Fabrikası Kapatılan BAGFAŞ Hisse İçin 6 Kritik Detay!

Selamlar arkadaşlar. Geçici olarak kapatılması ile borsadaki yatırımcısına büyük bir şok yaşatan ve yakın izleme pazarına alınan BAGFAŞ Hisse güncel bilançosu ile ilgili kısa bir bilgilendirmede bulunacağım. Hisse ile ilgili detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek ve kanalıma abone olarak bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…. İşte Detaylar…

BAGFAŞ Hisse İle İlgili Bilinmesi Gerekenler!

1-Hisse Son 1 Senede Çok Fazla İnişli Çıkışlı Bir Grafik Sergiledi!

Fabrikası geçici bir süre ile kapatılan BAGFAŞ Hisse için son 1 senelik fiyat hareketlerine baktığımda hissenin 13 TL’den 33 liralara çıkıp daha sonrasında şuan ki seviyesi olan 17 TL’de tutunmaya çalıştığını görüyoruz. Piyasa değeri 776 Milyon TL olan hissenin sermayesi 45 Milyon TL’dir.

2-Şirket 2015 Yılına Kadar Düzenli Temettü Dağıtmaktaydı!

BAGFAŞ Hisse senedine 1997 yılından 2015 yılında dek yatırım gerçekleştiren kişiler düzenli bir şekilde temettülerini almaktaydılar ancak 2015 yılından sonra şirketin temettü dağıtma alışkanlığından vazgeçtiğini görmekteyiz. 2012 ve 2014 yıllarında şirketin bedelli sermaye artırım kararı aldığını da hatırlatalım.

3-Şirket 2020 Yılını 41 Milyon TL Zararla Kapattı!

BAGFAŞ Hisse için 2020 yılında açıklanan bilançolara baktığımda şirketin 41 Milyon TL’lik net zararının olduğu görülmektedir. Şirket 2019 yılını 81 Milyon TL kar, 2018 yılını 107 Milyon TL zarar ve 2017 yılını da 10 Milyon TL zararla kapatmıştı.

4-Şirketin Net Borcu 438 Milyon TL!

Geçici olarak faaliyetleri durdurulan şirketin net borcunun 438 Milyon TL gibi çok yüksek bir seviyede olduğunu görmekteyiz. Ödenmiş sermayesi de sadece 45 Milyon TL olan bir şirket için bu borcun çok yüksek olduğunu söyleyebilirim.

5-Hissenin Yabancı Yatırımcı Oranı Sadece %2.47!

Yabancı yatırımcı tarafından da çok fazla ilgi gösterilmeyen BAGFAŞ Hisse senedinde şirket zarar açıkladığı için F/K değeri hesaplanamamakta. FD/FAVÖK oranı 5.7 ve PD/DD değeri 2.0 olan hissenin tekrardan faaliyetlerine devam etmesi ile nasıl bir performans göstereceği merak edilmekte….

6-Şirketin %38’ü Recep Gençer’e Ait!

Halka açıklık oranı %56 olan şirketin %38’lik en yüksek bireysel sahibi Recep Gençer olmuştur. %5’lik dilim ise Gençer Holding’e aittir. Şirket hisselerinin büyük bir kısmının bir kişinin elinde olması çok sevilen ve istenen bir durum değil maalesef…

BAGFAŞ Hisse İçin Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

BAGFAŞ Hisse ile ilgili benim aktarabileceklerim bu kadar. Sizlerinde bu önemli hisse ile ilgili yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle ve kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir….

Mutlaka Oku: Çocuğunuza Borsa Hesabı Açın!

Mutlaka Oku: Norveç Varlık Fonu Portföyünde Yer Alan 5 Şirket!

Mutlaka Oku: 7 Adet Metin Akpınar Borsa Tavsiyeleri!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz