23 Yaşında Futbolcu Olmak Mümkün Mü?

Futbolcu olmak her gencin hayalidir. Gerek finansal koşulları gerekse futbol’un vermiş olduğu zevk futbolculuğu fazlası ile cezbedici kılmaktadır. Bende bu amaçla 23 yaşında futbolcu olmak mümkün mü? ve 25 yaşında futbolcu olmak hayal mi? gibi kısaca futbolcu olmak için en geç yaş nedir? sorularının cevabını vermeye çalışacağım…

23 Yaşında Futbolcu Olmak Mümkün Mü?

23 yaşında futbolcu olmak mümkün mü? sorusuna verecek olduğum cevabım tamamen kişiseldir. Objektif bir bilgiymiş gibi algılanmasını istemiyorum. Bu nedenle okuduklarınıza körü körüne bağlanmamanızı istiyorum. Futbolcu olmak için en geç yaş? sorusunu sormak mantıklı mı ilk olarak bunu açıklayayım.

Her ne meslek sahibi olmak istiyorsanız isteyin yaştan önemli olan tek bir şey vardır o da inançtır. İnancınız olmadıktan sonra küçük yaşlarda başlasanız dahi size bir faydası olmayacaktır. Bu nedenle futbolcu olmak için en geç yaş nedir? sorusunu sormadan önce bunun idrak edilmesi gerekir…

23 yaşında futbolcu olmak mümkün mü? Evet, bu yaştan sonra da 25 yaşında futbolcu olmak da mümkündür. Bunun için dediğim gibi kendinize inancınızın olması ve bu mesleği gerçek manada seviyor olmanız gerekir aksi takdirde yaşınız 15 olsa da futbolcu olarak belli bir konuma asla gelemezsiniz.

Geç Yaşta Futbolcu Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

23 yaşında futbolcu olmak veya 25 yaşında futbolcu olmak için yapmanız gereken en önemli şey size inanmayanlara inat çok çalışmanızdır. Bireysel antrenmanlar yapabilir, fiziken kuvvetlenmek için spor salonuna yazılabilir veya beslenme düzeninizi futbolcu olmak üzerine programlayabilirsiniz…

Unutmayın futbolcu olmak için en geç yaş diye bir tabir yoktur. Kaç yaşında olursanız olun kendinize inanıyorsanız futbolcu olabilirsiniz. Futbolcu olmak için gerekli çalışmaları yaptıktan sonra amatör bir kulübe veya yaşınız biraz daha ufaksa alt yapı sorumluları ile her yolu deneyerek etkileşime geçmelisiniz.

Halı sahada yüzlerce maç yaparak kimsenin sizi keşfedebileceğini düşünmeyin. Bu nedenle mutlaka alt yapı hocaları ile veya a takım antrenörleri ile etkileşime geçmek zorundasınızdır. İlk etkileşimde başarıya ulaşamasanız dahi asla pes etmeyin…

Futbolcu Olmak İstiyorum 13 Yaşındayım Diyorsanız Tıklayınız

Futbolcu Olmak Zor Mu?

Futbolcu olmak göründüğü kadar zor değildir. Kendinizi küçüklükten bu yana bu yönde kariyer hedefi belirler iseniz çok daha başarılı sonuçlar almanız kaçınılmaz olacaktır. 25 yaşında futbolcu olmak veya 23 yaşında futbolcu olmak daha genç yaşta futbolcu olmaya nazaran daha zor olmasına rağmen bu yaşlarda da futbolcu olan birçok insana şahit olmuşuzdur.

Futbolcu Olmak İçin Hangi Okullara Gitmek Gerekir? Tıklayınız

Avrupa futbolunda Luca Toni, Miroslav Klose ve Ribery gibi isimler futbola oldukça geç yaşta başlayan yıldızlar arasında yer almaktadır. Bu örnekler küçük bir araştırma ile daha fazla artırılabilmektedir. Bu tür hikayelerden ilham alarak futbolcu olma hayallerini gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Kısaca yazımı özetlemem gerekirse; futbolcu olmak için en geç yaş gibi bir cümle oldukça mantıksızdır. 23 yaşında futbolcu olmak ve 25 yaşında futbolcu olmak her daim mümkündür. Çok çalışarak futbolcu olma hayalinize elbet ulaşabilirsiniz. Sizlerinde 25 yaşında futbolcu olmak ve 23 yaşında futbolcu olmak mümkün mü? sorusu ile alakalı görüş ve düşüncelerini bekliyorum. Sizce bu yaşlarda futbolcu olunur mu?

Diploma Gerektirmeyen Meslekler İçin Tıklayınız

Okul Okumadan Meslek Sahibi Olmak İstiyorsanız Tıklayınız

Okumadan Yapılabilecek İşler İle İlgili 17 Öneri İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Lutheran Hospital dedi ki:

  Bir hayatı kurtarmak için bir böbrek satmak isteyen 18 yaşından büyük ciddi böbrek vericileri arıyoruz ve her bağışçı için iyi bir teklif ve diğer tazminatlarımız var.
  Bizim sürecimiz hızlı ve güvenliğiniz garantilidir.

  1. Mahşuk sürücü dedi ki:

   Acil böbreğimi satıyurum burcum var

 2. Mustafa dedi ki:

  18 yaşındayım ve imkan yok nasıl futbolcu olurum

 3. Mahşuk sürücü dedi ki:

  Acil böbreğimi satıyurum burcum var

Yorum Yaz