Borsacı Dedenin Önerdiği Mazhar Holding Hisse İncelemesi!

Selamlar arkadaşlar. Borsacı dedeye göre ucuz kalmış hisseler arasında yer alan Mazhar Zorlu Holding Hisse senedi ile ilgili kısa ve öz detaylara değineceğim. Güncel bilanço detaylarına geçmeden önce sizlere her zaman hatırlatmış olduğum gibi içeriğimi beğenip kanalıma abone olarak bana desteklerinizi iletebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler…

Mazhar Holding Hisse

1-Mazhar Zorlu Hisse Senedine 10 Sene Önce 10.000 TL Yatırsaydınız!

Bu önemli hisse senedine 10 sene önce 10.000 TL yatırıp bugüne kadar hissenizi bozmasaydınız paranız tam tamına 505.494 TL olurdu. Bu hesaplama içerisine bedelsiz sermaye artırımları ve temettü getirileri de dahil edilmiştir. Getirinin inanılmaz olduğunu söyleyebilirim.

2-Holding Son Çeyrekte 6.45 Milyon TL Net Kar Açıkladı!

Mazhar Zorlu Holding hisse için son açıklanan bilançoda 6.45 Milyon TL net kar açıklandı. Holdingin geçen seneye nazaran net karını %20 oranında düşürdüğü söylenebilir. Bir  önceki çeyrekte 28.72 Milyon TL gibi rekor bir net karın açıklandığını da belirtelim.

3-Şirket Satış Gelirlerini %57 Oranında Büyüttü!

Mazhar Holding Hisse için son çeyrekte açıklanan bilançoda satış gelirinin %57 artış göstererek 94 Milyon TL’ye yükseldiği belirtilmiştir. Şirketin FAVÖK oranı ise yıllık bazda %88 artarak 13 Milyon TL’ye ulaştı. Holding’in son 1 senedeki çeyreklik satışlarına baktığımda istikrarlı bir büyümenin olduğu net olarak görülmekte…

4-Şirketin Kasasında 1.24 Milyon TL Bulunmakta!

Şirketin net nakdi 1.24 Milyon TL olarak açıklanırken döviz açık pozisyonu ise 343 Bin TL’dir. Holding’in finansman geliri ise 10.85 Milyon TL oldu. Faaliyet giderleri %34’lük artış gösterirken finansal giderler 7 Milyon TL olarak hesaplanmıştır.

5-Mazhar Holding Hisse Sektörünün En Yüksek FK ve PD/DD Değeri Oranlarına Sahip!

Hisse F/K ve PD/DD değeri ile sektör ortalamasının çok üzerinde. 11.74 F/K oranı ve 4.41’lük PD/DD değeri sektör için çok yüksek rakamlar. Sektörden örnek vermem gerekirse Sabancı Holding hissesi 3,63’lük F/K değerine ve 0.50’lik PD/DD değerine sahiptir.

6-Mazhar Holding Hissesi Düzenli Bir Şekilde Temettü Dağıtmamakta!

Yabancı yatırımcısı bulunmayan holding, düzenli bir şekilde temettü dağıtma alışkanlığına sahip değil. Şirket sadece 1998 yılında temettü dağıtmıştır. 2000,2001 ve 2005 yıllarında bedelsiz sermaye artırım kararları alınmıştır. Hisse için tarihi boyunca herhangi bir bedelli sermaye artırım kararı alınmamıştır.

Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Böylelikle Borsacı Dede’nin önerdiği ve ucuz kaldığını iddia ettiği Mazhar Zorlu Holding hissesi ile ilgi söyleyebileceklerim bu kadar sizlerinde bu hisse ile ilgili yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir.

Mutlaka Oku: Zengin Edecek Hisseler

Mutlaka Oku: Tüpraş Hisse

Mutlaka Oku: Borsa Şirket Haberleri

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz