Cüneyt Çakır İle İlgili Tüm Bilinmeyenler Burada

Cüneyt Çakır ile ilgili Tüm Bilinmeyenler Burada Bu içeriğimizde Cüneyt Çakır kimdir, Cüneyt Çakır hangi takımlı, Cüneyt Çakır nereli ve Cüneyt Çakır Avrupa maçlarında kaç para alıyor gibi birçok soruya yanıt vermeye çalışacağız…

Cüneyt Çakır Kimdir ?

23 Kasım 1976 yılında dünyaya gelen Fifa Kokartlı hakemlerimizden biri olan Cüneyt Çakır, Kocaeli Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunudur. Hakemlik dışındaki mesleği Sigortacılıktır. Küçüklükten bu yana futbolla iç içe olan cüneyt cakir, yaklaşık 10 yıl Kartalspor Altyapısında oynamıştır. Kendi yolunu başka bir yönde çizmeye karar veren Cüneyt, futbolculuk yerine Hakemlik mesleğinin kendisi için daha doğru tercih olacağını düşünmüş ve Hakemlik mesleği ile ilgili eğitimler almaya 17 yaşından itibaren başlamıştır.

Cüneyt Çakır nereli ve Cüneyt Çakır aslen nereli sorusunu soranlara İstanbul yanıtını verebilirim. Doğma büyüme İstanbullu olan Çakır Tff bünyesinde İstanbul Bölgesi hakemidir. Hakemlik mesleğine 1994 yılında başlayan Çakır, Alt liglerde 1000’e yakın maç yönetmiştir. 

2001 yılında ise TFF Süperliği hakemi olmayı başaran Çakır’ın ilk maçı Malatyaspor-Çaykur Rizespor arasında oynanan maç olmuştur. TFF bünyesinde hali hazırda çalışan en fazla maç yöneten hakem unvanına sahiptir. 200’ün üzerinde maç yönetmeyi başaran Çakır, Avrupa da oldukça başarılı maçlar yönetmektedir. Ligimizde oynanan maçlarda ise özellikle derbi maçlarında vermiş olduğu kararlar ile büyük tartışmalar yaratmaktadır.

2006 yılında Fifa kokartını takmayı başaran Çakır, Uluslararası arenada ise 100’e yakın başarılı maç yönetmiştir. Çakır’ın babası Eski hakem ve Eski MHK başkanı Serdar Çakır’dır. 2007 yılında Avrupa’nın en yetenekli hakemlerinin katıldığı mentör kursuna davet edilen Çakır, premier development kategorisine yükseltilmiş ve bundan sonra Avrupa şampiyonlar liginde çok önemli maçlar yönetmeye başlamıştır. 

2010-2011 sezonunda yönetmiş olduğu Rubin Kazan-Barcelona maçı ile Türk Futbol tarihinde 10 yıl aradan sonra ilk kez bir Türk hakeminin şampiyonlar liginde görev almasında imzası bulunmuştur. Doğan Babacan ve Ahmet Çakar gibi isimlerin ardından şampiyonlar liginde maç yöneten 3. hakemimiz olmayı başarmıştır.

16 Haziran 2011 de UEFA elit hakemler kategorisine yükselmeyi başaran Çakır, UEFA merkez hakem komitesinin favori hakemleri arasında yer almayı başarmıştır. 

Çok disiplinli bir hakem olan Çakır, Günde 2 maç izlemeyi, günde 2 saat spor yapmayı, 23’den sonra uyumayı ve yönettiği maçları aynı gün izlemeyi kendisine rutin haline getirmiştir. 

Gamze Çakır ile 2005 yılından bu yana mutlu bir evlilik sürdürmektedir….

En Büyük başarısı ise 6 Haziran 2015 Tarihinde yönetmiş olduğu Barcelona-Juventus şampiyonlar ligi final maçıdır. Bu maçta da oldukça başarılı bir yönetim sergileyen Çakır, UEFA tarafından oldukça takdir edilmiştir. 

Cüneyt Çakır Hangi Takımlı ?

Hakemler yaptıkları işlerden dolayı maalesef tuttukları takımları açıklayamaz veya belli edemez. Fakat onlarında bir insan olduğu düşünüldüğünde bir takıma daha fazla sempati duymaları kaçınılmaz olacaktır. Cüneyt Çakır Hangi Takımlı diye soran kişilere net olarak şu takımlı veya bu takımlı diyemeyiz fakat Cüneyt Çakır hangi takımlı olduğu konusunda en büyük iddialar Fenerbahçeli olduğu yönündedir. 

Cüneyt Çakır maçkolik verilerine veya Cüneyt Çakır TFF verilerine baktığımız da ise 4 büyük takımın yönettiği maçlara baktığımızda hepsine oldukça adil davrandığını ve hangi takımı tuttuğunu kestirmenin zor olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz…

Cüneyt Çakır Avrupa Maçlarında Kaç Para Alıyor ?

Cüneyt Çakır Avrupa Maçlarında Kaç Para Alıyor ? sorusunu soran futbolseverlere şunları söyleyebiliriz: FIFA’nın elit hakemleri arasında yer alan Çakır, Avrupa maçlarında 5 bin 750 Euro maç ücreti ve 600 Euro harcırah almakta. TFF’den aylık maç yönetmese dahi sabit 32 Bin TL aldığı da bilinmektedir. TFF diğer hakemlere ise aylık sabit 22 Bin TL ödeme yapmakta….

Süper lig maçlarında ise 5 bin 570 TL maç başı 520 TL harcırah gibi bir ücret almaktadır.

2015 yılında Juventus- Barcelona arasında olan şampiyonlar ligi maçını yöneten Çakır, bu maçtan tam 92 Bin TL para almıştır….

Böylelikle Cüneyt Çakır Kimdir ? , Cüneyt Çakır Hangi Takımlı ? ve Cüneyt Çakır Avrupa Maçlarında Kaç Para Alıyor ? gibi birçok soruya yanıt vermeye çalıştık. Sizinde Çakır ile ilgili görüşleri ve eklemek istedikleri var ise yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz…

 

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz