Petkim Hisse Uzun Vadede Ne Olur? Neler Oluyor!

Son günlerde hızlı yükselişi ile dikkat çeken Petkim Hisse Senedi ile ilgili olarak önemli sorulara cevap vermek istiyorum. Bu sorulardan en önemlisi de Petkim Hisse Uzun Vadede Ne Olur? Bu soruya vermiş olduğum cevabın sadece kendi yatırım tercihlerim olduğunu ve asla bir yatırım tavsiyesi vermediğimi belirtmek istiyorum…

Dünya’da yaşanan Pandemi sürecinden en fazla etkilenen hisselerin başında gelen Petkim Hisse Senedinde son zamanlarda beklenmedik yükselişler görülmektedir. Hisse salgın nedeni ile oldukça ucuzlamıştı ancak bu denli hızlı bir artış kimse tarafından beklenmiyordu.

Petkim hisse senedi fiyatı bir anda 4 tl seviyelerinden 6 tl’yi zorlayan seviyelere gelmiştir. Bu ani yükseliş özellikle küçük yatırımcıların Petkim Hissesi ne olur 2021 yılında? sorusunu sormalarına neden olmuştur. Bende Petkim hisse senedi ile ilgili bildiklerimi burada açıklamaya çalışacağım…

Petkim Hisse Uzun Vadede Ne Olur?

Hissenin tam 1 yıllık değişimi %55’dir. Bu oranın özellikle küçük yatırımcılar için oldukça iyi olduğunu düşünüyorum. Petro kimya sektörünün öncü şirketi olan Petkim’in hisse senetlerindeki artış bu artışa rağmen birçok hisse yatırımcısını çokta tatmin etmemiştir.

Çünkü sektördeki diğer firmaların 1 yıllık getirileri neredeyse Petkim Hisse Senedinin 4 katına çıkmıştır. Şuanda Borsamızın en hacimli hissesi olan Petkim Hisse Senedine Cem Okullu’nun yaklaşık olarak 500 trilyonluk bir hisse alımı yapması hisseyi adeta zıplatmıştır.

Günlük alt sat işleri ile uğraşan yatırımcılar kısa vadede hissede ne olacağı ile ilgili araştırmalar yaparken her daim yatırımcı profili uzun vadeci olan kişiler ise Petkim Hisse Uzun Vadede ne olur? sorusu ile alakalı ciddi araştırmalar içerisine koyulmuşlardır. 

Petkim hissesi ne olur 2021 Yılında?

Petkim Hisse Senedi ile ilgili olarak merak edilen en önemli soruların başında yabancı yatırımcıların tek bir kişinin hisse senedine 500 trilyonluk alış yapmasından dolayı çıkış yapıp yapmayacaklarıdır. Ülkemiz borsasına yatırım gerçekleştiren yabancı yatırımcılar uzun vadeli düşünme mantalitesine sahip oldukları için Cem Okullu’nun yapmış olduğu yüksek alım sonrasında satışa geçip geçmeyecekleri merak konusu olmuştur.

%21 gibi yüksek bir yabancı yatırımcı oranına sahip olan Petkim Hisse Senedinden yabancıların çıkması özellikle küçük yatırımcıların büyük zararlar görmesine sebebiyet verecektir. TSKB ve Tukaş hisselerinde manipülatif hareketlerde bulunan Cem Okullu’nun Petkim Hisse Senedinde yapacağı adımlar oldukça yakından takip edilmelidir.

Petkim bilanço beklentisi de oldukça iyi gelmiştir. Şirketin 185 milyon TL beklenen karının 290 milyon tl olarak açıklanması da hissenin yükselmesinde etkili olduğu söylenebilir. Petkim Temettü 2021 yılında verilmeyeceği tahmin edilmektedir çünkü hisse son 3 yıldır yatırımcılarına temettü ödemesi gerçekleştirmemektedir.

Petkim Haberleri

Petkim Hisse Uzun Vadede Ne Olur? sorusunu soran kişilere son olarak kısaca aşı çalışmalarında başarılı sonuçlar alınması halinde hissenin ciddi bir yükseliş yaşayacağını, aşı çalışmalarında olumsuzluklar yaşanması halinde büyük düşüşlerin yaşanacağı tahmin edilmektedir. Petkim haberleri yakından takip edilerek yatırımlarınızın yönünü belirleyebilirsiniz…

Mutlaka Oku: Bera Holding Hisse Senedi İçin Kritik 8 Detay!

Mutlaka Oku: Borsaya 500 TL İle Girilir Mi?

Mutlaka Oku: TSKB Hisse Senedi İçin 6 Bilinmeyen Detay!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz