Son 10 Yılda En Çok Kazandıran Yatırım Aracı Hangisi?

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu içeriğimde Son 10 yılda en çok kazandıran yatırım aracı ile ilgili olarak bilgilendirme de bulunacağım. Paranızı nereye yönlendirmek istediğiniz hususunda halen kararsızsanız bu içeriğimiz sizlere oldukça faydalı olacaktır…

Son 10 Yılda En Çok Kazandıran Yatırım Aracı Hangisi?

Herkesin bildiği gibi paranın Türk Lirasında bırakılması yapılabilecek en büyük yanlışlar arasında yer almaktadır. Son 10 yıllık grafiğe baktığımızda da kenarda duran paranın Türk Lirasında bırakılması en büyük yanlışlar arasında olduğu görülmektedir.

 

Sizde son 10 yıllık verileri göz önüne alarak paranızı yönlendirmek istediğiniz aracı seçebilirsiniz. Lafı çok fazla uzatmadan son 10 yılda en çok kazandıran yatırım aracı ile ilgili olarak bilgilendirmede bulunmak istiyorum…

Mutlaka Oku: Yatırımsız Para Kazandıran Siteler!

1-Gram Altın

Son 10 yılda en çok kazandıran yatırım araçları ile ilgili olarak araştırma yaptığımızda ilk sırada gram altının olduğunu görmekteyiz. 2010 yılında 73 TL seviyesinde olan gram altının bugünkü fiyatı 350 TL seviyelerinde olduğunu görüyoruz. Yani 2010 yılında 100.000 TL si olan birisi gram altın alsaydı ve yatırımına bugün itibari ile hiç dokunmasaydı şuan ki parası tam 479.000 TL olacaktı. Gram altın ile ilgili olarak şunu söylemek istiyorum. Halen müthiş bir fırsat  bulunmaktadır. Eğer ki 10 yıl boyunca ben parama dokunmayacağım diyorsanız gözünüz kapalı bir şekilde altına yatırım yapınız. Ekonomistlerin söylemiş olduğu veriler göz önüne alındığında altının gram fiyatı önümüzdeki 10 yıl içerisinde 1000 TL’lere çıkacaktır.

 

2-Dolar

Son 10 yılda en çok kazandıran yatırım araçları sıralamasında ikinci olan Dolar ile ilgili olarak şunu söyleyebilirim. Paranızı en fazla enflasyona karşı korursunuz. Son 10 yıllık grafikte kazandırdığı görülmektedir ancak altın kadar hiçbir zaman kazandırmamıştır. 2010 yılında 1,60 seviyelerinde olan dolar kuruna 100.000 TL’niz ile yatırım yapsaydınız ve bugün hiç bozmasaydınız paranız şuanda 410.000 TL olacaktı.

Mutlaka Oku: Pasif Gelir Getiren İşler!

3-Borsa

Riski seven bir yatırımcıysanız Borsa’ya yatırım yapabilirsiniz. Son 10 yılda en çok kazandıran yatırım araçları ile ilgili araştırma yaptığımda Borsa’nın ciddi bir şekilde para kazandırdığını görmekteyim. Burada önemli olan doğru hisse senedine yatırım yapmaktır. Borsa’da en çok oynanan hisse senetleri arasında yer alan THY hissesi 2010 yılında 1 lira seviyelerinden işlem görmekteydi. 100.000 TL’lik yatırım ile THY hisselerine yatırım yapsaydınız ve bugüne kadar yatırımı bozmasaydınız paranız bugün 900.000 TL seviyelerinde olabilirdi. Üstüne basa basa belirtmek istiyorum borsa biraz önce saymış olduğum hisse senetlerinden farklı olarak riskli bir yatırım aracıdır. Vermiş olduğum bu örneğin tersi de olabilirdi çünkü 2010 yılında borsa da işlem görüp batan işletmelerde bulunmaktadır.

 

Bugün 100.000 TL’lik bir paranız olsaydı siz hangi yatırım aracına paranızı yönlendirirdiniz?

Mutlaka Oku: Online Para Kazanma 2020 Tavsiyeleri!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz