EKGYO Hisse Senedi İle İlgili 6 Detay!

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hisseleri arasında son zamanların en fazla işlem hacmine sahip hissesi olan EKGYO hisse senedi İle ilgili burada önemli detaylar paylaşacağım. Emlak konut hisse senedi ile ilgili olarak burada yer vermiş olduğum bilgilerin bir yatırım tavsiyesi olmadığını baştan belirtmek istiyorum…

EKGYO Hisse Senedi İle İlgili Kritik Bilgiler!

1-EKGYO Hisse Senedi Çok Fazla Dalgalanma Gösteren Bir Hisse Senedidir!

2013 yılında 3,40 TL seviyelerini gören emlak konut hisse senedi bu tarihten sonraki süreçte 1,10 TL seviyelerini dahi görmüştür. Bu özelliği nedeni ile yatırımcısını tam anlamıyla rahatlatmayan ekgyo, günümüzde de istikrarsız fiyat performansı sergilemektedir. 

2- Hükumet Desteği İle Konut Kredilerinin Düşürülmesi EKGYO Hisse Senedine Olan Talebi Artırmıştır!

Konut kredilerinin çok uygun faiz oranları ile dağıtılması nedeni ile kısa bir zaman içerisinde 1,13 TL seviyelerinden 1,90 TL seviyelerine çıkmayı başaran ekgyo hisse senedi için birçok aracı kurum yükseliş trendinin sürebileceğini tahmin etmektedir. İkinci çeyrekte açıklanan bilançoda ciddi bir karın açıklanması beklendiği için kısa bir zaman içerisinde beklenenden hızlı bir yükseliş yaşanabileceği tahmin edilmektedir.

Mutlaka Oku: ISCTR Hisse Senedi İle İlgili 8 Bilgi!

3-Emlak Konut Hisse Senedi F/K Oranı 8,16’dır!

Aracı kurumlar ve borsa konusunda yeterli bir tecrübeye sahip olan kişiler F/K oranı 10’u geçmeyen hisselere yatırım yapılmasını tavsiye etmektedir. Emlak Konut Hissesinin 8.16 olan F/K oranı yatırım yapılabilirliğini göstermektedir.

4-Ekgyo Hisse Senedi İçin Her Sene Düzenli Bir Şekilde Temettü Ödemesi Gerçekleştirilmektedir!

EKGYO Temettü 2020 yılında 27 nisan tarihinde gerçekleşmiştir. Son 5 yıldır yatırımcılarına düzenli bir şekilde temettü ödemesi gerçekleştiren ender GYO hisseleri arasında yer alan EKGYO, temettü emekliliğini düşünenler için güzel bir tercih olacaktır.

5-Emlak Konut Hisse Senedi 52 Günlük Ortalaması 1,49 TL’dir!

Kademeli alış yapmanın mantıklı olduğunu gösteren en önemli ortalamalardan bir tanesi de emlak konut hissesinin 52 günlük ortalamasıdır. 1,49 TL seviyelerinde olan bu ortalama kademeli alışın gücünü göstermektedir. EKGYO hisse senedi için 20 günlük ortalama ise 1,83 TL’dir. 1,90 TL seviyelerinden işlem gören bu önemli hisse senedi için yükseliş beklendiği için kademeli alış yapılması halen kazandırabilmektedir.

6-Hissedeki Yabancı Oranı %36’dır!

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hisseleri arasında en fazla yabancı yatırımcı sayısına sahip olan EKGYO hissesinin yabancı yatırımcı oranı %36’dır. Yabancı oranının bu denli yüksek olması hissede spekülatif hareketlerin yaşanmasının önüne geçecektir.

Mutlaka Oku: Halkbank Hisse Senedi İçin 5 Kritik Detay!

Aracı kurumlar son 1-2 aydır ciddi bir şekilde EKGYO Teknik Analiz çalışmaları gerçekleştirmektedir ve yatırımcılarına önemli bir ekgyo hisse hedef fiyat vermektedir. EKGYO yorum incelemesi yaptığımda bu hissedeki çoğu yatırıcının orta vadeli düşünenlerden oluştuğunu görmekteyim.

Sizlerinde EKGYO hisse senedi ile ilgili olarak görüşlerini bekliyorum. İçeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi unutmayınız….

Mutlaka Oku: Tüpraş Hisse Senedi Yatırımı İçin Bilinmesi Gerekenler!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz