Fenerbahçe Hisse Senedi İçin 6 Çarpıcı Detay!

Ülkemiz spor kulüpleri arasında özellikle Borsa nezdinde marka değeri en iyi hisse senedi olan Fenerbahçe Hisse Senedi ile ilgili önemli detaylara yer vereceğim. Fener hisse senedi ile ilgili olarak burada aktarmış olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini baştan belirtmek istiyorum…

Borsa İstanbul’da 2004 yılından bu yana işlem gören Fenerbahçe hisse senedi çok fazla inişli çıkışlı bir grafik sergilemiştir. Birazdan açıklayacak olduğum verilerde bu denli fazla dalgalanmayı görünce sizlerin de şaşıracağını tahmin ediyorum.

Fenerbahçe hisse senedi ile ilgili 6 önemli detaya geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi belirtmek istiyorum. İşte Fener hisse senedi ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Fenerbahçe Hisse Senedi İle İlgili Önemli Detaylar!

1-Hisse Senedi Son 1 Senede 6.40 Kuruş Seviyelerine Kadar Düşmüştür!

Fenerbahçe hisse senedi ile ilgili en çarpıcı detay hisseye 2020 mart ayında girenlerin inanılmaz paralar kazanmasıdır. Bu dönemde dibin dibini gören Fener hisse senedi 6,40 kuruş seviyelerine kadar düşerek tecrübeli borsacılara alım fırsatı doğurmuştur. Bu dönemde hisseye 100.000 TL’lik bir yatırım gerçekleştirseydiniz paranız tam tamına 546.875 Bin TL olurdu. Bu rakamın son 1 senelik süreçte inanılmaz olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

2-Fener Hissesi Uzun Vadeli Düşünen Yatırımcısını Üzmüştür!

Biraz önce açıklamış olduğum karı hisseye 10 yıldır yatırım gerçekleştiren kişilerin elde edemediğini belirtmek istiyorum. Özellikle 2011 yılında 53 TL’lere kadar çıkan bu önemli hisseye yatırım gerçekleştiren kişilerin halen bu zararlarını çıkartamadıklarını söyleyebilirim. Şike sürecinden sonra yarı yarıya düşen hisse birçok kişiyi ciddi bir şekilde mağdur etmiştir.

3-Fenerbahçe Hisse Senedi Son 9 Yıldır Temettü Ödemesi Gerçekleştirmemektedir!

2004 ila 2012 yılları arasında yatırımcısının yüzünü temettüler ile güldüren Fener hisse senedi bu dönemden sonra herhangi bir temettü ödemesi gerçekleştirmemiştir. Bu durumun yaşanmasının en önemli sebebi kulübün bozulan finansal yapısıdır. 2018 yılında hissenin bedelli sermaye artırımına giderek hayal kırıklığı da yarattığını belirtmek istiyorum.

4-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 32.82 Kuruştur!

Özellikle kısa vadeli bir şekilde Fenerbahçe hisse senedine yatırım gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız 20 ve 52 günlük ortalamaları yakından takip etmelisiniz. Fenerbahçe hisse senedinin 20 günlük ortalaması 30.80 kuruş iken 52 günlük ortalaması 32.82 kuruştur. Bu iki ortalama hissenin şuanda yükseliş trendinde olduğunu göstermektedir.

5-Kulüp Çok Ciddi Bir Zarar Açıklamıştır!

Ülkemiz spor kulüplerinin en büyük dezavantajı borca batmış olmalarıdır. Fener hisse analiz çalışmalarında dikkat çeken bu detay dalgalanmaların çok fazla yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Son açıklanan bilançoda 31 milyon TL gibi çok büyük bir zarar açıklanmıştır. 

6- Hissenin Yabancı Yatırımcı Oranı Çok Düşüktür!

Fener hisse analiz çalışmasında yabancı yatırımcı oranının çok düşük kaldığını görmekteyim. Yüzde 4 gibi oldukça düşük olan bu yabancı yatırımcı oranı hisse senedinin uzun vadede yükseliş trendine girememesine sebebiyet vermektedir. Bu yabancı oranı ancak ve ancak kulüp Avrupa kupalarına giderse artış gösterecektir.

Fener Hisseleri Ne Zaman Yükselir?

Bu bilgilere bakarak Fener hisseleri ne zaman yükselir? sorusunun cevabını kendinize sorabilirsiniz. Fener hisse yorum ve görüşlerim bu kadardır. Spor hisseleri yorum ve görüşlerime daha da devam edeceğim. Fenerbahçe hisse grafik çalışmalarına da göz atarak yatırım aksiyonlarınızla ilgili bir öngörüde bulunabilirsiniz…

Mutlaka Oku: Garanti Bankası Hisseleri Ne Olur?

Mutlaka Oku: Emlak Konut Hisse Senedi İçin 5 Önemli Detay!

Mutlaka Oku: 15 Bin TL İle Yatırım Yapmak

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz