SELEC Hisse Senedi İçin 6 Önemli Madde!

Ecza depoculuğu dendiği zaman akla gelen ilk firmalardan bir tanesi olan Selçuk Ecza Deposu Hisse Senedi ile ilgili olarak burada önemli bilgilendirmelerde bulunacağım. SELEC Hisse Senedi ile ilgili olarak burada yer vermiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini baştan hatırlatmak istiyorum…

6 kez art arda tavan kapanışlar gerçekleştiren SELEC Hisse Senedi için ciddi araştırmalar yapılmaktadır. Özellikle covid 19 aşısının tedariğinde rol alacağının söylenmesinin ardından çok hızlı bir yükseliş eğilimine giren Selec Hisse Senedi için özellikle küçük yatırımcılar kapsamlı araştırmalar gerçekleştirmektedirler.

Bende bundan yola çıkarak deva ve ecilc hisse senedi gibi borsamızın en önemli sağlık hisseleri arasında yer alan SELEC Hisse Senedi ile ilgili bilinmeyenleri aktarmaya çalışacağım. Selçuk Ecza Deposu hisse senedi ile ilgili detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

SELEC Hisse Senedi İçin Önemli Bilgiler!

1- Hisse Senedi Son 1 Yılda %196 Değer Kazanmıştır!

Uzun vadeli yatırım yapılması gerektiğini geçmiş içeriklerimde çokça dillendirmiştim. Buna en güzel örneklerden bir tanesi de SELEC Hisse Senedi olmaktadır. Hissenin son 1 yıllık fiyat grafiğini incelediğimde %196’lık bir değer artışının olduğunu görmekteyim. Tam 1 sene önce 10.000 TL parası olan birisi SELEC Hisse Senedi yatırımı gerçekleştirip bu zamana kadar satmasaydı parası şuan da tam tamına 30.375 TL olurdu. Bu rakam gerçekten inanılmaz. Bu durum borsamızdaki kaliteli şirketlerimizin uzun vadede hep kazandırdığını bir kez daha göstermiştir.

2-SELEC Hisse Senedi Temettü Emekliliğini Düşünenler İçin Kaliteli Bir Yatırımdır!

Selçuk Ecza Deposu hisse senedi ile ilgili olarak söylenebilecek en güzel şeylerin başında düzenli temettü ödemeleri gerçekleştirmesi gelmektedir. Şirket 2008 yılından bu yana her yatırımcısına düzenli bir şekilde temettü ödemesi yapmıştır. Temettü emekliliği ile ilgili ufak yatırımlar gerçekleştirmek isteyen kişiler için SELEC Hisse Senedi kaliteli bir yatırım olabilir. Tabi burada sadece temettü veriyor diye hisseye yatırım yapılmayacağını da bilmeniz gerektiğini unutmayın. Araştırmalarınızı iyi bir şekilde gerçekleştirin.

3-Selçuk Ecza Deposu Hisse Senedi F/K Oranı Çok Yükselmiştir!

Selçuk Ecza hisse senedi ile ilgili söylenebilecek olumsuzluklardan bir tanesi de hissenin F/K oranının %18’lere çıkmasıdır. Bu oranın uzman yatırımcılar tarafından % 15’i geçmemesi arzu edilmektedir. Bu önemli hisse senedinin F/K oranının yüksek olması yatırım riskini artırdığını unutmamalısınız. Gelecek dönem açıklanacak olan bilançonun iyi gelmesi halinde bu oranın düşebileceğini de aklınızdan çıkarmamalısınız. 

4- Selçuk Hisse Senedi 2019 Yılına Dek Yatay Bir Seyir İzlemiştir!

Ecilc ve Deva hisse senetleri gibi borsamızın en önemli ilaç hisseleri arasında yer alan SELEC Hisse Senedi ile ilgili olarak dikkatimi çeken en önemli şey hissenin 2010 yılından 2019 yılına kadar oldukça pasif bir görünüm sergilemesidir. Bu 9 yıllık süreçte uzun vadeli hisse yatırımı gerçekleştiren kişiler maalesef para kazanamamıştır. 2010 yılında 2,25 TL seviyelerinde olan hisse 2019 yılı başlarında sadece 2,78 TL seviyelerindeydi. SELEC hisse grafik incelememdeki bu durum beni gerçekten çok şaşırttı. 

5-Selçuk Ecza Hisse Senedi Yabancı Yatırımcı Oranı %36’dır!

Bu önemli ecza depolama şirketi hissesinin yabancı yatırımcı oranı Borsa ortalamamızın oldukça üzerindedir. %36 gibi oldukça iyi bir yabancı yatırımcı oranına sahip olan Selçuk Ecza Deposu hisse senedinin bir denli yüksek yabancı yatırımcı oranı hisse senedinin ciddi bir potansiyel taşıdığını rahatlıkla göstermektedir.

6- Hisse Senedinin 52 Günlük Ortalaması 10.46 TL’dir.!

Kısa ve orta vadeli yatırımcıların dikkat etmiş olduğu en önemli değerler 20 ve 52 günlük ortalamalardır. Bu önemli hisse senedinin 20 günlük ortalaması 12.09 TL iken 52 günlük ortalaması 10.46 TL’dir. Özellikle 52 günlük ortalama hisseyi son 1,5 aydır elinde tutan yatırımcıların kısa vadede güzel bir kazanç elde ettiğini göstermektedir.

Selçuk Ecza Deposu Hisse Senedi

Selec hisse yorum incelemesi yaptığımda ve SELEC hisse forum sitelerine göz attığımda beklentinin ülkemize gelecek olan covid 19 aşısının tedarik zincirini Selçuk Ecza Deposunun üstleneceğidir. İşte bu beklenti nedeni ile hise senedi son zamanlarda tavan kapanışlar gerçekleştirmiştir. Borsada beklentilerin fiyatlandığını hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız. Bu nedenle Selçuk Ecza Deposuna son zamanlarda iyi bir artış gösterdi diye düşünmeden araştırmadan yatırım gerçekleştirmemenizi belirtmek istiyorum. 

Son olarak söylediklerimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini ve içeriğimi beğenip kanalıma abone olarak bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

Mutlaka Oku: Petkim Hissesi Uzun Vadede Ne Olur?

Mutlaka Oku: Bera Holding Hisse Senedi İçin 8 Kritik Detay!

Mutlaka Oku: Borsaya 500 TL İle Girilir Mi?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz