VAKKO Hisse Senedi İçin Bilinmesi Gereken 4 Detay!

Selamlar arkadaşlar. Bu içeriğimde son zamanların en çok takip edilen hisselerinden bir tanesi olan Vakko Hisse Senedi ile ilgili temel analiz verilerini paylaşacağım. Hazır giyim ürünleri üreticisi olan Vakko, ülkemizde iyi bir imaja sahip olan marka olarak ön plana çıkmaktadır…

Öncelikle şirketin kurumsal web sitesini çok beğendiğimi belirtmek istiyorum. Yatırımcısına güven veren bir tarzda tasarlanmış olan site Vakko hisse senedine yatırım yapacak kişiler için güzel bir ön izlenim vermektedir. Tarihçe bölümünden şirketin gelişimini inceleyebilirsiniz.

Power FM’in de sahibi olan Vakko, medya sektörüne de buradan el atmıştır. Zaman zaman çeşitli sektörlere giriş yapmayı deneyen Vakko markasının son dönemlerde sağlık sektörüne girebileceği de kulislerde konuşulmaktadır. Kapsamlı bilgilendirmeye geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğini hatırlatmak istiyorum. Söylediklerimde kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir.

VAKKO Hisse Senedi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler!

1-Hisse Senedine 10 Sene Önce 10.000 TL Yatırsaydınız…

Vakko hisse senedine 2011 Nisan ayında 10.000 TL yatırsaydınız ve bugüne kadar bozmasaydınız paranız temettüler ve bedelsiz sermaye artırımları dahil tam tamına 82.000 TL olurdu. %728’lik bir getiri sağlayan hissenin asıl çıkışını 24 şubat 2021 tarihinde gerçekleştirdiğini belirtmek istiyorum.

2-Şirket Son Çeyrekte Sadece %3 Net Kar Açıklamıştır!

Net kar büyüme oranı sadece %3,30 olan hissenin 39 Milyon TL’lik düşük bir kar açıklaması hayal kırıklığı yaratmıştır. Halka açıklık oranı %12 olan şirketin son 1 yıllık değişimi %211’dir.  Öz sermaye karlılığı %3,14, yıllık net kar marjı ise %1.36 olan hissenin bu bilanço nedeni ile güncel F/K değeri 168 gibi çok yüksek seviyelere çıkmış durumda…

3-Şirketin Net Borcu %28 Artış Göstermiştir!

Şirketin pandemi döneminde sıkıntılı bir süreç yaşadığını son bilançosunda açıklamış olduğu 504 Milyon TL’lik borç ile anlayabiliyoruz. Geçen yıla göre %28’lik bir artışa tekabül eden bu borcun şirket için oldukça yüksek olduğunu belirtmek istiyorum. Şirketin döviz fazla pozisyonunun ise 24 Milyon TL olduğunu hatırlatmak istiyorum.

4-Hissenin PD/DD 5.25 Seviyesindedir!

Uzman borsacıların PD/DD değerini 1 veya 1’in altında arzulaması göz önüne alındığında hissenin 5.25’lük bu değerinin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Aynı sektörde yer alan DAGI’nin PD/DD 1.59, Mavi’nin ise 4.13’dür… Yabancı oranı maalesef %0.82 gibi oldukça düşük seviyelerdedir.

Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum

Vakko Hisse senedi ile ilgili aktarabileceğim temel analiz verileri bunlardır. Sizlerinde Vakko Hisse senedi ile ilgili yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. Son olarak söylediklerimin bir yatırım danışmanlığı kapsamında yer almadığını hatırlatayım…

Mutlaka Oku: Hektaş Hisse Senedi İçin 5 Güncel Bilgi!

Mutlaka Oku: 8 Adet Borsada Yazılım Hisseleri İncelemesi

Mutlaka Oku: Uzun Vadeli Düşünülen Hisseyi Ne Zaman Satmalıyız?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz