Çocuğunuza Borsa Hesabı Açın ve Bu 4 Özellikteki Şirkete Yatırım Yapın!

Geleceğine yatırım yapan arkadaşlara selamlar. Bu içeriğimde sizlere çocuğunuza borsa hesabı açmanız hususunda bir tavsiyede bulunacağım. Tuncay Turşucu hocamızdan ilham alarak sizlere borsa hesabı açma ve hangi türde şirketlere yatırım yapmanız gerektiği ile ilgili açıklamalarda bulunacağım. Detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi unutmayınız…

Çocuğunuza Vakit Kaybetmeden Bir Borsa Hesabı Açın!

çocuğunuza borsa hesabı açın

1-Sektöründe Lider veya İkinci Olan Şirketlere Yatırım Yapın!

Çocuğunuza borsa hesabı açın ve sektöründe lider veya ikinci olan şirketlere her ay gelirinizin %10’u oranında bir yatırım gerçekleştirin. Bu tür şirketlerin bilançolarında çok fazla sapmalar olmayacağı için uzun vadeli yatırım yolculuğunuzda riskinizi minimize etmiş olursunuz.

2-Her Yıl Temettü Ödemeyi İlke Edinmiş Şirketlere Yatırım Yapın!

Gelecek 10 yılda çocuğunuza güzel bir gelecek inşa etmek istiyorsanız her yıl temettü dağıtmayı ilke edinmiş ve temettü verimliliği %5’in üzerinde olan şirketlere yatırım gerçekleştirmenizi tavsiye ediyorum. Her yıl dağıtılan temettülerle tekrardan şirket hissesi almanız uzun vadede kar topu etkisi yaratabilmenize olanak tanıyacaktır.

3-Her Yıl Satışlarını ve Net Karını Artıran Şirketlere Yatırım Yapın!

Bilindiği gibi şirketler her 3 ayda bir bilançolarını açıklarlar. Bu şirketlerin yıl içerisinde açıklamış oldukları 4 bilanço dönemini kapsamlı bir şekilde inceleyerek satışlarını ve net karlarını bir önceki yıla göre artırabilmeyi başarıp başarmadıklarını çok kolay bir şekilde analiz edebilirsiniz. Bu şirketleri bulun ve her ay maaşınızın %10’u ile yatırım gerçekleştirin.

4-İyi Yönetilen ve Şeffaf Olan Şirketlere Yatırım Yapın!

Çocuğunuza borsa hesabı açarken yatırım yapacak olduğunuz şirketin iyi bir yönetici kadrosuna sahip olmasına ve şeffaf bir yönetim ilkesini benimsediklerinden emin olmalısınız. Yatırımlarından anında haberdar eden, gelişmeleri zaman geçirmeden kapa bildiren şirketler bu hususta favori şirketlerimiz olmalıdır.

Çocuğunuza Borsa Hesabı açtığınızda en kritik detay bir Alman disiplini ile yatırımlarınızı gerçekleştirmenizdir. Yani maaşınızı alır almaz %10’unu hisse fiyatlarına bakmadan yatırım yapmanız kilit noktadır. Yatıracağınız tutar önemli değil, tek önemli olan sürekliliğinizdir. Bunu başarır iseniz kendinizin ve çocuğunuzun finansal özgürlüğünü sağlamış olursunuz.

Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum

Böylelikle çocuğunuza borsa hesabı açma ve hangi türde şirketlere yatırım yapmanız gerektiği ile ilgili kısa ve öz değerlendirmelerde bulunmaya çalıştım. Sizlerinde bu hususta görüşlerini merak ediyorum. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir…

Mutlaka Oku: Norveç Varlık Fonu

Mutlaka Oku: Metin Akpınar Borsa Tavsiyeleri

Mutlaka Oku: Borsacı Dede

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz