15 Bin TL ile Yatırım Yapmak : Sene Sonu 2 Katına Çıkarmak

Merhabalar arkadaşlar yılın başında elinizde bulunan bir miktar para ile yatırım yapma düşüncesinde iseniz bu içeriğimi sonuna kadar takip edin. 15 bin TL ile yatırım yapma ile ilgili olarak burada yer vermiş olduğum görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini baştan belirtmek istiyorum…

Yeri geldiği zaman boğazınızdan kısarak biriktirmiş olduğunuz paranızı en doğru yatırım aracına yönlendirmek için online mecralarda ciddi araştırmalar yaptığınızı tahmin ediyorum. Çünkü bende şuanda elimde bulunan 15 bin TL ile yatırım yapmak için önemli bir zaman harcıyorum.

15 bin TL ile ne yapılır? sorusunun cevabını arayanlar için hazırlamış olduğum bu içeriğimin sizlere fayda sağlamasını umuyorum. Detaylara geçmeden önce her zaman hatırlatmış olduğum gibi içeriğimi beğenerek bana desteklerinizi iletebileceğinizi unutmayınız…

15 Bin TL ile Yatırım Yapmak İsteyenler Bu Hataları Kesinlikle Yapmasın!

15 Bin TL ile yatırım yapma düşüncesinde olan kişilere öncelikli olarak ne yapmamaları gerektiği ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Daha sonrasında özellikle bu sene için hangi yatırım araçlarının güzel kazançlar elde etme ihtimalinin yüksek olduğunu aktaracağım. Tekrar belirteyim söylediklerim bir yatırım tavsiyesi değildir… İşte yapılmaması gerekenler…

1- Faize Paranızı Yatırmayın!

Elinizde biriktirmiş olduğunuz parayı vadeli mevduatta değerlendirmemelisiniz. Çünkü ülkemizde görünmeyen çok ciddi bir enflasyon bulunmakta. 15.000 TL’den elde edecek olduğunuz faiz geliri yılın sonunda paranızın değer kaybetmesine neden olacaktır. Özellikle yaşınız gençse daha riskli olan ancak getirisi de aynı oranda daha fazla olan yatırım araçlarına yönelmeniz doğru bir yatırım yapmak için ilk adım olmalıdır.

Mutlaka Oku: Maaşım Yetmiyor Ek Gelir Yaratmam Lazım Diyenlere…

2-Dolara Para Yatırmayın!

15 bin TL nasıl değerlendirilir 2021 yılında diyenlere ikinci yapmamaları gereken şeyin Dolara para yatırmamak olduğunu söyleyebilirim. Özellikle bu sene için uzman ekonomistler Dolar kurunun yatay bir seyir izleyebileceği üzerinde yoğunlaşmaktadır. En azından bu sene için merkez bankasının doğru adımlar atacağını düşündüğüm için dolar kurundan küçük yatırımcının para kazanabileceğini düşünmüyorum.

3-Spekülatif Hisse Senetlerine Yatırım Yapmayın!

Yatırım yapma düşüncesinde olan kişilerin yapmaması gereken en önemli şeylerin başında spekülatif hisse senetlerine para yatırmamak gelmektedir. Spekülatif hisse senetleri genellikle art arda tavan tavan giden hisse senetleri olarak tanımlanmaktadır. Uçan kaçan yatırım araçlarının peşinde koşmayın. Küçük yatırımcılar özellikle 2020 yılında tavan giden hisse senetlerine bir anda tüm paralarını yatırdıkları için ciddi zararlar ile karşılaşmışlardır…

15 Bin TL Nasıl Değerlendirilir 2021 Yılında?

15 bin TL ile yatırım yapma düşüncesinde olan kişilere yapmamaları gerekenler ile ilgili olarak önerilerde bulundum. Aslında bu söylediklerim tamamen benim yatırım tercihlerimdir. Uygulayıp uygulamamak kişinin kendisine kalmıştır. Çok fazla laf kalabalığı yapmadan paranın 2 katına çıkarılması için nelere yatırım yapılması gerektiği ile ilgili bilgilendirmelere geçmek istiyorum…

1-Borsada Teknoloji Şirketlerine Yatırım Gerçekleştirin!

Küçük meblağlarla para yatırma düşüncesinde olan kişilere ilk tavsiyem teknoloji şirketlerine yatırım gerçekleştirilmesidir. Yatırım tavsiyesi olmaması amacı ile burada birebir hisse önerisi vermeyeceğim ancak bu kategorideki hisse senetlerinin uzun vadede güzel kazançlar bırakabileceğine kesin bir gözle bakılmaktadır.

Teknoloji alanında şirket seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta hisse fiyatının şişkinlik göstermemesidir. Yani ucuz kalmış hisse senetlerini tespit ederek elinizdeki parayı katlama şansına erişebilirsiniz. Karar verdiğiniz hisse senedine en az 1 senelik yatırım yapacağınızı baştan kendinize bir hedef olarak belirlemelisiniz.

15 Bin TL’lik bir paranız varsa komple bu 15 bin TL ile teknoloji hissesi almayın. Paranızı en az üçe bölün ve birazdan açıklayacak olduğum yatırım araçlarına da paranızın diğer kısmını yatırın. Başta belirtmiş olduğum gibi kademli alımlar gerçekleştirerek riskinizi önemli bir ölçüde düşürmeyi unutmayınız.

Mutlaka Oku: İnternetten Para Kazanma Kesin Kazandıran Yöntemler!

2- Paranızın Bir Kısmı İle Gram Altın Alın!

Özellikle bu dönemde salgın sürecinin daha ne kadar süreceği belli değilken ve gram altında ciddi bir düşüş varken elinizdeki 15 bin TL’nin bir kısmı ile yatırım gerçekleştirmeniz doğru bir seçenek olacaktır. Gram altına yapacak olduğunuz yatırım sizi en kötü enflasyona karşı koruyacaktır.

Eğer ki salgın süreci ile ilgili olarak olumsuz haberlerin yaşanması halinde gram altında sert yükselişlerin görülebileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Bu ortamda gram altına yapılacak olan yatırım size bir kalkan görevi görecektir.

2020 yılında %55 gibi bir getiri sağlayan gram altının önümüzdeki süreçte de aynı performansı gösterebileceği çokça dillendirilmektedir. Elinizdeki paranın 3 te 1’i ile gram altın yatırımı gerçekleştirmeniz yıl sonunda önemli bir kazancın sahibi olmanıza olanak sağlayacaktır.

3-Borsa Yatırım Fonlarına Paranızın 3/1’ini Yatırın!

15 bin TL ile yatırım yapmak isteyenlere en önemli önerilerimden bir tanesi de borsa yatırım fonlarına paralarını yatırmalarıdır. Özellikle 2020 yılında yatırım fonlarının çok ciddi bir getiri sağlaması bu önerimde etkili olmuştur. 2020 yılında %120 getiri sağlamayı başaran yatırım fonları bulunmaktadır.

Burada yatırım tavsiyesi olmaması amacı ile yatırım fon şirketleri ile ilgili öneride bulunamayacağım. Ancak bu şirketlerin yatırmış olduğunuz parayı kaybetme riskinizi ciddi bir şekilde azalttıklarını söyleyebilirim. Borsa’dan çok fazla anlamıyorsanız veya zamanınız yoksa borsa yatırım fonları sizin için iyi bir tercih olabilir.

Özellikle yaşınız gençse paranızı faizde çöp edeceğinize borsa yatırım fonlarında paranızı değerlendirmeniz paranızı yıl sonunda iki katına çıkarabilme imkanına sizi kavuşturacaktır. Aksi takdirde kazanç sağladığınızı düşünürken yıl sonunda çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Hayatı Düzene Sokmak İçin Uygulamalar

15 Bin TL ile Ne Yapılır?

15 bin TL nasıl değerlendirilir 2021 yılında diyenlere aktarmış olduğum bu 3 yatırım aracı bizzat benim paramı yatırmış olduğum yatırım araçlarıdır. Özellikle benim gibi küçük meblağlarla yatırım gerçekleştirmek isteyenlere bu yatırım araçlarının 2021 yılında güzel kazançlar bırakabileceğini düşünüyorum.

Türk lirasının her yıl ciddi bir şekilde değer kaybettiği inkar edilemez bir gerçek. Bu nedenle paranızı mümkün olduğunca TL’de bırakmamanız gerektiğini düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda Borsa’nın çok daha güzel kazançlar bırakabileceği uzman ekonomist tarafından konuşulmaktadır.

Tekrar Tekrar söylemek istiyorum 15 bin tl ile yatırım yapmak ile ilgili aktarmış olduğum bu bilgilerin kendi yatırım tercihlerim olduğunu ve kimseye bir yatırım danışmanlığı hizmeti vermediğimi belirtmek istiyorum. Yatırım danışmanlığı ile ilgili olarak bir hizmet almak istiyorsanız SPK’nın onay vermiş olduğu kurumlardan destek talep edebilirsiniz…

Mutlaka Oku: Satış Ortaklığı Veren Siteler

Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyoruz!

Yaşı genç olanların daha riskli yatırım araçlarına yönelmesi gerektiğini, yaşı ilerlemiş olan kişilerin ise daha risksiz bir portföy oluşturmaları gerektiğini aktarmak istiyorum. Yatırımın her türlüsünde kaybetme risklerinin olduğu unutulmamalıdır.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus uzun vadeli düşünce yapısına sahip olmaktır. Yatırım gerçekleştirmiş olduğunuz alanda sürekli fiyat hareketlerine bakmamanız uzun vadeli yatırımın ilk temel prensiplerindendir. 

Böylelikle 15 bin tl ile yatırım yapma düşüncesinde olanlara önemli tavsiyelerde bulundum. Sizlerin de 15 bin tl ile ne yapılır? sorusunun cevabını arayanlara öneri ve görüşlerini bekliyorum. Sizce 15 Bin TL Nasıl Değerlendirilir 2021 Yılında?

Mutlaka Oku: Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler

Mutlaka Oku: Yeni İş Kuracaklara Fikirler 2021

Mutlaka Oku: Başarılı İnsanların Mükemmel 9 Sabah Alışkanlığı

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz