THY Hisse Senedi Hakkında Önemli Detaylar!

127 Ülke’de 319 şehre uçuş hizmetleri sunan, ülkemizin en büyük 3. firması olan THY hisse senedi hakkında önemli bilgilendirmelerde bulunmak istiyorum. THY hisse senedi ile ilgili burada aktarmış olduğum bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Sadece bu hisseye yatırım yapmak isteyen kişilerin firmayı daha yakından tanıması için bu içeriği hazırladım…

THY Hisse Senedi Hakkında Önemli Detaylar

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. THY hisse senedi alınır mı? ve THY hissesi uzun vadede ne olur 2020 yılında? gibi sorular sormamanızı rica ediyorum. Herkesin finansal durumu ve yatırımcı profili farklı olduğu için bu sorulara net bir yanıt vermek imkansızdır. Burada yer vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda kendi yolunuzu çizebilirsiniz…

THY hisseleri 2020 yılında maalesef korona salgını nedeni ile oldukça düştü. 2020 ocak ayında 14 TL seviyelerini zorlayan THY hisse senedi Martın sonların 7,70 TL seviyelerine kadar düşerek yatırımcısını bir hayli üzmüştü. Diğer popüler havayolu hisesi olan pegasus hisse de aynı doğrultuda büyük düşüşler yaşadı.

Şuanda 11 TL seviyelerini zorlayan bu önemli hisse senedinin Dünya normal yaşantısına döndüğü taktirde eski seviyelerine döneceği tahmin edilmektedir. En azından önemli analistçilerin THY hisse yorumları incelendiğinde böyle bir çıkarım yapabilirim…

 • THY hissesinin temettü ödemesi yapmadığını belirtmek istiyorum. Bu hissenin defter değeri 29,56 TL’dir.
 • THY’nin %49’u Türkiye Varlık Fonuna aittir. Bu özelliği ile devletin gücünü arkasına alan bir şirkettir yanıtını verebilirim.
 • THY SUNEXPRESS hava yolu şirketinin %50’lik hissesine sahiptir. Ayrıca Anadolujet markasınında sahibi yine Türk Hava Yollarıdır.
 • Bu önemli şirket Bosna Hersek Hava Yolları şirketinin %50’lik hissesine de sahiptir.
 • 2010 yılında 3,39 TL seviyelerinde olan THY hisse senedine 100.000 TL’lik bir yatırım gerçekleştiren birisinin 2020 ocak ayı itibari ile parası 415.000 TL seviyelerinde olurdu.
 • THY hisse yorumları incelediğimde yatırımcısının uzun vadeli düşünen yatırım profiline sahip olduğunu görmekteyim.
 • THY hisse analiz değerleri incelendiğinde hissenin 52 günlük ortalamasının 9,76 TL olduğu görülmektedir.
 • 32.498.636 hacme sahip olan THY hissesi piyasa değeri 13.441.200.000 TL’dir. Şirketin öz sermayesi ise 40.792.000.000 TL’dir.
 • Son açıklanan bilançoya göre karı ise 4.536.000.000 TL’dir.
 • Son 10 yıllık veriler incelendiğinde Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi THY olmuştur.
 • 10683 çalışana sahip olan THY şirketi Türk Milli Takımının ana sponsorları arasında yer aldığını belirtelim…
 • Barcelona, Manchester United ve Shaktar Donetsk gibi Dünya’nın en önemli takımlarının havayolu taşımacılığını üstlenmiştir.

Böylelikle THY hisse senedi ve şirketi hakkında bilgilendirmelerde bulundum. Sizlerinde ülkemizin en aktif hisse senetlerinden bir tanesi olan THY hissesi ile ilgili olarak yorum ve görüşlerini bekliyorum… Destek olmak için lütfen içeriği beğenmeyi unutmayınız…

Mutlaka Oku: Ecilc Hisse Senedi Hakkında Çarpıcı Detaylar!

Mutlaka Oku: Ulusoy Un Hisse Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Mutlaka Oku: Hektaş Hisse İle İlgili Müthiş Detaylar!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz