200 Lirayı Nasıl Katlarım Diyenlere 7 Tavsiye

Elinizde 200 lira gibi ufak bir sermaye var ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu içeriğimi sonuna kadar takip etmenizi öneriyorum. 200 lirayı nasıl katlarım? sorusunun cevabını arayanlar için hazırlamış olduğum bu içeriğim umarım fayda sağlar…

Burada 200 TL ile ticaret veya yatırımlar gerçekleştirme ile ilgili bilgilendirmelerde bulunacağım. Yer vermiş olduğum tavsiyelerin birebir benzerini gerçekleştirmek zorunda değilsiniz. Bu tavsiyeler sizlere ilham sağlaması amacı ile açıklanmıştır.

200 lirayı nasıl katlarım? sorusunun cevabını arayanlar için hazırlamış olduğum bu içeriğimin bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını belirteyim. Detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum… 

200 Lirayı Nasıl Katlarım?

1-Bireysel Emeklilik Sistemine Dahil Olun!

200 TL ile yatırım yapmak isteyenlere ilk önerim bireysel emeklilik sistemidir. Riski sevmeyenler için ilk olarak bu öneriyi vermek istedim. Bilindiği gibi herhangi bir şart aranmaksızın devlet yatırmış olduğunuz her 100 TL’lik paraya %25 katkı payı vermektedir.

Yatıracak olduğunuz 200 TL’nin %25’i olan 50 TL hiçbir şart aranmaksızın hesabınıza yatar. Burada şuna da değinmek istiyorum. BES sistemine 200 tl ile yatırım yaptığınız zaman paranız olduğu gibi kalmıyor. İçeride olan bu paranız anlaşma sağladığınız emeklilik şirketinin uzmanları tarafından yatırımlara yönlendirilerek katlanmaya devam ediyor.

Kendimden örnek vermek gerekirse ben BES sisteminde 2 senedir bulunmaktayım. Bugüne dek yatırmış olduğum para 4600 TL ama içeride olan net param 10.500 TL. Ben bizzat yatırmış olduğum paranın altın fonu ile değerlenmesini istedim ve ödediğim paralar ve devletin verdiği katkı payları sayesinde paramı %100’den fazla bir şekilde katladım. 200 lirayı nasıl katlarım diyenler mutlaka bu önerimi basite almasınlar.

Mutlaka Oku: Yeni İş Kuracaklara Fikirler 2021 Tavsiyeleri

2-Borsamızdaki Teknoloji Hisselerine Yatırım Gerçekleştirin!

Ayda tüm harcamalarınızı düştükten sonra elinizde 200 TL kalıyorsa benim size tavsiyem borsaya 200 TL ile yatırım gerçekleştirmenizdir. Özellikle uzman borsacıların bloglarını okuduğumda gelecek potansiyeli yüksek olan şirketlerin teknoloji şirketleri olduklarına değinmektedirler.

Ayda 200 TL yılda 2400 TL yatırmış olduğunuz paranızı katlamak istiyorsanız borsamızdaki teknoloji şirketlerine uzun vadeli bir yatırım gerçekleştirmenizi tavsiye ediyorum. Borsaya çok uzak olabilirsiniz ve herhangi bir bilgi bilmiyor olabilirsiniz. Uzun vadeli bir yatırım stratejisine sahip olarak bu dezavantajınızı avantaja dönüştürebilirsiniz.

Benim ne demek istediğimi anlamak istiyorsanız Borsamızdaki teknoloji şirketlerinin son 5 senelik verilerine bakmanız yeterlidir. Bu şirketlerin hisselerine yatırım gerçekleştiren kişiler sadece 5 sene içerisinde dolar veya altın yatırımından kat ve kat daha fazla getiri sağlamışlardır.

3-Gram Altın Yatırımı Gerçekleştirin!

200 TL ile yatırım düşüncesinde olanlara üçüncü tavsiyem gram altın yatırımıdır. Özellikle küçük yatırımcıların basit bulduğu ve hiçbir zaman başlamadığı gram altın yatırımı son 10 sene göz önüne alındığında inanılmaz getiriler kazandırmıştır.

Paranızı katlamak istiyorsanız elinizdeki 200 TL ile her ay düzenli bir şekilde gram altın alarak önemli getiriler elde edebilirsiniz. Yine kendimden örnek vermem gerekirse; 3 senedir düzenli bir şekilde gram altın yatırımı gerçekleştiren birisiyim ve sadece 20.000 TL’lik yatırımım 80.000 TL olduğunu belirtmek istiyorum.

200 Lirayı nasıl katlarım? sorusunun cevabını arayanlara şunu söylemek istiyorum; ülkemizde çok ciddi bir enflasyon bulunmakta. Paranızı bir yatırım aracına yönlendirmediğiniz takdirde elinizdeki para çok hızlı bir şekilde eriyor. Açıklanan enflasyonun gerçek enflasyondan çok daha farklı olduğunu da belirtmek istiyorum.

4-200 TL’ye Blog Sitesi Açın!

Yatırım yapmak istemiyorum çalışarak 200 lirayı nasıl katlarım? sorusunun cevabını arıyorum diyorsanız en garanti yollardan bir tanesi olan Blog sitesi açmanızı öneriyorum. 100 TL’ye alacak olduğunuz hosting ve domain ve 100 TL ile alacak olduğunuz premium tema sayesinde elinizdeki 200 TL’yi katlayabilirsiniz.

Açmış olduğunuz siteye günlük düzenli bir şekilde uzman olduğunuz konularda içerikler üreterek sadece 6 ayın sonunda reklamlar aracılığı ile uyurken dahi para kazanabilirsiniz. Web sitesine üretmiş olduğunuz içerikleri youtube’a seslendirme yaparak yüklerseniz kazancınızı iki katına çıkarabilirsiniz.

Blog sitesi açıp para kazanma işini gözünüzde büyütmeyin. Tek yapmanız gereken düzenli bir şekilde günde 1 adet içeriği sitenize ve youtube kanalınıza yüklemenizdir. Sitenize başlangıçta gerçekleştirmiş olduğunuz 200 tl ile yatırım uzun vadede 2000-3000 TL civarında bir para olarak karşınıza çıkacaktır. Blog sitesi açma ile ilgili aklınıza gelen soruları bana burada sorabilirsiniz. Elimden geldiğince sormuş olduğunuz sorulara yanıtlar vereceğim.

Mutlaka Oku: 2000 TL Nasıl Değerlendirilir?

5-200 TL İle E-Ticaret Yapın!

200 TL ile ticaret yapmak istiyorum diyenlere gitti gidiyor, n11, sahibinden veya letgo aracılığı ile ürün satmalarını tavsiye ediyorum. Burada yapmanız gereken en önemli şey internette en çok satılan ucuz ürünleri bulmaktır. Mesela ucuz hediyelik eşya ürünleri satabilirsiniz.

Hediyelik eşyada iade oranı oldukça düşüktür. Bir de fiyat oldukça cüzi miktarlarda olduğu için kimse iade işleri ile uğraşmak istemeyecektir. Mesela dilek balonu toptancılarda tanesi 1 Liraya bulabiliyorsunuz. Gitti gidiyor ve n11 gibi sitelerde tanesinin 20-30 TL’lere satıldığını görebilirsiniz.

200 TL’yi kısa bir sürede katlamak istiyorsanız dilek balonu gibi yüksek bir kar bırakan ürünlerin satışını internet aracılığı ile yapmanızı öneriyorum. Elinde 100-200 TL sermayesi olup e-ticarete başlayıp şuan ayda binlerce TL kazanan arkadaşlarımın bulunduğunu belirtmek istiyorum…

6-Borsa Yatırım Fonlarına Yatırım Yapın!

Yine risksiz yatırımı sevenler için bir tavsiye vermek istiyorum. Borsa yatırım fonları özellikle son 2 senede inanılmaz getiriler sağlayan yatırım araçlarının başında gelmektedir. Borsadan anlamıyorsanız veya bu işe ayıracak yeterli bir vaktiniz yoksa en mantıklı tercih borsa yatırım fonları olacaktır.

Son 1 senedir borsa yatırım fonlarına parasını yatıran kişilerin %100’lük bir getiri sağladıklarını kendimden emin bir şekilde söyleyebilirim. Bir yakınım elindeki 120.000 TL’sini faize yatırmak yerine borsa yatırım fonlarına yatırdı ve parası şuanda 240.000 TL…

Riski sevmiyorsanız ve getiri potansiyeli fazla olan bir yatırım aracına yönelmek istiyorsanız borsa yatırım fonlarına 200 tl ile yatırım gerçekleştirmenizi tavsiye ediyorum. 200 lirayı nasıl katlarım? diyenlere borsa yatırım fonları ile ilgili ilerleyen günlerde kapsamlı bir içerik hazırlayacağım…

Mutlaka Oku: 100.000 TL İle Yatırım Yapmak

7-Kripto Paralara Yatırım Gerçekleştirebilirsiniz!

200 lirayı nasıl katlarım? sorusuna cevap arayanlar için son önerim kripto paralardır. Bu önerimi sona bırakmamın en önemli sebebi kripto para yatırımlarının çok fazla riski içerisinde barındırmasıdır. Yatıracak olduğunuz paranın bir anda yok olmasına şahitlik edebileceğiniz gibi yatırmış olduğunuz paranın 10 katı bir getiriyi elde etmenin mutluluğunu da yaşayabilirsiniz.

Kripto paralara 200 TL ile düzenli yatırımlar gerçekleştirerek yani kademeli alımlar yaparak riskinizi oldukça minimize etmiş olursunuz. Kripto para piyasasına mutlaka ihtiyacınız olmayan ve kaybettiğinizde üzülmeyeceğiniz bir para ile yatırım yapmanızı öneriyorum.

Yatırım yapacak olduğunuz kripto paranın hikayesine mutlaka göz gezdirin. Gelecekte hayatımızın bir köşesinde yer alacağına dair bir beklenti varsa o kripto paraya yatırım gerçekleştirmenizi öneriyorum. Uzun vadeli bir yatırım yapıp paranızı katlamak niyetindeyseniz coinler sizin için iyi bir tercih olacaktır.

200 TL ile yatırım Gerçekleştirmek İsteyenler İçin Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

200 lirayı nasıl katlarım? sorusunun cevabını arayanlar için 7 önemli tavsiye aktardım. 200 tl ile yatırım yapıp parasını katlamak isteyenler için yer vermiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını belirtmek istiyorum. Yatırım danışmanlığı hizmeti almak isteyenler bu hususta devlet tarafından yetkilendirilmiş kurumları tercih etmelidirler…

Mutlaka Oku: Bitcoin Alınır Mı 2021 Yılında Neler Olabilir?

Mutlaka Oku: 15 Bin TL İle Yatırım Yapmak

Mutlaka Oku: Borsada Günde 100 TL Kazanmak

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz