Almanyada Olup Türkiye’de Olmayan 7 Ticari Fikir

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu içeriğimde Almanyada olup Türkiye’de olmayan iş fikirleri ile ilgili bilgiler paylaşmak istiyorum. Ticarette en çok para kazandıran işler olarak sayabileceğimiz bu iş fikirlerini yeterli sermayeniz var ise ülkemizde denemenizi tavsiye ediyorum…

Bu içeriğe ulaştıysanız ticarette en çok para kazandıran işler ile ilgili zaman zaman Google ve youtube gibi mecralarda araştırmalar yaptığınızı tahmin ediyorum. Bende ticarete yatkın bir kişi olduğum için Türkiye’de olup yurtdışında olmayan şeyler ile ilgili sürekli araştırmalar yapıyorum. Bu amaçla da sizlere bu içeriğimde Almanyada olup Türkiye’de olmayan işler ilgili bilgi vermek amacı ile  bu içeriği hazırlama ihtiyacı hissettim.

Almanyada Olup Türkiye’de Olmayan 7 Ticari Fikir

1- Yeşil Ev Mimarlığı

Almanyada olup Türkiye’de olmayan işler arasında benim en çok dikkatimi çeken işlerin başında yeşil ev mimarlığı gelmektedir. Yeşil ev mimarlığında evlerin elektrik enerjisi güneş ve rüzgar enerjisi ile çalışmaktadır. Özellikle ülkemizde güneşli gün sayısının çok fazla olması bu işin Türkiye’de bu işi tutma olasılığını ciddi bir şekilde artıran etkenler arasında yer almaktadır.

2-Civciv Cinsiyeti Belirleyicisi

En garip Türkiye’de olup yurtdışında olmayan şeyler arasında Civciv Cinsiyeti Belirleyiciliği gelmektedir. Ülkemizde bu işi yapan sadece 20 kişi bulunmaktadır. Bu kişiler Almanya gibi ülkelere gittiklerinde aylık 25 Bin TL’ye varan kazançların sahibi olabilmektedir. Civciv Cinsiyeti Belirleyicisi olmak için maalesef bir okul bulunmamaktadır. Bu işi yapmak için kendinizi özel bir şekilde eğitmeniz gerekmektedir.

3- Bilgisayar Oyuncusu Asistanı

Bilindiği gibi özellikle son dönemlerde dünyada oyun sektörü çok ciddi bir büyüme gerçekleştirdi. Ciddi bir büyümeye sahip olan oyun sektörü içerisinde yeni bir meslek dalı ortaya çıktı. Bilgisayar Oyuncusu Asistanı olarak tabir edilen bu meslekte oyuncular oyunlardaki performanslarını artırabilmeleri amacı ile Bilgisayar Oyuncusu Asistanı tutmaktadırlar. Almanyada olup Türkiye’de olmayan meslekler arasında belki de en ilginci bu meslek olabilir.

4- Patlayıcı Mühendisliği

Türkiye’de olup yurtdışında olmayan şeyler arasında Patlayıcı Mühendisliğini dahil edebilirim. Özellikle kentsel dönüşüm ile birlikte bu meslek grubuna ihtiyaç artmaktadır. Almanyada olup Türkiye’de olmayan meslekler arasında yer alan Patlayıcı Mühendisliğinde yapılması istenen bina, tünel ve yol çalışmaları sırasında patlayıcının etrafına en az zararı vermesidir. Son zamanlarda ülkemizde Patlayıcı Mühendisliği ile ilgili bölümlerin açılmaya başlandığı belirtelim. Pazarın kaymağını yemek istiyorsanız acele etmenizde yarar var…

5- Klimalı Yatak

Ticarette en çok para kazandıran işler ile ilgili araştırma yapan biri iseniz klimalı yatak projesi önemli bir ölçüde sizlerin işine yarayacak. Klimalık yatak projesinde yatağınız 10 saniye içerisinde soğutabiliyor veya ısıtabiliyor. Bu ürünün özellikle ülkemizde ilgi göreceğine fazlası ile eminim..

6- Su filtreleyen pipet

Almanyada olup Türkiye’de olmayan şeyler arasında Su filtreleyen pipet bulunmaktadır. Son zamanlarda ülkemizde evlerdeki içme suyunun içilmemesi Su filtreleyen pipet projesinin tutma ihtimalini artıran en önemli sebepler arasında yer almaktadır. Seyahat etmeyi seven ve gittiği mekanlarda suyun temizliğinden emin olmayan kişilerin de tercih edebileceği Su filtreleyen pipetin ülkemizdeki satış rakamlarının yüksek olabileceğini tahmin ediyorum.

7-Leke tutmayan Gömlek

Pamuk kumaştan üretilen Leke tutmayan Gömlek ketçap dahil hiçbir sıvıyı kendisine bulaştırmamaktadır. Leke tutmamasının yanı sıra kırışmayan bir özelliğe de sahip olan Leke tutmayan Gömlek ütüyü sevmeyenler için bulunmaz bir nimet olarak gösterilebilir.

Mutlaka Oku: Ticarette en iyi para kazandıran 26 iş

Mutlaka Oku: Rahat Geçinmek İçin Kolay Para Kazandıran İşler

Mutlaka Oku: Gayri Meşru Para Kazanma Yolları Arayanlara Tavsiyeler

Böylelikle Almanyada olup Türkiye’de olmayan şeyler ile ilgili 7 adet bilgi vermeye çalıştım. Sizlerinde Almanyada olup Türkiye’de olmayan, ticarette en çok para kazandıran işler ve Türkiye’de olup yurtdışında olmayan şeyler ile ilgili aktarmak istediğiniz görüş ve düşünceler var ise lütfen yorumlar aracılığı bizlere belirtiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. NİLÜFER DÜNDAR dedi ki:

  MERHABA,
  ÇOK İLGİNÇ FİKİRLERİNİZ VAR, KUTLARIM.
  SAĞLIK SEKTÖRÜNDEN ORTA KADEME YÖNETİCİ OLARAK EMEKLİ OLDUM. ARDINDAN EMLAKÇILIK YAPARAK AÇIKÖĞRETİMDE “EMLAK ve EMLAK YÖNETİMİ OKUDUM. ANCAK NE YAZIK Kİ, İSTEKLERİMİ TAM OLARAK YAKALAYAMADIM. BU SEKTÖR DÜZGÜN OLMAYI KALDIRMIYOR MAALESEF… DOLAYISIYLA SIK SIK HAYAL KIRIKLIĞI YA DA ŞANSSIZLIK YAŞADIM.
  PARA KAZANDIRACAK VE BENİ DE MUTLU EDECEK BİR UĞRAŞI ARIYORUM. TEKNOLOJİ KONUSUNDA ÇOK DA BİLGİLİ DEĞİLİM, MAKALE YAZABİLİRİM DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ANCAK TAKİPÇİLERİ HANGİ KONULAR ETKİLEYEBİLİR EMİN DEĞİLİM.
  ASLINDA ÖNERİLERİNİZİ VE UYARILARINIZI YAZMIŞSINIZ AMA YİNE DE MAKALEYE ARA VERİRSEM SIKINTI OLUR DİYE DE DÜŞÜNMÜYOR DEĞİLİM. ÖNERİNİZ NE OLABİLİR DESEM KABALIK ETMİŞ OLMAM SANIRIM..
  PAYLAŞTIĞINIZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

 2. Halil05346573899 dedi ki:

  Yatırımcı arıyorum 0534 657 3899

Yorum Yaz