazanç elde edebilirsiniz…

internetten makale yazarak para kazanmak için yukarıda saymış olduğumuz platformları kullanabilir veya kendi sitenizi kurarak reklamlar vasıtası ile gelir elde edebilirsiniz. 

Makale Yazarak Para Kazananlar

Makale yazarak para kazananlar arasında kendimi sayabilirim. Bizzat kendim makale yazarak ayda 3000-4000 TL civarında gelir elde etmekteyim. Sizde internetten makale yazarak para kazanmak için kendinizi geliştirip bu denli önemli gelirler elde edebilirsiniz. Makale yazarak para kazananlar arasında kendinizin de yer almasını istiyorsanız özveri ile çalışmanızı tavsiye ediyorum…

Makale Yazarak Para Kazanmanın Avantajları Nelerdir ?

 • internetten makale yazarak para kazanmak için bilgisayarınızın ve internetinizin olması yeterli.
 • Makale yazarlığı için herhangi bir diplomaya ve herhangi bir eğitime gerek yoktur.
 • Tek bir kuruş dahi harcamanıza gerek yoktur. Sermayesiz bir iş fikridir makale yazarlığı.
 • internetten makale yazarak para kazanmak sayesinde sıcak para akışı sağlayabilirsiniz. Anında kazancınızı çekebilirsiniz.
 • Herhangi bir vergiye tabi olmazsınız.

internetten makale yazarak para kazanmak göründüğü gibi çok zor değildir. Makale alıcılarını bulabilmeniz için birçok platform bulunmaktadır. Bu platformlar aracılığı ile makale yazarlığında çok önemli bir kariyer oluşturabilirsiniz.

internetten makale yazarak para kazanmak fikrini sadece para kazanmak odaklı düşünmeyin. Yapmış olduğunuz makale yazarlığını reel hayatta başvuracak olduğunuz iş ilanlarında da belirtmeniz işe alınma sürecinizi ciddi oranda olumlu etkileyecektir. 

Böylelikle internetten para kazanma yolları arasında yer alan internetten makale yazarak para kazanmak yolunu sizlere aktarmaya çalıştık. Yorumlar kısmından bu konudaki tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilir, makale alıcılarına kendinizi tanıtabilirsiniz…

Anket Doldurarak Para Kazanmak İçin Tıklayınız

İnternetten Para Kazanma Fırsatı İçin Tıklayınız

Evden Çalışarak İnternetten Para Kazanmanın Yolları İçin Tıklayınız

İnternetten Para Kazanmak İstiyorum Diyorsanız Tıklayınız

İnternet Üzerinden Nasıl Para Kazanılır 16 Yol İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Dilanur Çelik dedi ki:

  Ben kısa ve masrafsız yoldan para kazanmak istiyorum. Hem şimdiden geleceğe yatırım yapmak için hem de şu sıralar zor bir dönemden geçen aileme yardım etmek için. Daha önce kompozisyon yarışmalarında derece almışlığım da var. Bu nedenle en azından eğlendiğim bir dalda para kazanmak istedim. Ayrıca aynı anda üniversiteye hazırladığım için makale yazarlığı daha faydalı bir aktivite olarak göründü gözüme. Sormak istediğim şey de başka bir sitede mi yazarlığı başlamalıyım yoksa direk kendi sitemi mi açmalısın? Bir de ben parayı nasıl alacağım?

  1. admin dedi ki:

   merhaba Dilanur, mutlaka ilk önce kendi sitende başla. Seo ayarlarına özgünlüğe nasıl ulaşabileceğini öğren daha sonra başkaları için yaz. Yada başkaları için yazmak istiyorum dersen de ya referans olması amacıyla ücretsiz yaz yada cuzi miktarlar alarak işe başla.

 2. atlas dedi ki:

  Yazkazan sitesine üye olmak isteyenler arkadaşlar buradan başvuru yapabilirler ve seçtikleri konularda makaleler yazarak kazanmaya başlayabilirler-

  1. Birsen Gümüşhan dedi ki:

   Merhaba, makale yazmak istiyorum, yardımcı olur musunuz?

Yorum Yaz