Bera Holding Hisse Senedi İçin KRİTİK 8 Detay!

Ülkemizin en geniş kapsamda hizmetler sunan ender holdinglerinden bir tanesi olan Bera Holding Hisse Senedi ile ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmaya çalışacağım. Bera Holding Hisse Senedi ile alakalı olarak burada yer vermiş olduğum bilgi ve yorumlarımın bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini baştan belirtmek istiyorum…

Petrol ürünlerinden, yapı malzemelerine, tekstilden turizme varıncaya kadar birçok sektörde faaliyetlerini  oldukça büyük hacimler ile sürdürmeyi başaran Bera Holding, hız kesmeden yeni yatırımlarına devam etmektedir. Yüksek ihracat rakamları ile de ön plana çıkmayı başaran Bera Holding’in hisse senetleri son 6 aylık dönemdeki hızlı çıkışından dolayı ciddi bir şekilde araştırılmaktadır.

Ülkemizin bu önemli Holding’inin resmi web sitesi yatırımcılarını bilgilendirmek üzerine oldukça kaliteli bir şekilde hazırlanmıştır. Göz atmanızı tavsiye ederim. Bera Holding Hisse Senedi ile ilgili olarak detaylara geçmeden önce bu önemli içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum… İşte Bera hisse senetleri ile ilgili bilinmesi gerekenler…

Bera Holding Hisse Senedi İçin 8 Kritik Detay!

Bera Holding Hisse Senedi İçin KRİTİK 8 Detay!

1-Şirketin 1 Yıllık Yükseliş Oranı Tam %296’dır!

Bera Holding Hisse Senedi ile ilgili olarak yoğun araştırmalar yapılmasının en önemli sebebi son 1 yıldaki hızlı yükselişidir. Hisse senedinin sadece son 1 yıllık fiyat grafiğini incelediğimizde %296’lık bir yükseliş yaşadığı görülmektedir. Yani tam 1 sene önce Bera Holding Hisse Senedine 100.000 TL’lik bir yatırım yapsaydınız paranız şuan da tam 395.000 TL olurdu. Bu kadar kısa bir süre içerisinde hiçbir yatırım aracı yatırımcısına bu denli bir kazanç sağlamamıştır.

2-Şirketin Son 8 Yıllık Grafiğinde Hep Yatay Bir Seyir İzlediği Görülmektedir!

Bera Hisse Analiz çalışmaları ile ilgili çok çarpıcı bir gerçek var. Hissenin son 8 yıllık fiyat grafiği yani 2012 yılından 2020 yılına kadarki hisse değerine baktığımızda son 6 aylık süreç hariç yatırımcısına hiçbir zaman kazandırmadığı gibi enflasyona karşı parasının erimesine sebep olduğu görülmektedir. 2012 yılında 2,04 tl seviyelerinden işlem gören hisse senedi 2020 Mart ayında da hemen hemen bu seviyelerde işlem görmüştür.

3-Bera Holding Hisse Senedi F/K Oranı 46 Gibi Oldukça Yüksek Seviyelere Gelmiştir!

Bera Holding Hisse Senetleri son 3 çeyrekte 2 TL’lerden 14 TL’lere yükseldiği için F/K oranında da belirgin yükselişler görülmüştür. 46 gibi oldukça yüksek bir F/K oranına sahip olan bu hisse senedine yatırım gerçekleştirirken dikkat edilmesi gerektiği uzman analizciler tarafından belirtilmektedir. Bera Holding haberleri yakından takip edilerek yatırımınızda en doğru yatırımı gerçekleştirebileceğinize inanıyorum.

4-Bera Holding’in Faaliyet Cirosu %200 Artış Göstermiştir!

Bera Hisse Analiz çalışmaları için holdingin resmi sitesine göz gezdirdiğimizde faaliyet cirosunda %200’lük bir artışın yaşandığı belirtilmiştir. İhracat rakamlarında da gözle görülür artışlar gözlemlendiği için Bera Holding hisse senedi bu nedenden dolayı 6 aylık süreçte bu denli önemli bir sıçrayış gerçekleştirmiş olabilir. Sıklıkla belirtmiş olduğum gibi Bera Holding haberleri yakından takip edilmelidir. Kimsenin yatırım görüşlerine göre hareket etmeyiniz özellikle bu hisse için bunu belirtmek istiyorum.

5-Şirketin Yabancı Yatırımcı Oranı Son 6 Aylık Süreçte Hızlı Artış Göstermiştir!

Bera Hisse Analiz çalışmalarımda dikkat çeken bir başka önemli detayında yabancı yatırımcı oranının son 6 aylık süreçte hızlı bir yükseliş göstermesidir. Holding hissesinin %14’lük yabancı yatırımcıları son 6 aylık süreçte hisseye para girişi sağlamışlardır. Şirket ile ilgili olarak olumlu haberlerin gelmesi halinde hissedeki bu yabancı yatırımcı oranının artış göstermesini beklemekteyiz. Bilindiği gibi bir hissede yabancı yatırımcı oranı ne kadar yüksek ise spekülatif hareketlerin gerçekleşme olasılığı aynı oranda düşük olacaktır.

6-Bera Holding Hisse Senedi Şuana Dek Herhangi Bir Temettü Ödemesi Gerçekleştirmemiştir!

Holding yönetiminin son 10 yıllık yatırım davranışlarına göz attığımda kültürlerinde temettü dağıtımının olmadığı net bir şekilde görülmektedir. Şirket sadece 2013 ve 2018 yıllarında bedelsiz sermaye artırımına gitmiştir. Temettü emekliliği ile ilgili hedefi olan yatırımcılara bu hisse senedi çokta cazip gelmeyecektir.

7- Bera Holding Hisse Senedinin 52 Günlük Ortalaması 10.57 TL’dir!

Hisse senetlerinin 20 ve 52 günlük ortalamaları özellikle orta vadeli düşünen yatırımcılar için kritik bir öneme sahiptir. Bera hisse grafik incelemesi yaptığımızda 52 ve 20 günlük ortalamaların oldukça düşük olduğunu görmekteyiz. Bu rakamlar hissenin son 1 aylık süreçte hızlı bir yükseliş yaşadığını göstermektedir. Hisse senedinin 20 günlük ortalaması 11.61 TL iken 52 günlük ortalaması 10.57 TL’dir.

8- Holding’in Turizm Yatırımları Dikkat Çekiyor!

Şirketin Alanya’da çok önemli otel yatırımları bulunmaktadır. Normalleşme süreci eğer ki gelecek yaz yaşanırsa Holding’in cirolarında önemli artışlar gözlemlenebilir. Bu durumda doğal olarak hisse senedi fiyatına yansıyacaktır. Belirtmiş olduğumuz durumun tersi yaşanır ise hisse senedi fiyatının olumsuz veya yatay bir seyir izleyebileceği de unutulmamalıdır.

Böylelikle Bera Holding Hisse Senedi ile ilgili 8 önemli detay aktardım. Bera Holding Hisse Yorum ve görüşlerimin herhangi bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini tekrardan hatırlatmak istiyorum. Twitter Bera Hisse  ve forum yorumlarına göz atarak şirket yatırımcılarının görüşlerini de öğrenebileceğinizi unutmayınız….

Mutlaka Oku: Borsaya 500 TL İle Girilir Mi?

Mutlaka Oku: Ekonomik Krizde Para Nasıl Değerlendirilir?

Mutlaka Oku: Son 10 Yılda En Çok Kazandıran Yatırım Aracı

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz