Kafayı Kullanarak Para Kazanmak 14 Müthiş Öneri

Sizlere bu içeriğimde kafayı kullanarak para kazanmak hususunda tavsiyelerde bulunacağım. Çok para kazanmak için ne yapmak lazım? evde para kazanmanın yolları nelerdir? ve internetten para kazanma kesin kazandıracak işler nelerdir? gibi sorularında cevabını elimden geldiğince aktarmaya çalışacağım…

Kafayı Kullanarak Para Kazanmak 14 Öneri

1- Blog Yazarak Para Kazanmak

Kafayı kullanarak para kazanmak istiyorsanız hemen kendinize bir blog açmalısınız. Çünkü blog açarak uyuduğunuz zamanlarda dahi para kazanabilirsiniz. Burada size hayal satmak istemiyorum tabi ki bunun belli başlı yolları vardır. Başlangıçta çok çalışırsınız ancak daha sonrasında ağır adımlarla hiç beklemediğiniz kazançlar elde edebilirsiniz. Birçok blog sahibinin günde sadece 1 yazı girerek 5-10 bin lira gibi bir kazanca sahip olduklarını biliyorum.

Mutlaka Oku: Blog Yazarak Para Kazanmak İle İlgili Tavsiyeler

2- E Ticaret Sahibi Olarak Para Kazanmak

Kendinize ait ürünleri veya başkasına ait ürünleri kendi e ticaret sitenizde satmaya çalıştığınızda çok fazla komisyon ödemeyecek bu sayede fiyat anlamında avantajlı bir konuma geleceksiniz. Site kurma ve SEO işlerinden anlıyorsanız hemen kendinize bir e ticaret sitesi kurarak pasif gelir sahibi olmaya başlayabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler

3- Telif Hakkı İle Para Kazanmak (Kafayı Kullanarak Para Kazanmak)

Kafayı Kullanarak Para Kazanmak istiyorsanız en kazançlı yöntemlerden bir tanesi olan telif hakkı satmayı deneyebilirsiniz. Güzel bir sesiniz varsa, kaliteli fotoğraflar çeken biriyseniz, kitap yada senaryo yazabilecek kapasitede biri iseniz telif hakkı ile mükemmel kazançlar elde edebilirsiniz. Para kazanma fikirleri içerisinde bu yöntemle gelir elde etmeye çalışmanız hayatınızın çok önemli bir kısmında ekonomik bağımsızlığınızı ilan etmenizi sağlayacaktır.

4- Bilgi Satarak Para Kazanmak

Bir konuda yeterli donanıma sahip olduğunuzu düşünüyorsanız evde para kazanmanın yolları arasında da yer alan bilgi satarak para kazanmayı deneyebilirsiniz. Bilginizi satabileceğiniz platformlar arasında udemy, bionluk ve sadeceon gibi önemli siteler yer almaktadır. Hemen bu para kazanma siteleri aracılığıyla üyeliğinizi gerçekleştirerek kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. 

5- Odanızı Kiralayarak Para Kazanmak

Para kazanma fikirleri içerisinde bence en önemlisi odanızı kiralayarak para kazanma fikridir. Airnb gibi bu işi müthiş derecede başarılı uygulayan siteler aracılığı ile evinizde kullanmadığınız odaları kiralayarak kazanç elde edebilirsiniz. Ülkemizde yeni yeni popülerlik kazanan bu yöntemi kafayı kullanarak para kazanmak istiyorsanız kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Mutlaka Oku: Para Kazanma Fikirleri

6- Dropshipping İle Para Kazanmak

Kafayı kullanarak para kazanmak denilince akla gelen ilk para kazanma fikirleri arasında Dropshipping yöntemi gelmektedir. Dropshipping yöntemi ile stok tutmadan sadece ülkemize değil yurtdışındaki alıcılara ürün satabilirsiniz. Dropshipping yöntemi ile para kazanmayı en iyi uygulayan site Amazondur. Denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

7- Twitch İle Para Kazanmak

Online canlı yayın platformu olan Twitch, kafayı kullanarak para kazanmak isteyenler için bulunmaz bir nimettir. Kaliteli izleyici kitlesini çekmeyi başarır ve insanların sizi sevmesini sağlayabilirseniz size bağış yapma konusunda kimse çekimser davranmayacaktır. Para kazanma siteleri arayışında iseniz Twitch’i denemenizi istiyorum.

Mutlaka Oku: internetten para kazanma kesin

8- İnstagram Fenomeni Olarak Para Kazanmak

Çok para kazanmak için ne yapmak lazım sorusunu soran kişilere instagram fenomeni olmalarını tavsiye ediyorum. Yapacak olduğunuz reklam anlaşmaları ile şuanda aklınıza gelmeyecek kazançları elde edebileceksiniz. Kafayı kullanarak para kazanmak istiyorsan hemen bu yolla para kazanmak için çalışmaya başla.

9- Stok Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak

Güzel fotoğraflar çekebilirim diyorsanız aradığınız iş stok fotoğrafçılığı olabilir. Google politikalarından dolayı artık herkes içeriklerinde özgün fotoğraflar kullanmak zorunda. Bu nedenle sizin çekmiş olduğunuz fotoğraflara talebin olacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Vakit kaybetmeden Shutterstock gibi sitelere üye olarak fotoğraflarınız ile gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

10- Yeteneklerini Satarak Para Kazanmak

Kafayı kullanarak para kazanmak denilince cuk diye oturan bir yöntemde mevcut yeteneklerinizi satarak gelir elde etmektir. Evde para kazanmanın yolları arasında da yer alan makale yazarlığı, web tasarım ve video edit işleri yetenekleriniz doğrultusunda kazanç elde etmenizi sağlayacaktır. Bionluk, sadeceon, armut ve fiverr gibi siteler internetten para kazanma kesin kazanç elde edilecek siteler arasında yer almaktadır.

Mutlaka Oku: Zekayla Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Lazım?

11- Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak

Evde para kazanmanın yolları arasında yer alan sanal asistanlık ile gelen mailleri kontrol ederek, ajandayı takip ederek ve telefon görüşmelerine bakarak kazanç elde edebilirsiniz. Birçok iş adamı ofise sekreter almak yerine sanal asistanları maliyeti daha uygun olduğundan dolayı tercih etmektedir. Kafayı kullanarak para kazanmak istiyorsanız bu güzel öneriyi de deneyebilirsiniz.

12- Domain Alım Satımı Yaparak Para Kazanmak (Kafayı Kullanarak Para Kazanmak)

Oyun veya müzik dinleyerek para kazanma gibi zaman kaybettirici yollara sapacağınıza domain alım satımı yaparak gelir elde edebilirsiniz. Şuana dek saymış olduğum kafayı kullanarak para kazanmak fikirleri arasında yorulmadan gelir elde edebileceğiniz bir yol olan domain ticareti size beklemediğiniz anlarda önemli kazançlar sağlayacaktır.

13- Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak

Para kazanma fikirleri arasında satış ortaklığı ile gelir elde etmeyi söyleyebilirim. Çok fazla yorulmayacağınız bu yolla satış linkleri üzerinden %50-40 komisyon elde ederek kazanç elde edebilirsiniz. Sosyal medya platformlarında ve blogunuzda paylaşacak olduğunuz linkler sayesinde pasif kazanç sahibi olabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Satış Ortaklığı Veren Siteler

14- Backlink İle Para Kazanmak

Blog sahibi olarak sitenizden link çıkışı yaparak hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz. Kafayı kullanarak para kazanmak isteyenlerin tercih ettiği en önemli gelir yollarından biri olan backlink satışı ile gelir elde etmek için ciddi bir trafiğe sahip olan bir site sahibi olmanız gerekmektedir. 5-6 aylık bir çalışma sonucunda ciddi hite sahip olan bir site sahibi olabilirsiniz.

Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Lazım?

1- Tavuk Çiftliği Kurun

2019 yılı itibari ile girmiş olduğumuz bu kriz ortamını fırsata dönüştürmek istiyorsanız tavuk çiftliği açmanızı tavsiye ediyorum Kırmızı et alamayacak durumda olan birçok ailenin en fazla tüketmiş olduğu besinler arasında yer alan tavuk yetiştiriciliğini yapmanızı tavsiye ediyorum. Bu çiftlik ile aynı zamanda yumurta ticareti de yapabilirsiniz. Kafayı kullanarak para kazanmak istiyorsanız bu öneriyi kulak arkası etmeyin.

2- Kahvaltı Evi Açın

Müthiş para kazanma fikirleri arasında yer alan kahvaltı evi açmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. İnsanların sevdikleriyle sosyalleşebilmek için kahvaltılara önem verdiğini biliyoruz. İşte bunu fırsata dönüştürerek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

3- Organizatör Olun (Kafayı Kullanarak Para Kazanmak)

Kafayı kullanarak para kazanmak istiyorsanız organizatörlük yapmanızı öneriyorum. İnsanlar yoğun iş temposundan dolayı özel günleri için hazırlık yapmaya zaman bulamamaktadırlar. İşte bunu fırsata çevirerek kazanç elde edebilirsiniz. Para kazanma yolları 2019 tavsiyeleri arasında en kazançlı yöntemlerden bir tanesi şüphesiz organizatörlüktür.

4-Arabanızı Reklam Panosu Yapın

Para kazanma fikirleri arasında arabanızı reklam panosu yapmak gelmektedir. Birçok kurumsal firma özellikle gün içinde aracınızı yoğun caddelerde kullanan araç sahipleri aramaktadır. Hemen araca reklam vererek para kazanç elde edebileceğiniz kurumsal firmalar bularak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

5- Bakımsız Bir Ev Alıp Yenileyip Satmak

Mükemmel bir kafayı kullanarak para kazanmak fikri olan bu yöntemle bakımsız evleri satın alarak yenileyip aldığınız fiyattan en az 2 katı fiyatla satabilirsiniz. Başlangıçta bir yatırım yapmanız gerekebilir ancak doğru planlarsanız bu tür yöntemle zengin olmanız hiçte zor olmayacaktır.

6- Youtuber Olarak Kazanç Elde Et

Çok para kazanmak için ne yapmak lazım diye soranlara pasif gelir elde edebileceğiniz youtuberlığı öneriyorum. Para kazanma siteleri arasında yer alan youtube ile reklamlardan müthiş kazançlar elde edebilirsiniz. Ciddi bir kitleye ulaşmak için başlangıçta çok çalışabilirsiniz ancak belli bir zamandan sonra çalışma sıklığınızı azaltarak kazancınızın keyfini sürebilirsiniz.

Mutlaka Oku: Arabanıza Reklam Alarak Para Kazanmak

Mutlaka Oku: Lise Öğrencisiyim Nasıl Para Kazanabilirim?

Mutlaka Oku: Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler

Böylelikle sizlere müzik dinleyerek para kazanma fikri gibi saçma fikirler yerine kafayı kullanarak para kazanmak için çaba harcayabileceğiniz yöntemleri sıraladım. Burada açıklamış olduğum para kazanma yolları öğrenci arkadaşlarında okurken gelir elde edebileceği yollardır. Para kazanmanın yolları 2019 tavsiyeleri arasında yer alan bu 14 fikri mutlaka reel hayatta denemenizi tavsiye ediyorum. Çok para kazanmak için ne yapmak lazım sorusunun cevabını arayan biri iseniz bizleri takip etmeyi bırakmayın…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz