Futbolcu olmak için hangi okullara gitmek gerekir?

Futbolcu olmak istiyorum diyen birçok genç ”Futbolcu olmak için gereken özellikler” ve ”Futbolcu olmak için hangi okullara gitmek gerekir?” gibi sorguları google arama motorunda aramaktadır. Bende bu amaçla futbolcu olmak istiyorum ne yapmalıyım diyen gençlere faydalı olması amacı ile bu içeriğimde futbolcu olmak için gereken özellikler ve Futbolcu olmak için hangi okullara gitmek gerekir? açıklamaya çalışacağım…

Futbolcu olmak için hangi okullara gitmek gerekir?

Futbolcu olmak istiyorum diye soruyorsanız lafı çok fazla döndürüp dolandırmadan futbolcu olmak için hangi okullara gitmek gerekir? sorusunun cevabını hemen vereyim. Futbolcu olmak için herhangi bir okula gitmenize gerek yoktur.

Tabi hem okulu hemde antrenmanları bir arada yürütebilmek kişisel gelişiminize çok büyük katkılar sağlar. Günümüzde birçok futbolcuya baktığımızda herhangi bir okul mezunu olmadıklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Ancak futbolculuk kariyerinizde önemli adımlar atmak ve sıradan bir futbolcu olmak istemiyorsanız okumak futbol yaşantınızda sizlere çok büyük avantajlar sağlayacaktır.

Futbolcu olmak için herhangi bir okula gitmenize gerek yoktur ancak bu spor dalında size oldukça yardımcı olacak bölüm BESYO’dur. Bu bölümü okuyarak kendinizi fizik olarak geliştirebilir ve futbol zekanızın gelişmesine önemli katkılar sağlayabilirsiniz.

Bu bir reklam veya sponsorluk anlaşması değildir ancak futbolcu olmak için hangi okullara gitmek gerekir? sorusunu soran bir kişiye ”ALTINORDU FUTBOL OKULU” tavsiyesinde bulunabilirim. Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder ve Berke Özer gibi büyük yeteneklerin bu okuldan çıkması asla bir tesadüf değildir.

Futbolcu Olmak için Gereken Özellikler Nelerdir?

Futbolcu olmak için hangi okullara gitmek gerekir? sorusunun ardından gelelim futbolcu olmak için gereken özellikler nelerdir? sorusuna….

1- Fizik olarak kuvvetli olmalısınız.

2- Teknik olarak kabiliyetli olmalısınız.

3- Hırslı ve atik olmalısınız.

4- Futbol zekasına sahip olmalısınız.

5- Takım oyununu sevmeli, sosyal bir kişiliğe sahip olmalısınız.

6- Kilonuza çok dikkat etmelisiniz.

Kendinize futbolcu olmak için gereken özellikler nedir? sorusunu sormadan önce bu işi para için mi yoksa sevdiğiniz için mi istediğinizi tespit etmelisiniz. Futbolcu olmak istiyorum diyorsanız bu mesleğe kendinizi adamalı, gerekirse tek başına antrenmanlar yapmalısınız. Aynı zamanda etrafınızdan gelen olumsuz yorumlara kulak asmamalısınız. Tüm bunları yaparsanız başarıya ulaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Futbolcu Olmak İsteyen Bir Kişinin Başvurabileceği Yerler

Bünyesinde Meslek Bilgi Merkezi bulunan Türkiye İş Kurumu İl ve Şube Müdürlükleri

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Ankara Meslek Bilgi Merkezi

Amatör ve Profesyonel Futbol Kulüpleri

İlgili Eğitim Kurumları

Gençlik ve Spor Müdürlüğü

Türkiye Futbol Federasyonu

Futbolcu olmak istiyorum diyen arkadaşlara en önemli tavsiyem kesinlikle büyük takımların altyapılarına gitmemeleridir. Ne kadar yetenekli olursanız olun buralarda yükselebilme şansınız oldukça düşük bir ihtimaldir.

Sizlerinde futbolcu olmak istiyorum diyen gençlere Futbolcu olmak için gereken özellikler ve futbolcu olmak için hangi okullara gitmek gerekir? soruları ile alakalı görüş ve düşüncelerini var ise mutlaka yorum kısmından belirtiniz.

23 Yaşında Futbolcu Olmak Mümkün Mü? Tıklayınız

Futbolcu Olmak İstiyorum 13 Yaşındayım Diyorsanız Tıklayınız

Diploma Gerektirmeyen Meslekler İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Murat dedi ki:

    Ben Besyo’ya gideceğim orada futbolcu olma imkanım var mı ? Maçlar falan vb.

  2. Berdan ocak dedi ki:

    Bne futbolcu olmak çok isdiyorum spor okuluna gitmeden futbolcu olmak mümkün.mü

Yorum Yaz