Pasif Gelir Getiren İşler (GEÇ KALMAYIN!)

Günümüzde birçok kişi işini değiştirmeyi istiyor veya bırakmayı hayal ediyor. Ancak ekonomik durumlar kimsenin bu tür radikal kararlar almasına izin vermiyor. Gelecekte hayatınızda kolayca değişiklik yapabilmeniz için sizlere pasif gelir getiren işler ile ilgili önerilerde bulunacağım…

Özellikle ülkemizde ekonomik koşullar giderek ağırlaşmakta. Ek gelir kaynakları yaratmadan ve pasif gelir getiren işler yapmadan bir aile geçindirmek neredeyse imkansız. Birazdan açıklayacak olduğum pasif gelir getiren işler sayesinde gelecekteki hayat kalitenizi yükseltebilme imkanına erişebileceksiniz.

Burada şunu belirtmek istiyorum pasif gelir yatırım yapma düşüncesinde olmayan bir insanın zengin olabilmesi imkansızdır ve yaşlanınca dahi bu tür düşünce yapısında olmayan insanlar hep çalışmaya mahkum kalmaktadır. Lafı çok fazla uzatmadan pasif gelir kaynağı nedir? açıklamaya başlamak istiyorum…

Warren Buffet: “Eğer uyurken para kazanmanın bir yolunu bulamazsan ölene kadar çalışmak zorunda kalırsın.”

Pasif Gelir Kaynağı Nedir?

Pasif Gelir Getiren İşler (GEÇ KALMAYIN!)

Pasif Gelir; kısaca uyurken dahi para kazandıran kazanç yöntemidir. Daha öncesinde emek verip çaba sarf etmiş olduğunuz bir ürün veya hizmet insanlara katkı sağlayacak bir yapıda olur ise size düzenli bir şekilde para kazandıracaktır.

Zaman=Nakit kuralını yok eden pasif gelir yatırımları siz eğlenirken dahi size para kazandırabilecek bir yapıdadır. Vakit kaybetmeden pasif gelir getiren işler ile ilgili çalışmalara başlar iseniz geliriniz yıllık olarak düzenli bir şekilde arttığına şahitlik edebileceksiniz.

Mutlaka Oku: Öğrenciler İçin 10 Adet Pasif Gelir Yöntemi!

Pasif Gelir Getiren İşler İle İlgili 7 Tavsiye!

1- Blog Sitesi Açın!

Pasif gelir getiren işler denildiğinde akla ilk gelen blog sitesi açma iş fikri günümüzde halen önemli bir pasif kazanç getiren iş fikirleri arasında yer almaktadır. Üretmiş olduğunuz insanlara gerçekten fayda sağlayan bir içerik size yıllarca pasif gelir sağlayabilir.

Günümüzde birçok kişi benim gibi reel hayatta bir işte çalışırken aynı zamanda blog sitesine içerik üreterek pasif gelir elde etme çabası içerisinde bulunmaktadır. Yazmayı ve araştırmayı seviyorsanız ve biraz da SEO ile ilgili temel bilgileri biliyorsanız blog sitesi sizin için önemli bir pasif gelir yatırım tericihi olabilir.

2- Youtube Kanalı Açın!

Yine günümüzün en önemli pasif gelir yatırımları arasında yer alan youtube, size pasif bir gelir yaratmak ile kalmaz aynı zamanda hayatınız boyunca reel hayatta çalışmadan geçiminizi sağlayabilmenize de olanak tanımaktadır.

Günümüzde henüz 18 yaşına basmamış gençlerin dahi büyük paralar kazandığı youtube, sizin için önemli bir pasif gelir yatırımı olabilir. Blog sitesinde olduğu gibi youtube kanalında reklamlar ve sponsorluk anlaşmaları sayesinde hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz.

Pasif gelir iyi gelir sözüne cuk diye oturan youtube, birçok kişinin asıl mesleğini bırakmasına dahi olanak tanımıştır. Bu platformda ciddi takipçi sayısına sahip hesapların kazanmış oldukları paraları bu işin içinde olmayan birisinin hayal etmesi neredeyse imkansızdır.

3- E-Kitap Yazın!

Daha önce öğrenciler için pasif gelir yaratma yöntemlerinde de aktarmış olduğum önemli bir kazanç yöntemi olan e-kitap, pasif gelir yaratma düşüncesinde olan kişiler için yapılması gereken en harika pasif gelir yatırım yöntemidir.

1 ay ve belki de 1 yılda yazacak olduğunuz bir e-kitap uyurken ve eğlenirken size para kazandırmaya devam edecektir. İnsanlara önemli faydalar sağlayabilecek kalitede üretmiş olduğunuz e-kitapları şuanda amazon.com’da satabilirsiniz.

E-kitaplarınızı ingilizce üretmenizi öneriyorum. Bu sayede yabancı para cinsinden gelir elde etme olanağına erişmiş olursunuz. Gelecek yıllarda basılı kitaplardan çok daha fazla ilgi görmesi beklenen e-kitap pasif gelir yatırım yöntemi ile ilgili araştırmalara vakit kaybetmeden girişmenizi öneriyorum…

Mutlaka Oku: Ev Hanımıyım Evde Nasıl Para Kazanabilirim?

4-Uygulama Geliştirin!

Pasif gelir getiren işler arasında önermiş olduğum uygulama geliştirme fikri gözünüzü korkutmasın, uygulama geliştirme ile ilgili bir yeteneğiniz olmasa dahi bu işi ücretli yapan yazılımcılardan destek alarak uygulama geliştirebilirsiniz.

Günümüzde akıllı telefonların kullanım oranlarına baktığımızda uygulama geliştirmek en mantıklı pasif gelir yatırımları arasında yer almaktadır. Burada önemli olan bir fikrinizin olması. Online uygulama pazarındaki eksikleri iyi görebilirseniz kısa bir sürede zenginde olabilirsiniz.

5-Online Eğitim Satın!

Bilgi çağında yaşıyoruz. İnsanlar fiziki kuvvetleri ile değil artık bilgileri ile para kazanmaya başladı. Sizde uzman olduğunuz bir alanda online eğitim videoları satarak pasif gelir yatırım sahibi olabilirsiniz. Üretmiş olduğunuz eğitim videolarını sanal ortamda birçok pazar yerinde satabilirsiniz.

Bu pazar yerlerinden en iyisi de udemy.com’dur. Birçok kişi uzmanlıklarını online kurslara dönüştürerek uyurken gelir elde etmeye başlamıştır. Pasif gelir getiren işler ile ilgili ciddi bir araştırma yapıyorsanız online eğitim videoları satmak sizin için belki de en doğru tercih olacaktır.

6-Fotoğraf Çekerek Para Kazan!

Günümüzde binlerce web sitesi ve youtube kanalı var. Bu web sitesi ve youtube kanallarının da üretmiş oldukları her içerikte özgün görsellere ihtiyaçları bulunmaktadır. Özgün görseller kullanmayan youtube kanallarını ve web sitelerini Google cezalandırmaktadır.

Google aracılığı ile gelir elde etmeye çalışan web sitesi ve youtube kanal sahipleri her daim daha önce yayınlanmamış görseller satın almaktadırlar. Telefondan pasif gelir elde etme yöntemi olan fotoğraf çekme işinde akıllı telefonunuz ile ilgi çekici görseller çekere uyurken de para kazanabilme olanağına erişebilirsiniz.

Bu yolla telefondan pasif gelir elde etmek istiyorsanız shutterstock adlı siteyi kullanabilirsiniz. Bu site stok görsel satın almak isteyenlerin ilk tercih ettiği ve düzenli ödemelerin yapıldığı önemli bir stok görsel sitesidir.

7- Satış Ortaklığı Yapın!

Pasif gelir getiren işler ile ilgili olarak son tavsiyem satış ortaklığıdır. Ev hanımlarının dahi kolaylıkla uygulayabileceği bir pasif gelir yatırım modeli olan satış ortaklığında başkalarına ait ürünlerin satışlarını gerçekleştirerek komisyon elde edebilirsiniz.

Satış Ortaklığı yazılımlarının sizlere vermiş oldukları ürün linklerini blog siteniz ve sosyal medya hesaplarınız aracılığı ile paylaşıp bu link üzerinden başkalarına ait ürünlerin satışını gerçekleştirdiğiniz takdirde önemli bir komisyon elde edersiniz.

Mutlaka Oku: Yorum Yaparak Para Kazan Diyenler Doğru Mu Söylüyor?

Pasif Gelir Yatırımları İle Kazanç İçin Sabırlı Olmalısınız!

Burada yer vermiş olduğum 7 adet pasif gelir getiren işler ile kazanç elde etmek istiyorsanız sabırlı olmalısınız. Başlangıçta herhangi bir kazanç elde edemeyeceğinizi bilerek pasif gelir yatırım çalışmalarına başlamalısınız.

Aksi takdirde hemen sıkılırsınız ve vazgeçersiniz. Sabretmek kolay olsaydı pasif gelir yatırım çalışmalarından herkes başarılı olur ve reel hayatta çalışmak zorunda kalmazdı. Kendimden örnek vermem gerekirse…

Başlangıçta blog sitemden ayda sadece 1-2 TL kazanç elde etmekteydim. Bu benim canımı çok fazla sıktığı için kendi siteme içerik üretmek yerine başkalarına içerik üretip hemen kazanç elde etmeye çalışıyordum ve siteme ayda 1-2 içerik üretiyordum.

Daha sonrasında başkalarına makale yazmanın çok mantıksız bir hareket olduğunu anladım ve siteme günde en az 1 içerik üretmeye başladım. Sadece 5 ay geçtikten sonra başkalarına içerik üreterek elde etmiş olduğum parayı sitem sayesinde uyurken dahi kazanmaya başladım.

Pasif Gelir Yatırım Fikirlerinizi Bekliyorum!

Böylelikle sizlere pasif gelir getiren işler ile ilgili olarak 7 adet önemli tavsiye de bulundum. Sizlerinde pasif gelir yatırım fikirlerini bekliyorum. İlerleyen içeriklerimde ek gelir kaynakları ve telefondan pasif gelir yaratma ile ilgili olarak oldukça kapsamlı içerikler ile karşınızda olacağım. Takipte kalın…

Mutlaka Oku: Yıllardır Zenginlerin Uyguladıkları Para Kazanma Taktikleri!

Mutlaka Oku: Udemy İle Para Kazanma!

Mutlaka Oku: Okumadan Yapılabilecek İşler 32 Öneri!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz