Uyurken Para Kazanmak için 5 Yol!

Önümüzdeki 10 yıllık süre zarfı içerisinde finansal özgürlüğünüzü ilan etmek istiyorsanız birazdan sayacak olduğum uyurken para kazanmak ile ilgili yöntemler için şimdiden bir enerji ve efor sarf etmeniz gerekmekte. Bu para kazanma yöntemlerinde başlangıçta ciddi bir çaba gösterirsiniz ancak daha sonrasında çok fazla çaba göstermeden sizi tatmin etmeye yetecek düzenli gelirin sahibi olabilirsiniz…

Burada ev, oda veya araç kiralanması gibi parası olanların yapabileceği kazanç yöntemleri ile ilgili bilgiler paylaşmayacağım. Burada gün içerisinde bir enerji harcamadan düzenli para akışı sağlayabileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğim.

Warren Buffet’ın şu sözü her daim kulağınıza küpe olmalıdır; “Uyurken para kazanmanın bir yolunu bulamazsanız, ölene dek para kazanmak için çalışmaya mahkum olursunuz…” Bu söz günümüzde rahat bir yaşam sürülebilmesinin en temel yoludur. Aksi takdirde günde 12 saat çalışarak 3000 TL maaşa talim etmek zorunda kalırsınız…

Uyurken Para Kazanmak

Uyurken para kazanmak demek hiçbir şey yapmadan para kazanmak değildir. Öncesinde bir emek harcayarak yapmış olduğunuz işlerden para kazanmaktır. Özellikle yaşınız çok gençse 30’unuza gelmeden bu yöntemler ile finansal özgürlüğünüzü ilan edebilirsiniz.

uyurken para kazanmak

Zaman ve mekan kavramına bağlı kalmadan uyurken para kazanmak ile ilgili olan bu yöntemlere istediğiniz zamanlarda efor harcayarak düzenli bir kazancın sahibi olabilirsiniz. Şuanda bu yöntemlerle hayatı boyunca reel dünyada çalışmadan zengin olmuş kişilerin bulunduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız ki bu yolda ki çalışma isteğiniz azalmasın…

Uyurken para kazanmak ile ilgili kaliteli bilgilendirmeye geçmeden önce sizlere her zaman hatırlatmış olduğum gibi içeriğimi beğenip kanalıma abone olarak bana desteklerinizi iletebileceğinizi hatırlatmak istiyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum…

İşte Uyurken Para Kazanmak İçin Yollar… (Beğendiğiniz Yöntemlerini Yorumlarda Belirtiniz)

1-İçerik Sitesi Açmak!

Günümüzün para kazanılabilecek en kolay yöntemlerin başında içerik sitesi açmak gelmektedir. İlgi duyduğunuz alana yönelik olarak hazırlayabileceğiniz kaliteli içerikleri sitenize yükleyerek uyurken para kazanmak denen kavramla tanışmış olursunuz.

Yayınlamış olduğunuz içerikleri de seslendirip slaytlar ile bir video haline dönüştürüp youtube’a yüklerseniz 1 taşla 2 kuş vurmuş olursunuz. Bu şekilde çok fazla efor sarf etmeden reel dünyada kazanılabilecek paranın çok daha fazlasını kazanmış olursunuz.

Site veya youtube kanalı açmak gözünüzü korkutmasın. Sizden daha az internet tecrübesine sahip olan kişiler bu yöntemlerle para kazanıp reel hayattaki işlerini bırakma cesaretini dahi gösterebilmektedirler. Özellikle youtube’daki  kazancın hiçbir mecrada olmadığını belirtmek istiyorum…

Mutlaka Oku: 1 saatte para kazanma için 8 etkili yol!

2-Stok Fotoğrafçılığı Yapmak!

Blog sitelerinin, youtube kanallarının hatta ajansların yasal olarak içeriklerinde özgün fotoğraflar paylaşma zorunlulukları bulunmaktadır. İşte bunu fırsata dönüştürüp çekmiş olduğunuz kaliteli görselleri pazarlayarak uyurken para kazanmayı başarmış olursunuz.

Üstelik çekmiş olduğunuz görsellerin fiyatlandırılması da çok iyi. Dolar üzerinden kazanç elde etmek için yapılabilecek enfes işlerden bir tanesi olan stok fotoğrafçılığı işinin önümüzdeki 10 yıllık süreçte talebin daha fazla artacağından dolayı binlerce kişiyi finansal özgürlüğe ulaştıracağını düşünüyorum.

Reklam olmaması amacı ile burada site ismi paylaşmayacağım ancak Google’a ”stok fotoğraf satışı” diye bir arama gerçekleştirdiğinizde önünüzde para kazanabileceğiniz en güvenilir siteler çıkacak. Bu sitelerdeki fotoğrafları veya videoları inceleyerek nasıl görseller hazırlamanız gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

3-E-Kitap Yazmak! 

Uyurken Para Kazanmak denilince benim ilk aklıma gelen yöntemlerin başında gelen e-kitap işinde çok güzel kazançlar bulunmaktadır. Neredeyse insanlar artık fiziki yayınları terk etti. Bunun yerine telefonlarına veya tabletlerine indirmiş oldukları e-kitapları tercih etmeye başladılar.

Sanal yayınların tercih edilebilirliği çok hızlı bir şekilde oluyor. Bu durum önümüzdeki 5 yıllık süre zarfı içerisinde fiziki olarak herhangi bir yayını görebilmemizin önüne geçecek. Bunu fırsata çevirerek iyi bildiğiniz bir alana yönelik olarak hazırladığınız e-kitap sizi finansal özgürlüğünüze kavuşturacaktır.

Yazmış olduğunuz kitapları en iyi şekilde satabileceğiniz iki platform bulunmakta; Bunlardan ilki amazon, ikincisi ise Google play’dir. Bu mecraların hazırda müşterisi bulunduğundan dolayı yayınladığınız kitapların hızlı bir şekilde satılabilme olasılığı çok daha yüksektir. Türkçe kitap yazmak yerine İngilizce yazmayı başarır iseniz Dolar bazlı olarak mükemmel bir kazancın sahibi olmayı başarabilirsiniz.

4-Ürün Satmak!

Ticaret neredeyse artık internette dönüyor. İnsanlar fiziki mağazalardan ürün alırken dahi bakmış oldukları ilk yer e-ticaret siteleri oluyor. Bunu yapmak için sıfırdan bir e-ticaret sitesi açmanıza da gerek yok. Bu işi hakkı ile yapan pazar yerleri bulunmakta…

Gittigidiyor, hepsiburada, n11 ve trendyol gibi çok ciddi ziyaretçi kitlesine sahip olan siteler bulunmakta. Bu pazaryerleri aracılığı ile ürünlerinizi satabilme olasılığınız çok daha yüksektir. Toptan olarak alacak olduğunuz ürünleri makul kar marjları ile satabilmeniz sandığınızdan çok daha kolaydır.

Bu işi 10.000 TL gibi küçük bir para ile de yapabilirsiniz. Önemli olan güvenilir ve uygun fiyattan size ürün veren toptancı bulmaktır. Mağazanızın sabit bir müşteri kitlesi oluştuğunda işler ilk günlerden harcamış olduğunuz efordan daha azını harcadığınızda dahi ilerleyebilecektir.

Mutlaka Oku: Boş Zamanlarımda Nasıl Para Kazanabilirim?

5-Şirketlere Ortak Olmak!

Uyurken para kazanmak ile ilgili açıkladığım yöntemlerden en sevdiğim şirketlere ortak olmaktır. Şirketlerin hisselerini her ay düzenli bir şekilde alarak önünüzdeki 10 yıllık süre zarfı içerisinde temettü emeklisi olabilirsiniz. Mesela düzenli bir şekilde her ay 1000 TL’lik hisse alımı gerçekleştirerek hayal edemeyeceğiniz bir servetin sahibi olabilirsiniz.

Borsada düzenli bir şekilde temettü yani kar payı ödeyen güvenilir şirketlere ortak olursanız 10 yılın sonunda aylık maaşınızın daha fazlasını ortak olduğunuz şirketten alabilirsiniz. Hali hazırda temettü emeklisi olup da genç yaşta işi bırakmış birçok kişinin bulunduğunu belirtmek istiyorum.

Temettü emekliliği ile ilgili sizlere daha öncesinde birçok içerik hazırlamıştım onlara göz gezdirebilirsiniz. Ayrıca youtube’da temettü emekliliği ile çok iyi içerikler bulunmakta. Bu tarz içeriklere de göz gezdirerek uyurken para kazanmak adına yapılabilecek en güzel adımları atmış olursunuz.

Önce Çaba, Sonra Kazanç!

Açıklamış olduğum bu 5 para kazanma yönteminde ilk olarak belli bir çabanın sarf edilmesi gerekmekte. Daha sonrasında kademeli bir şekilde işe harcanan zamanın düşürülmesi pasif bir kazanç elde edilmesini sağlamaktadır. Bu işlerden mutlaka içerik üretmeyi denemelisiniz.

Çok fazla sermaye, hatta hiçbir sermaye gerektirmeyen bu uyurken para kazanmak yönteminde sadece 1 sene içerisinde düzenli bir pasif gelirin sahibi olabilirsiniz. Elde etmiş olduğunuz kazancın direkt olarak birikime yönlendirdiğinizde de 10 senelik süre zarfı içerisinde inanılmaz bir servetin sahibi olabilirsiniz.

Uyurken para kazanmak ile ilgili açıklamış olduğum tüm yöntemleri 1 bilgisayar yardımı ile yapabilirsiniz. Başka hiçbir şeye ihtiyaç duymadan sadece zaman harcayarak reel hayatta kazanmış olduğunuz paradan daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Mutlaka Oku: 8 Mükemmel Ek Para Kazanma Yolu!

İstikrar Çok Önemli!

Bu işlerde en önemli olan şey istikrarlı ve istekli olmaktır. Kendi içinizde bir motivasyon oluşturamazsanız hiçbir zaman süreklilik gösteremezsiniz. İçinizdeki en önemli ilham kaynağı önünüzdeki 10 yıllık süreçte finansal özgür olacağınıza dair beklentiniz olmalıdır. 

Uyurken para kazanmak adına paylaştığım yöntemlerin birçoğu çok fazla yetenek gerektirmeyen işlerdir. Yani herkes bu işleri yapabilecek kapasitededir. Olması gereken en önemli şey istek, istikrar ve yüksek motivasyon. Bu 3 özelliği kendinizde buluyorsanız bu işlerle para kazanmak çok fazla zamanınızı almayacaktır.

Bu işlere genç yaşlarda başlayan kişiler için herşey biraz daha kolay. Çok erken yaşlarda başlanan çalışmaların meyvesi uzun vadede çok daha hızlı bir şekilde elde edilir. Bu durumda doğal olarak yaşam kalitesinin artmasına olanak tanır.

Uyurken Para Kazanmak İle İlgili Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Böylelikle uyurken para kazanmak ile ilgili 5 önemli yöntemi aktardım. Sizlerinde bu yöntemlerden farklı olarak aktarmak istediğiniz para kazanma yöntemleri varsa yorumlarda belirtiniz. İçeriğimi beğenmeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayınız…

Mutlaka Oku: Günlük Para Kazanma Siteleri

Mutlaka Oku: Erkekler İçin Evde Para Kazanmak

Mutlaka Oku: Maaşım Yetmiyor Ek Gelir Yaratmam Lazım

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz