Çok Para Kazanmak için Ne Yapmak Lazım

Çok Para Kazanmak için Ne Yapmak Lazım başlıklı yazıma hoş geldiniz. Bu yazımda para kazanmak için değil çok para kazanma için yapılması gerekenleri aktaracağım. Çok para kazanmak için hangi özelliklere sahip olmalısınız ve neleri yapmalısınız gibi birçok detayı aktaracağım. İşte zengin olmanın yolları…

Çok Para Kazanmak için Ne Yapmak Lazım

1- Çok Para Kazanmak İçin Korkak Olmayın

Çok para kazanmak için ne yapmak lazım sorusuna ilk olarak korkak olmayın yanıtını verebilirim. Birçok insan önüne gelen fırsatları cesaret edemediği için değerlendiremez. Mesela zengin olması adına hayal etmiş olduğu iş fikrini hayata geçirmek için maaşlı işini bırakmak istemez. Yada çok zengin olduğu zaman başından belalar eksik olmayacağını, çok emek verip kazandığı parasını başkalarına kaptıracağını düşünür de düşünür. Bu tür olumsuz tavırlar yerine cesaretli olmayı ve olumlu düşünmeyi seçen kişiler maddi zenginliğe rahatlıkla kavuşmaktadırlar. Korkak olma…

2- Zoru Sevin

Zengin olma yolları arasında zoru sevmek gelmektedir. Bir işin kolayına kaçıyorsanız asla zengin olamayacağınızı da bilmelisiniz. Bir işin kolayına kaçtığınızda içinizde en ufak bir huzursuzluk hissetmiyorsanız hayatınızdan endişe edin. Çünkü kimse konfor alanında zengin olamamıştır. Kimse cefa çekmeden sefa çekmemiştir. Şunu da söyleyeyim kolay yoldan para kazanmak için üniversite de okumayın. Günümüzdeki birçok gencin kolay yoldan para kazanma vaadiyle okuduğunu biliyoruz. Oysa mezun olduklarında gerçek yüzlerine bir Osmanlı Tokadı gibi inmekte. Günümüzdeki birçok gencin işsiz kalmasının altında yatan sebepte budur. Eğer okumak istiyorsanız da zoru sevin mesela hem okuyup hem de çalışmak mükemmel olacaktır. 

3- Başarısız Olmak En Büyük Korkunuz Olsun

Her ne işe girişiyorsanız girişin başarısız olma korkusu ile yaşayın. Bu tavsiye sizin çok para kazanmak için ne yapmak lazım sorunuza kilit bir cevaptır. ABD Başkanı Donald Trump’un söylediği gibi parayı seviyorum çünkü başarılarımın en büyük ölçütü kazandığım paradır. Yani siz yapmış olduğunuz işlerde paradan önce başarılı olma arzusu ile çıkarsanız zaten parada peşinizden gelecektir. Bir vida dahi çaksanız bunu en iyi kendinizin yapabileceğine inanın. Bu size maddi zenginliği rahatlıkla getirecektir.

4- Paraya Düşman Gibi Bakmayı Bırakın

Özellikle ülkemizde para ile ilgili söylenmiş birçok olumsuz söz vardır. Mesela para tüm kötülüklerin anasıdır. Sözü bu tavsiyemi özetler niteliktedir. Paraya düşmanınız gibi bakmak yerine paranın sağlıklı ve huzurlu yaşamak için bir araç olduğunu aklınıza kazımalısınız. Bırakın insanların çok para huzur vermez sözlerine. Günümüzde para sağlıkta huzurda getirmektedir. Bu şekilde düşündüğünüz takdirde bilinçaltınız bunu işleyecek ve zengin olmak için mükemmel bir adım atmış olacaksınız.

5- Para Kazanmanın Çok Zor Olduğunuz Düşünmeyin

Birçok insan para kazanmayı çok karmaşık ve zor bir süreç olarak düşünür. Bu düşüncelerinden dolayı da zengin olma yolunda asla harekete geçmez çünkü bilinçaltı bunun imkansız olduğunu işlemiştir. Çok para kazanmak için ne yapmak lazım diyorsanız basit düşüneceksiniz. İnsanların hayatını kolaylaştıracak çözümler üreteceksiniz. Mesela insanların yemek yapmaya vakitleri olmadığı için restoranlara gelmesi insanlar için bir faydadır yada evini temizlemeye zamanı olmayan kişilerin evini temizlemekte insanların hayatını kolaylaştıran işlerden biridir. Ancak insanların faydasını göreceği iş fikirleri sizi zengin yapar. Türkiye’de para kazanmanın yolları arasında basit düşünmek gelmektedir.

6- Bir Eliniz Ticarette Olsun

Her ne iş yapıyorsanız yapın bir eliniz ticarette olsun. Çok para kazanmak için ne yapmak lazım diye soranlara şiddetle ticarete atılmalarını öneriyorum. Peygamber Efendimizin demiş olduğu gibi kazancın 10 da 9’u ticarettedir. Ticari hayata atılmak konusunda kendinizi mutlaka geliştirin. Mesela bir muhasebe bürosunda çalışıyorsanız dahi ticarete atılma konusunda küçük hamleler yapın. Bol bol eğitimler alın, kitap okuyun. Türkiye’de para kazanmanın yolları arasında tartışmasız bir şekilde ticaret ön plana çıkmaktadır.

7- Giderlerinizi Yok Etmeye Çabalayın

Giderlerinizi yok etmeye çalışın derken cimri olun demiyorum. Mesela 3-4 aylık maaşınızla bir İphone almayın veya ev almak için %90 faiz ödemeyin. Harcamalarınızı değeri artacak şeylere yapın. Mesela altın yatırımı yapabilirsiniz.  Her ay giderinizin gelirinizi aşmamasına büyük özen gösterin…

Zengin Olmak İçin Ne Yapmalı Tıklayınız

Zengin Olmak İçin Büyü Tıklayınız

Zengin Olma Yolları Sakıp Sabancı Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

Zengin Olmanın Yolları Uzman TV Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

Zengin Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz