100.000 TL ile Yatırım Yapmak İsteyenlere 7 Tavsiye

Merhabalar arkadaşlar  bu içeriğimde 100.000 tl ile yatırım yapmak isteyenlere oldukça önemli tavsiyeler vereceğim. Günümüz itibari ile oldukça mantıklı olan bu yatırım yöntemleri ile elinizdeki 100.000 TL’yi artırabilme imkanına erişebileceksiniz….

Günümüzde yatırım yapmanın sadece altına, dolara veya hisseye yatırım yapmaktan ibaret olduğunu sanan insanlar bulunmaktadır. Yatırım sadece bu emtialara para yatırmak değildir. Bir iş kurmakta yatırımdır. Bu nedenle de 100.000 tl ile yatırım yapacak olanlara tavsiyelerim arasında iş fikirlerine de yer vereceğim.

Burada şunu açıkça söylemek istiyorum 100 bin lira ile yatırım 2020 yılı itibari ile çok büyük bir yatırım olmayacaktır. Ancak elinizde bu denli bir paranın olması gelirinizi artırabilmenize olanak tanıyacaktır. 100.000 TL ile yatırım yapacak olanlara tavsiyelerime geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

Mutlaka Oku: Trendyol Reklamı Yapanlar Ne Kadar Kazanıyor?

100.000 TL İle Yatırım İçin Kazançlı Fikirler!

1-Borsada Büyüyen Şirketleri Bulmaya Çalış!

100 bin tl’si olan birinin bu parasını en hızlı şekilde artırabileceği yer kesinlikle borsadır. Borsada büyüme potansiyeli olan bir şirkete yatırım yaparsanız elinizdeki bu parayı ikiye, üçe hatta dörde dahi katlayabilirsiniz. 100 bin tl ile borsa da yatırım yapacaksanız tek bir şirkete tüm paranızı yatırmayın.

Büyüyeceğine inandığınız 5 şirkete paranızı bölerek yatırım yapar iseniz elinizdeki parayı rahatlıkla artırabilirsiniz. Paranızın ne denli büyüyeceğine dair bir örnek vermek istiyorum. Ege Endüstri adlı şirketin 2010 yılında hisse senedi fiyatı 14 TL idi. Bu şirkete 100 bin tl ile borsa yatırımı yapan bir yatırımcı bugüne dek bekleseydi elindeki 100.000 tl şu anda 5 trilyon 628 Bin TL olurdu.

Bu rakam gerçekten inanılmaz. 100 bin tl ile borsa yatırımı yapan her yatırımcı bu tür paraları kazanacak diye bir şey yok ancak doğru şirkete yatırım yapar iseniz uzun vadede çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Borsa’da 100.000 TL ile yatırım yapma düşüncesinde iseniz en az 1 sene borsadaki fiyatlamaların neye göre artış veya azalış eğilimine girdiğini gözlemlemelisiniz.

2-Hazır Kurulu Bir İşletme Satın Al!

Paranızın değerini düşürmemeniz için mümkün olduğunca riski düşük olan tavsiyeler aktarmaya çalışıyorum. 100.000 TL ile yatırım hususunda ikinci tavsiyem hali hazırda çalıştırılan bir işletmeyi satın almanızdır. Burada asla şunu düşünmeyin; kar eden işletmeyi kimse devretmez.

Öyle fırsatlar var ki güzel kar eden işletme sağlık sorunları veya ailevi sorunlardan dolayı devredilmektedir. İşletme satın alma hususunda araştırma yapar iseniz bu tür devirler ile karşılaşma olasılığınız oldukça yüksektir. Oto yıkama dükkanından, tuhafiyeye, telefon alım satım dükkanından lokantaya varıncaya kadar bir çok alanda işletme satın alabilirsiniz.

100.000 tl ile ne iş kurulur 2020 yılında diyenler için ilk tavsiyelerim gıda veya giyim işi yapmalarıdır. Gıdanın ve giyimin her daim insan ihtiyacı olması riskin düşük olmasını sağlamaktadır.  Ticari zekanız var ise hazır olarak almış olduğunuz dükkanın kazancını çok ciddi bir şekilde artırabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Para Biriktirme Öğrenci Arkadaşlara Tavsiyeler!

3-Gram Altına Yatırım Yap!

100 bin tl ile borsa veya ticaret yatırımı yapmak istemeyenler için üçüncü tavsiyem gram altın yatırımı yapmalarıdır. Paranızın enflasyonun üzerinde bir getiri sağlamasını istiyorsanız gram altına yatırım yapmanız en mantıklı tercih olacaktır.

100 bin tl ile nasıl yatırım yapılır 2020 yılında diyenlere gram altını önermemin en önemli sebebi son 10 yıllık kazancıdır. Ayrıca altının para gibi çoğaltılabilir olmaması değerinin düşmemesini sağlaması ikinci temel dayanağımdır.

2010 yılında 100.000 TL’si olan bir kişi gram altına yatırım yapsaydı günümüzdeki parası 820.000 TL olurdu. Bu tür bir getiriyi sağlayan en yakın yatırım aracı dolar olmuştur. Önümüzdeki 10 yıllık süreçte altının yine aynı şekilde mükemmel bir getiri sağlayacağını tahmin etmekteyim…

4- Yurtdışına Yerleşin!

Yurtdışına yerleşme fikri çok tuhaf bir tavsiye gibi gelebilir ancak size şunu net olarak söylemek istiyorum. 100 bin tl yatırım 2020 yılı için araştırma yapan kişiler için kazanç ihtimali en yüksek iş fikridir. TL’nin çok hızlı bir şekilde değer kaybetmesi yurtdışında yaşamayı daha fazla cezbetmektedir.

Gençseniz üniversite başvurusu yapıp ve 100.000 TL’nizi bankada teminat olarak göstermeniz yurtdışına gitmeniz için yeterli olacaktır. Yurtdışına gitmek ve orada çalışmak kimilerine çok zor gelebilir ama şunu net olarak söylemek istiyorum bu tür bir girişime atılır iseniz işlerin sandığınızdan çok daha kolay ilerlediniz görürsünüz.

Mutlaka Oku: Milyon Dolar Kazandıran İşler!

100.000 TL ile yatırım yapma düşüncesinde olan bir arkadaşıma bu tavsiyeyi verdim ve İzlandaya gitti. Sadece 2 sene içerisinde elindeki 100.000 TL’yi 250.000 TL yaparak geri döndü. Yurtdışında Türkiye’deki gibi 8-12 saat çalışır iseniz günlük kazancınız inanamayacağınız boyutlara ulaşır.

5-İnternetten Ürün Satın!

100.000 veya 150.000 tl ile yatırım yapma düşüncesinde olan kişilere beşinci tavsiyem e-ticaret işi yapmalarıdır. İnternet uçsuz bucaksız bir dünya. Gün geçtikçe insanların internetten alışveriş yapmaya daha fazla yönelmesi bu alanı cezbedici kılmaktadır.

Rekabeti düşük olan bir ürünü toptan olarak alıp yüzde 10 hatta 20’lere varan oranlarda çok fazla yorulmadan satabilirsiniz. Kendinize bir e-ticaret sitesi açmanıza dahi gerek yok. Gittigidiyor, hepsiburada ve trendyol gibi alışveriş platformlarında mağaza açarak ciddi satışlar yapabilirsiniz.

Burada önemli olan pazar araştırmasını iyi yapmaktır. Kolaylıkla satabileceğiniz ürünleri bulabilirseniz elinizdeki 100 bin tl’yi çok hızlı bir şekilde artırabilirsiniz. 100.000 TL ile yatırım yapmak isteyenler kesinlikle bu tavsiyemi kulak arkası yapmamalıdır….

6-Aktar Dükkanı Açın!

100 bin tl yatırım 2020 tavsiyelerim içerisinde altıncı tavsiyem aktar dükkanı açmanızdır. Sağlıklı yaşama dair ciddi araştırmaların yapılması ve insanların bu yönde bir eğilime girmesi aktar dükkanlarının önemli bir getiri sağlamasına olanak sağlamıştır.

100.000 TL ile yatırım yapma düşüncesinde olan kişiler aktar dükkanı açacak iseler mutlaka bu işi en az 1 sene işçi olarak yapmalıdırlar. Çünkü bu işin dinamikleri çok farklıdır. Aktarların temin edileceği yer ve aktarların saklanma koşulları iyi bilinmez ise büyük bir hüsran ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu işi 100 veya 150.000 tl ile yatırım yapma düşüncesinde olan kişiler yapabileceği gibi 30-40 bin tl sermayesi olan kişilerde yapabilirler. Burada önemli olan işin içinden gelmektir. Aktarcılığı online ortama da taşırsanız güzel satışlar yapabilmeniz mümkün bir hale gelebilecektir. 

Mutlaka Oku: Yatırımsız Para Kazandıran Siteler!

7-Bayilik Alarak Ticarete Atılabilirsiniz!

Bilindik bir markanın bayiliğini alarak elinizdeki 100.000 TL’yi artırabilmeniz mümkündür. Daha önce ticaret yapmamış olan kişilerin bayilik alarak ticarete atılmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Başlangıçta bayilik alarak zararda olduğunuzu düşünebilirsiniz ancak markanın ticari deneyimi sayesinde uzun vadede sürekli olarak önemli kazançlar elde edebilirsiniz.

Günümüzde 100 bin tl sermaye ile yatırım yapma düşüncesinde olan kişiler yeni bir marka oluşturmak yerine hali hazırda kendisini ispat etmiş firmalardan bayilik alarak ticaret atılmaları çok daha doğru bir tercih olacaktır. İşin işleyişi ve pazarlama desteği konusunda firma yetkililerinin destekleri bu hususta ne denli doğru bir tercih yaptığınızı size hissettirecektir…

100 Bin TL Yatırım 2021

Böylelikle 100.000 TL ile yatırım yapma düşüncesinde olan kişilere 7 tane faydalı tavsiye aktardım. Sizlerin de 100.000 tl ile ne is kurulur 2020 yılında diyenler için öneri ve görüşleri var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz…

Mutlaka Oku: Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler!

100 bin tl yatırım 2021 tavsiyelerine de ilerleyen günlerde başlayacağım. Ayrıca 100 bin tl ile borsa yatırımı yapmak isteyenler ve 150.000 tl ile yatırım yapma düşüncesinde olanlar içinde kaliteli bir içerik ile karşınızda olacağım. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız….

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz