Müzik Dinlemenin Zararları Bu Maddeler Şaşırtacak!

Merhabalar arkadaşlar burada sizlere oldukça klasikleşmiş olan müzik dinlemenin zararları ile ilgili olarak bilgilendirmede bulunmayacağım. Bu içeriğimde müzik dinlemenin kulağa zararı ile ilgili de herhangi bir şey söylemeyeceğim. Burada birçoğumuzun ilk defa duyacağı müziğin zararları hakkında konuşmak istiyorum…

Müzik Dinlemenin Zararları Hakkında Önemli Bir İçerik!

Müzik dinlemenin bu zararlarını duyunca şaşıracağınızdan eminim. Bazı kişiler bu duruma oldukça ön yargılı davranabilir. Burada saydıklarımın doğruluğunu kanıtlamak yine sizin elinizde. Çok fazla müzik dinleyen biri iseniz müzik dinlemeyi sadece 1 hafta bıraktığınızda neler yaşayacağınızı bizzat kendiniz görebilirsiniz. Lafı çok fazla uzatmadan maddeler halinde müzik dinlemenin zararları ile ilgili bilgilendirmeye geçmek istiyorum…

Müzik Dinlemenin Zararları Bu Maddeler Şaşırtacak!

1-Müzik Dinlemek Algı Yetisini Zayıflatır!

Çok fazla müzik dinleyen insanlarda rastlanılan en önemli sıkıntıların başında algı yetisinin zayıflaması gelmektedir. Müzik içerisinde o kadar fazla söz bulunmaktadır ki farkında olmadan beyniniz dinlemiş olduğunuz müziğin tüm cümlelerini kaydeder. Bu durum beynin istenen performansı göstermesinin önüne geçer. Müzik dinlemeyi bırakır iseniz karşınızdaki kişinin söylediklerini hemen algılayabilir ve derslerdeki başarı ortalamanızı yükseltebilirsiniz.

Mutlaka Oku: Günde 100 Lira Para Kazanmak!

2-Müzik Dinlemek Unutkanlığa Sebebiyet Verir!

Biraz önce değinmiş olduğum gibi müzik dinlerken beyin şarkı sözlerinin tümünü hafızasına kaydeder. Çok fazla müzik dinlenmesi sonucunda beyin adeta çorbaya döner. Beyin o kadar karmaşık bir hale gelir ki bu karmaşıklık içerisinde beyin hiçbir zaman hatırlanması gereken bilgileri tam anlamıyla aktaramaz.

3-Müzik Dinlemek Gereksiz Duygular Yaşanmasına Sebebiyet Verir!

Müzik dinlemenin zararları arasında belki de en önemlisi bu maddedir. Kişi farkında olmadan dinlemiş olduğu müziğin etkisine kapılır. Mesela kişinin sevgilisi olmasa dahi dinlemiş olduğu ayrılık şarkıları nedeni ile ayrılık acısı çekebilmektedir. Kısaca dinlenilen müzikler kişinin gereksiz mutluluklar veya gereksiz üzüntüler yaşamasına neden olur.

4-Müzik Dinlemek Bilinçaltını Olumsuz Bir Şekilde Etkiler!

Dinlenilen müzikler bilinçaltında depolanır. Bilinçaltına depolanan müzik sözleri kişinin davranışları üzerinde doğrudan etkili olmaktadır. Günümüzde müziğin bilinçaltına yerleştiğini iyi bilen reklamcılar birçok şarkının içerisine tüketimi çağrıştıran sözler ekleyerek insanları olumsuz etkilemektedir.

Mutlaka Oku: Evde Para Kazandıran İşler 28 Tavsiye!

5-Müzik Dinlemek Zaman Yönetiminin İyi Yapılamamasına Neden Olur!

Müzik dinlemenin en büyük zararları arasında kişinin boşa zaman geçirmesine neden olmasıdır yanıtını verebiliriz. Özellikle ders çalışırken dinlenen müziklerin etkisinde kalınıp oldukça yavaş bir şekilde çalışma gerçekleştirilir. Bunun dışında yatakta dinlenen müzikler kişinin uykuda geçirdiği süreyi ciddi bir şekilde azaltır. Tüm bu durumlar boşa geçen zaman işarettir.

Müzik dinlemenin zararları ile ilgili olarak benim aktaracaklarım bu kadar. Sizlerinde müzik dinlemek ile ilgili olarak görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum…

Mutlaka Oku: Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz