Udemy Para Kazanma Fikri İle İlgili Önemli Tavsiyeler

Merhabalar arkadaşlar sizlere internetten para kazanma yolları arasında yer alan Udemy para kazanma fikri ile ilgili bilgiler paylaşmak istiyorum. İçeriklerimin birçoğunda udemy ile para kazanılabileceğini belritmiştim ancak hiçbir zaman detaylı bir şekilde Udemy ile alakalı yazı üretmemiştim umarım bu içerik sizlerin faydasına olur…

Udemy Para Kazanma Hakkında Detaylı Bilgiler!

Udemy Para Kazanma Hakkında Detaylı Bilgiler!

Öncelikle şunu söylemek istiyorum Udemy bir Türk Girişimidir. İki Türk genci Amerika’da almış oldukları yatırımla bu önemli eğitim sitesini kurmuşlardır. Belli bir alanda bilgi ve birikimi olan herkesin online kurs satarak gelir elde edebileceği bu önemli sitede ciddi kazançlar sağlanmaktadır.

Udemy para kazanma düşüncesinde olan kişiler özellikle teknoloji konusunda yeterli bir donanıma sahip iseler bu önemli eğitim sitesi sayesinde pasif bir gelir yaratabilme imkanına kavuşabilmektedirler. Yazılım kurma, android uygulama geliştirme ve 3D modelleme eğitimleri bu sitede en çok satış yapılan alanlardır.

Oldukça global bir site olan Udemy ile para kazanmaya çalışan 190 ülkeden 20.000 eğitmen bulunmaktadır. Udemy para kazanma ile ilgili şunu söylemek istiyorum ülkemizde udemy kurslarına talep çok fazla olmasına rağmen yeterli eğitmen bulunmamaktadır. Bu da udemy ile para kazanma düşüncesinde olan kişilerin halen pastadan pay alabileceklerini göstermektedir…

Udemy İle Para Kazanmak İçin Öncelikle Ücretsiz Eğitimler Yayınlayın!

Udemy İle Para Kazanmak İçin Öncelikle Ücretsiz Eğitimler Yayınlayın!

Udemy para kazanma düşüncesinde olanlara verebileceğim en önemli tavsiye başlangıçta insanlara ücretsiz eğitimler vermeleridir. Bunun karşılığında ciddi bir abone sayısına ulaşabilir, kendinizi kitlenize sevdirir iseniz daha sonrasında ciddi ücretler ile online kurs satmaya başlayabilirsiniz.

Benim size udemy para kazanma düşüncesi ile ilgili verebileceğim en iyi tavsiye kendinize bir youtube kanalı açıp, bu kanalı ciddi abone kitlesi ile buluşturup, daha sonrasında buradan kendi online eğitim kurslarınızı satmayı denemenizdir. Udemy.com’daki kurslarınızı satmak için bir web sitesi açmayı da deneyebilirsiniz.

Mutlaka Oku: Evden Çıkmadan Para Kazanmak İçin 17 Yol!

Udemy Komisyon Oranları Nedir?

Udemy Komisyon Oranları Nedir?

Udemy ne kadar komisyon alıyor? sorusu da sizler tarafından fazla bir şekilde sorulmaktadır. Bunu da hemen açıklamak istiyorum; Udemy’den direkt olarak sizin online kursunuzun satın alınması halinde parayı udemy ile %50-50 kar payı ile paylaşıyorsunuz.

Eğer ki sizin vermiş olduğunuz reklam veya promosyon kodu ile kurs satın alınırsa udemy komisyon oranı sadece %3 olmaktadır. Bu durumda eğitmen kazancın %97’sini almaya hak kazanmaktadır. Eğer ki harici bir ortağın yönlendirmesi ile kursunuz satın alınırsa udemy komisyon oranı %50 ortak %25 eğitmen ve %25 udemy şeklinde olmaktadır.

Udemy den Ne Kadar Para Kazanılır?

Udemy den Ne Kadar Para Kazanılır?

Udemy den ne kadar para kazanılır? sorusunun asıl cevabı aslında biraz önce belirtmiş olduğumuz udemy komisyon oranlarında yer almaktadır. Bir eğitmen ciddi bir gelir elde etmek istiyorsa mutlaka kendi reklamları ve promosyon kodları ile kurs satmaya çalışmalıdır. Aksi takdirde ciddi bir kurs satış rakamlarına ulaşılsa dahi eğitmenin alacağı ücret çok düşük olacaktır.

Udemy para kazanma düşüncesinde olan kişiler ben satış işleri ile uğraşmak istemiyorum diyorsa da bir satış ortaklığı şirketi ile anlaşmasını öneriyorum. Ancak udemy firmasının anlaşma yaptığı bir satış ortaklığı firması hali hazırda zaten bulunmaktadır. Bu durumda kazancınız %25’lere kadar düşecektir ancak kursu yayınladıktan sonra çok fazla çaba sarf etmenize gerek kalmayacaktır.

David Travis adlı eğitmenin Udemy ile çok kısa bir sürede 186 Bin Dolarlık bir kazanç elde etmesi udemy den ne kadar para kazanılır? sorusunun çok ciddi bir şekilde sorulmasına ve halen de sorulmasına neden olmaktadır.

Mutlaka Oku: Rahat Geçinmek İçin Kolay Para Kazandıran İşler!

Udemy İle Para Kazanma Düşüncesinde Olanlar En Çok Bu Hatayı Yapıyor!

Udemy İle Para Kazanma Düşüncesinde Olanlar En Çok Bu Hatayı Yapıyor!

Udemy ile para kazanma düşüncesinde olan kişilerin yapmış olduğu en önemli hata ücretsiz bir şekilde kurslar yayınlayıp ciddi bir abone sayısına ulaştıktan sonra oldukça pahalı bir şekilde bu kursları satmaya çalışmaktadırlar. Bu pahalılığı gören aboneler kursları satın almadığı gibi abonelikten de çıkmaktadırlar ve udemy ile para kazanma düşüncesi eğitmen için hayalden öteye gitmemektedir.

Udemy para kazanma düşüncesinde iseniz sürümden kazanmaya çalışmalısınız.Satışlar arttıkça fiyatı kademeli olarak yavaş yavaş yükseltmeniz halinde abonelerinizin kaçmasının önüne geçebilirsiniz. Bu yöntemleri deneyip halen ciddi kazanç elde eden Türk eğitmenlerin bulunduğunu rahatlıkla söylemek istiyorum. Udemy ile para kazanmak düşüncesinde olan kişiler en çok kazanan kişilerin ne tür videolar çektiğine bakmaları ilham vermesi açısından önemli olacaktır.

Udemy İle Para Kazanmak İstiyorsanız Bunları Uygulayın!

Udemy İle Para Kazanmak İstiyorsanız Bunları Uygulayın!

1- Çok kazanan eğitmenlerin videoları detaylı bir şekilde incelenmelidir.

2- Videolarınızın görüntü kalitesi en az 1080p olmalıdır.

3- Görselliğin yanında kaliteli seslendirmenin yapılmasına dikkat ediniz.

4- Yayınlanan videolar özgün olmalı ve kursu satın alacak kişiye mutlaka fayda sağlayabilecek bir şekilde hazırlanmalıdır.

5- Son olarak kursun fiyatının gerçek değerinin iyi belirlenmesi gerekir. Çok pahalı olan kurs abonelerin satın alma eğilimini azaltmakta iken çok ucuz olan kursların da abone gözünde değersiz hissedilebileceği unutulmamalıdır.

Mutlaka Oku: Gayri Meşru Para Kazanma Fikri Arayanlara Tavsiyeler

Udemy İle Kazanç Elde Etmenin 2 Farklı Yolu!

Udemy İle Kazanç Elde Etmenin 2 Farklı Yolu!

1- Eğitmen Olarak Udemy İle Para Kazanmak

Udemy ile kazanç elde etmenin birinci yolu eğitmen olmaktır. Kendinizin bir alanda yeterli bilgi ve birikime sahip olduğunu düşünüyorsanız bir kurs yayınlayıp bu şekilde pasif bir kazanç elde etmeyi denemenizi tavsiye ediyorum.

2- Satış Ortaklığı Yaparak Udemy İle Para Kazanmak

Satış ortaklığı ile udemy’den para kazanmaya çalışmak eğitmen olmak istemeyen kişiler için harika bir fırsattır. Hiçbir eğitim kursu hazırlamadan başkalarının kurslarına aracılık etmeniz halinde önemli bir kazancın sahibi olabilirsiniz. Udemy komisyon oranları da oldukça iyi durumdadır. Bir kursu satmanız halinde eğitmenden daha iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Udemy İle Satış Ortaklığı Yapmak İçin Nedenler!

Udemy İle Satış Ortaklığı Yapmak İçin Nedenler!

Udemy ile satış ortaklığı ile para kazanmak kimi durumlarda daha mantıklı olmaktadır. Udemy komisyon oranları göz önüne alındığında satış ortaklığı yaparak para kazanma fikri çok daha mantıklı olabilmektedir. Udemy ile satış ortaklığı yapmak isteyenler aşağıdaki nedenler ile eğitmen olmak istememektedirler;

1- Eğitim kursu hazırlamak ile vakit kaybetmek istemiyorlar.

2- Bir konuda yeterli bilgi birikimlerinin olduğuna inanmıyorlar.

3- Akıcı bir şekilde konuşma becerisine sahip olmadıklarını düşünüyorlar.

4- İnsanlara bir şeyler öğretebilecek kabiliyetlerinin olduğuna inanmıyorlar.

5- Arka planda kalmanın kendileri için daha iyi olduğuna inanıyorlar.

6- Satış ortaklığı becerilerinin çok daha iyi olduğuna inanıyorlar.

7- Satın alma işlemi sonrasında müşteriler ile iletişim kurmak istemiyorlar.

8- Kurs ile ilgili herhangi bir sorumluluk almak istemiyorlar.

9- Satış ortaklı ile para kazanma fikrinin udemy para kazanma fikirleri arasında en iyi kazancı sağladığını düşünüyorlar.

Udemy para kazanma düşüncesinde olan kişiler bu 9 nedenden dolayı satış ortaklığı yolu ile bu önemli sitede gelir elde etmeye çalışmaktadırlar.

Sizde Udemy ile para kazanmak düşüncesinde iseniz bu iki kazanç yönteminden bir tanesini deneyebilirsiniz. Bana göre udemy para kazanma için en mantıklı yol satış ortaklığı yaparak para kazanmaktır. Çünkü satış ortaklığı udemy komisyon oranları oldukça iyidir.

Mutlaka Oku: Hızlı Para Kazandıran İşler İle İlgili 18 Tavsiyem

Mutlaka Oku: 18 Yaşından Küçükler İçin Para Kazanma Yolları

Mutlaka Oku: Kafayı Kullanarak Para Kazanmak İçin 14 Müthiş Öneri!

Böylelikle udemy ne kadar kazandırıyor? Udemy eğitmen ne kadar kazanıyor? Udemy den ne kadar kazandırıyor? Udemy ne kadar para kazanılır? Udemy den ne kadar para kazanılır? ve udemy ne kadar komisyon alıyor? sorularını soranlar için önemli bilgiler aktardım. Sizlerinde udemy para kazanma ile ilgili görüş ve düşünceleri var ise lütfen yorumlar aracılığı görüşlerinizi belirtiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz