Emlak Konut Hisse Senedi İçin 5 Güncel Detay!

Ülkemizin en önemli GYO hisse senetleri arasında yer alan Emlak Konut Hisse Senedi ile ilgili güncel detaylar paylaşmak istiyorum. Hissenin orta ve uzun vadede nasıl fiyatlandığı, son 1 yıllık ve son 10 yıllık getirileri ve temettü verimi ile ilgili en güncel istatistikleri elimden geldiğince sizlere buradan paylaşmaya çalışacağım…

Emlak konut gayrimenkul hisse senetleri ile ilgili olarak burada paylaşmış olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini baştan hatırlatmak istiyorum. Hisse senetleri ile ilgili bir yatırım danışmanlığı hizmeti satın almak istiyorsanız SPK tarafından onay almış kurumları tercih edebilirsiniz…

Son zamanların en fazla hacim oluşturan hisse senetleri arasında yer alan Emlak Konut Hisse Senedi ile ilgili kapsamlı bilgilendirmelere geçmeden önce içeriğimi beğenerek ve kanalıma abone olarak bana desteklerinizi iletebileceğinizi hatırlatmak istiyorum….

Emlak Konut Hisse Senedi İle İlgili Detaylı Bilgiler!

1-Hisse Senedi Son 1 Yılda %67’lik Bir Artış Gerçekleştirmiştir!

Emlak Konut Hisse Senedi son 1 sene içerisinde %67’lik bir artış sergilemiştir. Bu süreçte altının %51, Dolar’ın ise %24’lük bir değer kazandığını belirtmek istiyorum. Bundan tam 1 sene önce 1.40 kuruş seviyelerinden işlem gören emlak konut hisse senedi için 10.000 TL’lik bir yatırım gerçekleştirseydiniz paranız şuanda tam tamına 16.785 Bin TL olurdu. 

2-Hisse Senedinin Son 10 Yıllık Getirisi İse Tam Bir Hayal Kırıklığı!

EKGYO Hedef Fiyat çalışması ile ilgili araştırma yapan kişileri üzecek olan en önemli detay hisse senedinin son 10 yıllık getirisidir. Uzun vadede beklentileri karşılamayı başaramamış olan emlak konut gyo hisse senedi fiyatı 10 sene önce 2.00 TL seviyelerindeydi. Hisse senedinin şuan ki fiyatının da 2.35 TL seviyelerinde olduğu göz önüne alınırsa bu süreçte yatırımcısını ciddi bir şekilde zarara uğrattığını söyleyebilirim. 10 sene önce bu hisse senedine 10.000 TL’nizi yatırsaydınız paranız sadece 11.750 TL olurdu. Son 10 yılda emlak konut hisse senedi yerine altına 10.000 TL para yatırsaydınız paranız şuanda 86.000 TL olurdu. Bu yönden baktığınız zamanda bu önemli hisse senedi yatırımcısını hayal kırıklığına uğratmıştır.

3-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 2.04 TL’dir!

Emlak konut teknik analiz çalışmalarında özellikle kısa ve orta vadeli düşünen yatırımcılar 20 ve 52 günlük ortalamalara göz gezdirmelidirler. Bu önemli hissenin 20 günlük ortalaması 2.11 TL iken 52 günlük ortalaması 2.04 TL’dir. Bu ortalamalara bakarak özellikle kısa vadeli düşünen yatırımcıların güzel bir kazanç elde ettiklerini görmekteyim.

4-EKGYO Hisse Senedi Ara Vermeden Düzenli Bir Şekilde Temettü Ödemesi Gerçekleştirmiştir!

Emlak konut gayrimenkul hisse senetleri için söylenebilecek en güzel şeylerden bir tanesi de hissenin 2011 yılından bu yana ara vermeden yatırımcısına temettü ödemeleri gerçekleştirmesidir. Temettü yatırımcılığı amacı ile borsamıza yatırım gerçekleştirmek isteyen kişiler Emlak Konut Hisse Senedi ile ilgili daha derin analiz çalışmalarına girebilirler. EKGYO Temettü 2021 yılında da vereceğine kesin gözüyle bakılmaktadır.

5-Hissenin Yabancı Yatırımcı Oranı Çok Yüksektir!

EKGYO hisse senedi için söylenebilecek bir başka güzel şeyde hissenin yabancı yatırımcı oranıdır. Borsa ortalamamızın çok üzerinde bir yabancı yatırımcı oranına sahip olan Emlak Konut hissesi %40 gibi çok önemli bir yabancı yatırımcı sayısına sahiptir. Bilindiği gibi yabancı yatırımcı sayısının fazla olması hissenin kısa vadede potansiyeli hızlı bir şekilde gösterebilmesine olanak sağlamaktadır.

Emlak Konut Hisse Haberleri İçin İçeriklerimi Takip Edin!

Emlak Konut hisse haberleri ve kap haberleri yakından takip edilerek kendi EKGYO hedef fiyat öngörülerinizi yatırımlarınıza yansıtabilirsiniz. EKGYO bilanço beklentisi ve daha fazla bilgi için içeriklerimi takip etmeye devam edin. Sizlerin karşısına her zaman en güncel içerikler ile çıkmaya devam edeceğim…

Mutlaka Oku: 6 Yöntem İle Erkekler İçin Evde Para Kazanmak!

Mutlaka Oku: 15 Bin TL İle Yatırım Yapmak : Sene Sonu 2 Katına Çıkarmak

Mutlaka Oku: Maaşım Yetmiyor Ek Gelir Yaratmam Lazım Diyenlere…

Mutlaka Oku: Hektaş Hisse Senedi: Son 1 Yılda %130 Getiri

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz