Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı | Başarılı Olma Yolları

Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı başlıklı bu yazımızda hayatta başarılı olmanın yolları nelerdir ve başarının sırrı nedir gibi sizlerden gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız…

Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı

1- Yapılacaklar Listesine Sahiptirler

Yapılacaklar listesi hayatta başarılı olmak isteyen bir kişi de olmazsa olmazlar arasındadır. Mesela her gün kendinize günde 3 tane yapılacaklar listesi belirleyin bunu hedefleriniz doğrultusunda belirleyin. Fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız günde 1 saat spor olabilir, güzel bir diksiyona sahip olmak için 1 saat kitap okuma olabilir veya bir proje için yapılacak bir takım işler olabilir. Böylelikle arzuladığınız hedeflere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

2- Zamanı İyi Yönetirler

Başarılı olmanın 10 büyük sırrı arasında zamanı iyi yönetebilmek gelmektedir. Zamanınızı iyi yönetemiyorsanız maalesef hayatta başarılı olma şansınızın düşük olduğunu üzülerek söyleyebiliriz. Zaman yönetimi konusunda kurslara katılabilir veya bu konuda kitaplar okuyabilirsiniz.

3- Sabah Erken Kalkarlar

Günün en verimli saatleri sabah saatleridir. En zor işlerinizi bu saatlerde yapmanız her daim uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Hayatta başarılı olmanın 10 büyük sırrı arasında bu maddeyi mutlaka uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

4- Verimli Çalışma Alışkanlığına Sahiptirler

Verimli çalışma alışkanlığına sahip olan insanlar hayatta başarılı olma şanslarını ciddi oranlarda artırmaktadırlar. Başarılı insanlar nasıl verimli çalışacaklarını bilirler ve buna göre bir strateji belirlerler. Mesela çalışma zamanında müzik dinlemenin ve gürültülü ortamda çalışmanın yanlış olduğunu verimsizliğe neden olduğunun farkındadırlar.

5- Çevrelerinin Güvenini Kazanmayı Amaçlarlar

Başarılı insanlar güven veren insanlardır. Başarı basamaklarını vermiş oldukları güven sayesinde tırmanırlar. Bir insana güvensizlik duygusu yaşatmak yerine para kaybetmeyi yeğlerler.

6- Dış Görünümlerine Önem Verirler

İnsanlar giyimleri ile karşılanır fikirleri ile ağırlanır. Bu sözü lütfen unutmayın. Başarılı olmak isteyen kişiler ilk olarak dış görünümlerine önem vermelidirler. Bu karşı taraf tarafından önem verilmenin birincil kuralıdır.

7- Vücut Dilini İyi Kullanırlar

Ne kadar zeki olursanız olun karşıdaki insana duygu ve düşüncelerinizi aktaramıyor iseniz başarılı olma şansınız oldukça düşük olacaktır. Hayatta başarılı olmanın 10 büyük sırrı arasında vücut dilini iyi kullanabilmek gelmektedir. Kendinizi sosyal çevrelerde ifade edebilme bakımından geliştirir iseniz birçok kişinin önünde yer almayı başarabilirsiniz.

8- Kişisel Hedefleri ve Değerleri Vardır

Hayatta başarılı olmuş kişilerin düşünce yapılarına baktığınızda kişisel hedefleri ve buna göre bir değerleri vardır. Sizde kendinize kişisel bir hedef seçmeli bu uğurda neler yapmanız gerektiğini öğrenmelisiniz.

9- Öz Güven Sahibidirler

Hayatta başarılı olmanın 10 büyük sırrı arasında öz güven sahibi olmak gelmektedir. Başarılı insanlar her daim kendilerine güvenirler. Bir işe atılacakları zaman başarısızlık korkusu ile değil ben bu işi yaparım düşüncesi ile yaklaşırlar.

10- Azimlidirler

Hayatta başarılı olmanın yolları nelerdir diye soranlara en önemli tavsiye azimli olmak diyebiliriz. Azimli bir insanın başaramayacağı bir şey yoktur.

Böylelikle başarılı olmanın 10 büyük sırrı neler olduğunu aktardık. Sizde başarılı olmak istiyorsanız yukarıda saymış olduğumuz tavsiyeleri dikkate almanızı önemle tavsiye ediyoruz. Başarılı olmanın yolları kategorisindeki yazılarımızda başarının sırrı ile ilgili sözler, derslerde başarılı olmanın sırrı ve hayatta başarılı olmanın yolları nelerdir aktarmaya çalışacağız bizleri takip etmeyi unutmayın…

Derslerde Başarılı Olmanın Sırrı

Derslerde Başarılı Olmanın Sırrı nedir diye soracak olursanız ilk olarak dersi derste dinlemek olduğunu söylerim. Derste hocayı pür dikkat dinlediğiniz takdirde başarılı olma şansınızın ciddi oranlarda arttığını görürsünüz. Derslerde başarılı olmanın sırrı bu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ben üniversite hayatımda sadece derslerde hocanın dediklerini bir bir not alır daha sonrasında akşam yatmadan önce bu notlara göz atar yatardım. Birçok arkadaşım vize-final dönemlerinde adeta 24 saat çalışırken ben sınavlara sadece 1 saat çalışıp girerdim ve tüm arkadaşlarımdan daha iyi bir not alırdım. Birçok arkadaşım derslerde başarılı olmanın sırrı nedir diye sorduğunda bu öneriyi arkadaşlarıma söylemekteyim. Sizinde bu sırrı bir eğitim döneminde dahi denemenizi tavsiye ediyorum farkı göreceksiniz.

Derslerde Başarılı Olma Yolları İçin Tıklayınız

Derslerde Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

Derslerde başarılı olmak için okunacak dua arayışına girmeden önce ilk olarak derslerinize çalışmalısınız. Çalışmadan derslerde başarılı olmak için okunacak dua arayışında olmak hiçbir işe yaramayacaktır. İnsan ilk olarak kendi çalışmalı daha sonrasında Allah’a tevekkül etmelidir. Derslerde Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua şudur:

Rabbiyesir vela tuassir Rabbi temmim bil-hayır

Anlamı ise : Rabbim işimi kolaylaştır, güçleştirme, Rabbim bu işi hayırla tamamla!

Sınavlarda Başarılı Olmanın Yolları

Sınavlarda Başarılı Olmanın Yolları arayışında olan öğrenci arkadaşlarımıza oldukça önemli tavsiyelerde bulunacağız aşağıda saymış olduğumuz sınavlarda başarılı olmanın yolları ile YGS, LYS, TEOG ve KPSS gibi sınavlardaki başarı şansınızı ciddi oranlarda artırabileceksiniz. İşte sınavlarda başarılı olmanın yolları…

1- Sınavlara planlı ve düzenli çalışın.

2- Sınava çalışırken kendinize bir amaç belirleyin.

3-Ders çalışırken motivasyonunuzu yüksek tutmaya çalışın.

4- Bir konuyu öğrenmek için sık sık pratik yapman gerekli.

5- Sadece tek bir kaynaktan ders çalışmayın 2 veya 3 kaynaktan çalışmanız daha sağlıklı olacaktır.

6- Ders çalışmak için sessiz ve sakin bir ortam seçin.

7- Sınavda zaman yönetimini iyi yapabilmen için mutlaka her hafta dershanelerin deneme sınavlarına gir.

8- Odaklanma becerilerini geliştirmek için çalışmalar yap.

9- Bol bol test çöz.

10- Bir konuyu anlamakta güçlük çekiyorsan hocalarından veya konuyu bilen arkadaşlarından yardım alman çok sağlıklı olacaktır.

11- Sınavlara hazırlanma hususunda bir öğretmeninden tavsiyeler alman  sınav stresini yenebilmek için oldukça gereklidir.

12- Sınavlara çalışmak için geceleri seçmeyin. Bu dönemde 8 saat uyumaya özen gösterin.

13- Ailenize sınavın sizin için önemli olduğunu ve bu konuda yardımcı olmaları gerektiğini güzel bir dille aktarın.

Sınavlarda Başarılı Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

Okulda Başarılı Olmak İçin Altın Kurallar

Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı arasındaki maddelere göz atabileceğiniz gibi aşağıda sıralamış olduğumuz okulda başarılı olmak için altın kurallar neler olduğuna da göz gezdirebilirsiniz.

1- Okulda başarılı olmak için kendinize bir hedef belirleyin.

2- Uygulanabilir bir çalışma programı yapın.

3- Sosyal hayatınızı düzene sokun. Ders çalışma saatlerini her gün aynı saatte olsun.

4- İnternette geçireceğiniz zaman dilimi haftada 7 saati asla geçmesin.

5- Asla TV programları izlemeyin.

6- Taze besinler tüketin. Haftada en az 2 kez balık tüketin.

7- Kendinize bir öğrenme tarzı geliştirin.

8- Çalışma masanızı düzenli tutun. Sessiz ve rahat bir ortamda ders çalışın.

9- Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı arasında çalışırken asla müzik dinlememek gelmektedir.

10- Günde 1 saat kitap okuyun. Bu çözmek istediğiniz soruları daha kolay anlamanızı ve hızlı çözmenizi sağlayacaktır.

11- Her 1 saatte 15 dakika mola verin

12- Yatarak asla ders çalışmayın.

13- Çalıştığınız konuların ardından en az 20 test sorusu çözün. Yanlışlarınızı gözden geçirerek eksiklerinizi tamamlayın.

14- Fast Food gibi hazır besinlerden uzak durun bu besinler beyninizi yavaşlatmaktadır.

15- Sizle aynı hedefi taşıyan kişilerle arkadaşlıklar kurun.

16- Konulara çalışırken not tutma alışkanlığı edinin.

17- Dersi derste dinleyin.

18- Yarın görecek olduğunuz derslere göz atmanız okulda daha etkin rol almanızı sağlayacaktır.

Çalışkan Olmanın Duası

Çalışkan olmanın duası arayışında olan kişilere bu konuda hocalar tarafından önerilen önemli duaları aktaracağız. Hocalarımız çalışkan olmanın duası ne olduğuna geçmeden önce öğrenci arkadaşların mutlaka sınavlara abdestsiz girmemesini ve sınavdan önce dualar okumasını tavsiye ediyor. İşte çalışkan olmanın duası…

“Rabbenâ âtinâ min ledünke rahmeten ve heyyi’ lenâ min emrinâ raşeden.”

Anlamı: ”Rabbimiz! Katından bize rahmet ver ve işimizi kolaylaştır, bizi başarıya eriştir.”

Rabbiyesir vela tuassir Rabbi temmim bil-hayır

Anlamı: Rabbim işimi kolaylaştır güçleştirme Rabbim bu işi hayırla tamamla!

“Rabbişrahli sadri ve yessirli emri. Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli”

Anlamı: “Ey rabbim. Göğsümü aç genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimde bulunan düğümü çöz de anlasınlar beni”

Yukarıda saymış olduğumuz çalışkan olmanın duası 7 kere sınavlardan önce okunmaları tavsiye edilmektedir. Bu konuda yardım almak için cami hocalarına da danışmanızda yarar vardır. Sınavlarda bol bol dua etmekte Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı arasında yer almaktadır.

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı arasında iş hayatında başarılı olmanın yolları da yer almaktadır fakat iş hayatında başarılı olmanın yolları ayrı bir şekilde siz değerli okurlarımıza aktarma ihtiyacı hissettik. Lafı kısa tutarak iş hayatında başarılı olmanın yolları nelerdir aktaralım…

1- İşvereniniz ile iyi bir iletişime sahip olun.

2-Dış görüşünüze önem verin. Her gün düzenli spor yapın.

3- Planlı ve organize çalışın.

4- İş arkadaşlarınıza bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

5- Her durumda soğukkanlı olun.

6- Mola vermeyi ihmal etmeyin.

7- İş arkadaşlarınız ile iş dışında sosyalleşmeye çalışın.

8- Gerekli olan durumlarda inisiyatif almaya çalışın.

9- Çalışkan olun.

10- Dürüst olun.

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

Başarılı Olmanın Yolları Madde Madde

Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı üzerine yazdığımız bu içeriğimiz de her alanda başarılı olabilmeniz amacıyla birçok detayı paylaşıyoruz. Başarılı Olmanın Yolları Madde Madde değinerek daha okunabilir bir içerik paylaşma ihtiyacı hissettik. İşte başarılı olmanın yolları madde madde….

1- Kendinize güvenin. Hırslı Olun.

2- Kendinize bir hedef belirleyin.

3- Çalışma ortamınızın sessiz ve rahat olmasına özen gösterin.

4- Zihin güçlendirici besinler tüketin. Mesela ceviz, fındık, badem gibi.

5- 8 saat uyumaya özen gösterin bunun aşağısı veya fazlası olmasın.

6- Hazır gıdalardan uzak durun.

7- Çalışma ortamınızda özellikle telefon gibi dikkat dağıtıcı unsurların bulunmamasına özen gösterin.

8- Başarılı insanlar ile arkadaşlıklar kurmaya çalışın.

9- Asla TV izlemeyin.

10- Günde en az 1 saat kitap okuyun.

11- Günde 1 saat spor yapın.

Başarılı Olmanın Yolları Madde Madde Tıklayınız

Hayatta Başarılı Olmanın Yolları

Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı yazımızda son olarak hayatta başarılı olmanın yolları neler olduğunu aktarmıştık. Ülkemizdeki başarılı insanların hayatından derlemiş olduğumuz hayatta başarılı olmanın yolları dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. İşte hayatta başarılı olmanın yolları...

1- Şükredin.

2-Olumsuz düşünme alışkanlığınız var ise yok edin.

3- Her ne yaşta olursanız olun sürekli kendinizi geliştirmeye çalışın.

4- Başarılı olan insanlarla vakit geçirin.

5- Sadece çalışmaya değil sosyal hayatınıza da zaman ayırın.

6- Doğayla iç içe olun.

7- Sevdiğiniz işi yapın.

8- Dış görüşünüze özen gösterin.

9- Kendinize hedef belirleyin.

10- Ön yargılarınızdan kurtulun.

Böylelikle başarılı olmanın 10 büyük sırrı ile ilgili makalemizin sonuna geldik. Başarılı olma yolları ile ilgili güncel yazılarımızı takip ederek hayatta başarılı olma şansınızı artırabilirsiniz…

Başarılı Olma Yolları İçin Tıklayınız

Başarılı Olmanın Yolları 10 Öneri İçin Tıklayınız

Başarılı Olmanın Yolları Nelerdir ? Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. elif dedi ki:

    bence cok güzel olmus

Yorum Yaz