SASA Hisse Senedi İçin Çok Önemli Detaylar!

Uzun vadeli yatırım düşüncesinde olan kişilerin ilk tercih ettiği hisselerin başında gelen SASA Hisse senedi ile ilgili olarak önemli detaylara değineceğim. SASA Polyester Hisse senedi hakkında burada yer vermiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini baştan belirtmek istiyorum…

Polyester, elyaf, polimer ve filament gibi üretimi zor olan ürünleri oldukça gelişmiş teknolojiler ile donatılmış fabrikalarında üreten Sasa, ülkemize ciddi bir ihracat getirisi de sağlayan önemli firmalar arasında yer almaktadır.

Türkiye’nin en iyi ilk 100 sanayi şirketi arasında yer alan Sasa Polyester, özellikle AR-GE yatırımlarına ciddi paralar harcayan bir şirket olarak ön plana çıkmaktadır. Bu önemli şirketin hisse senedi ile ilgili detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi belirtmek istiyorum…

SASA Hisse Senedi İçin Bilinmesi Gerekenler!

SASA Hisse Senedi İçin Çok Önemli Detaylar!

1- SASA Hisse Senedi 1 Yılda %157 Değer Kazanmıştır!

Ülkemizin en önemli sanayi şirketlerinden bir tanesi olan Sasa Polyester’in hisse senedi ile ilgili en dikkat çeken şey son 1 senelik getirisidir. Hissenin döviz ve emtia cinsinden yatırımlara nazaran inanılmaz bir getiri sağlaması özellikle bu dönemde küçük yatırımcıları cezbetmiştir. Tam 1 sene önce SASA Polyester Hisse senedi için 100.000 TL’lik bir yatırım gerçekleştirseydiniz paranız şuanda 263.000 TL olurdu. Bu rakamın 1 yıllık bir yatırım aracı için oldukça mükemmel olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

2-Hissenin Son 10 Yıllık Getirisi İnanılmaz!

Bu önemli hisse senedi ile ilgili olarak dikkat çekici şeylerden bir tanesi de şuanda 20 TL seviyelerinden işlem gören hissenin 10 yıl önce 0.19 Kuruş seviyelerinden işlem görmesidir. 2010 yılının ocak ayında 100.000 TL’lik SASA Polyester Hisse senedi alsaydınız ve bu zamana kadar korumayı başarsaydınız paranız tam tamına 10 Trilyon 578 Bin TL olurdu. 10 sene önce bu hisseye yatırım gerçekleştiren kişiler şuanda define bulmuş kadar zengin olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim.

3-Sasa Polyester KAP’a 150 Milyon Dolarlık Bildirim Açıklamıştır!

Ülkemizin en önemli sanayi şirketlerinden bir tanesi olan SASA Polyester, 150 Milyon Dolar bedelle önemli bir yatırımın gerçekleştirileceğini açıklamıştır. Pet cipsi, şişe cipsi ve tekstil cipsi üretim tesisi kurulacağı açıklanan bu önemli şirketin cirosuna önümüzdeki yıllarda bu tesisin yıllık ciroya katkısının 350 Milyon Dolara yakın olacağı tahmin edilmektedir.

4-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 17.73 TL’dir!

Son 6 ayda 10 TL’lerden 20 TL’lere çıkmayı başaran SASA Hisse senedi için kısa ve orta vadede yatırım gerçekleştirmeyi planlayanlar hissenin 20 ve 52 günlük ortalamalarını çok iyi bir şekilde analiz etmelidirler. Bu önemli hissenin 20 günlük ortalaması 19.32 TL iken 52 günlük ortalaması 17.73 TL’dir. Bu ortalamalara bakarak özellikle hisse ile ilgili orta vadeli yatırım düşünenlerin güzel kazançlar elde ettikleri görülmektedir.

5-SASA Hissesi Yatırımcılarına Ara Ara Temettü Ödemeleri Gerçekleştirmektedir!

Sasa Bedelsiz sermaye artırımına 2019 yılında rekor bir oranla gitmiştir. Belli yıllarda bedelsiz sermaye artırımına giden Sasa, temettü hususunda aynı başarıyı gösteremiyor. 2-3 senede bir yatırımcısına temettü ödemesi gerçekleştiren şirketin bu hususta temettü yatırımcılığı için borsada bulunan kişileri pek cezbetmediğini rahatlıkla söyleyebilirim. Şirketin tarihi boyunca hiçbir zaman bedelli sermaye artırımına gitmediğini belirtmek istiyorum.

6-Bu Önemli Hissenin Yabancı Yatırımcı Oranı Düşüktür!

Sasa Polyester Hisse Senedi ile ilgili dikkat çeken bir başka önemli detay düşük yabancı yatırımcı oranıdır. %7 gibi borsa ortalamamızın altında bir yabancı yatırımcı sayısına sahip olan hissenin en büyük handikaplarından bir tanesi de budur. Özellikle üretime yönelik olarak gerçekleştirilen yatırımların artması ile hisseye yabancı girişinin daha fazla olacağı tahmin edilmektedir.

7-Şirket Yılın Son Çeyreğinde Ciddi Bir Zarar Açıklamıştır!

Sasa Hedef Fiyat 2021 yılı incelemeleri gerçekleştirirken dikkat çeken en önemli detay şirketin pandemiden ciddi bir şekilde etkilenmesidir. 54 Milyon TL gibi ciddi bir zararın olduğu açıklanan şirketin hayatın normale döndüğü zamanlarda bu zararını telafi edebilecek bir potansiyelde olduğu dillendirilmektedir.

SASA Polyester Hisse Senedi İçin Yorumlarınızı Bekliyorum!


Böylelikle Sasa Hissesi ile ilgili 7 önemli detay aktardım. Sasa hisse forum araştırmaları yaparak hisse ile ilgili yatırımcı görüşlerini öğrenebilirsiniz. Sasa hisse yorum ve görüşlerinizi bu gönderi altında yapmanızı rica ederim. Son olarak içeriğimi beğenip kanalıma abone olarak bana desteklerinizi iletebileceğinizi belirtmek istiyorum…

Mutlaka Oku: Borusan Hisse Senedi Hakkında 5 Önemli Detay!

Mutlaka Oku: Borsada Para Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Mutlaka Oku: Borsada Günde 100 TL Kazanmak İçin 5 Adım!

Mutlaka Oku: Tekfen Hisse Senedi İçin 7 Detay!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz