Turkcell Hisse senedi İle İlgili 7 Kritik Bilgi!

Ülkemizin en köklü ve en büyük GSM şirketi olan Turkcell Hisse senedi ile ilgili olarak kapsamlı bilgiler açıklayacağım. TCELL Hisse senedi için burada yer vermiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini baştan hatırlatmak istiyorum…

Turkcell Hisse senedi ile ilgili olarak bir içerik hazırlamam gerektiğini özellikle youtube da uzun vadeli hisse önerisi içeriklerinin bir çoğunda bu önemli hisse senedini görmemdir. Burada hisse senedi ile ilgili olarak özellikle temel analize dayalı bilgiler sunacağım…

Açıklamış olduğum verilerden yola çıkarak Turkcell hisseleri neden düşüyor? veya Turkcell hissesi alınır mi? gibi sorular sormamanızı şimdiden rica ediyorum. Turkcell Hisse senedi ile ilgili detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

Turkcell Hisse senedi İçin Bilinmesi Gerekenler!

1-Hissenin Son 1 Yıllık Değişimi %15,32’dir!

Turkcell Hisse senedi için şunu söyleyebilirim; ulusaldaki ve globaldeki olaylardan en fazla etkilenen hisse senedidir. Ani iniş ve çıkışları olan TCELL Hisse senedinin son 1 yıllık değişimi sadece %15,32’dir. Özellikle bist 100 içerisinde yer alan hisselerle kıyaslandığında %15’lik bu değerlemenin oldukça düşük olduğunu söyleyebilirim. Tam 1 sene önce 100.000 TL paranız olsaydı ve Turkcell Hisse senedi yatırımı gerçekleştirseydiniz paranız şuanda tam tamına 115.000 TL olurdu. Diğer yatırım enstrümanları göz önüne alındığında bu önemli hisse senedinin beklentileri karşılayamadığını rahatlıkla belirtebilirim.

2-TCELL Hisse Senedinin 10 Yıllık Getirisi de Pek Tatmin Edici Değil!

Türkcell hisse senedi ile ilgili olarak söylenebilecek bir başka olumsuz şeyde hissenin son 10 yıllık getirisidir. Uzun vadeli yatırım düşüncesinde olan kişilerin ilk bakmış olduğu göstergelerden bir tanesi olan 10 yıllık değerleme ne yazık ki Türkcell hisse senedinde beklenilenin altında kalmıştır. 10 sene önce Turkcell hisselerine 100.000 TL para yatıran kişinin şuandaki parası 177.000 TL olurdu. Çok kötü bir rakam değil gibi gözükse de altın veya dolar yatırımından daha düşük bir kazanç sağladığı için birçok yatırımcıyı tatmin etmemiştir.

3-Hisse senedinin F/K Oranı İstenilen Seviyelerdedir!

Turkcell Hisse senedi ile ilgili olarak yatırım yapma düşüncesinde olanlara söylenebilecek en iyi şeylerin başında hissenin F/K oranı gelmektedir. 9,56 gibi düşük bir F/K oranına sahip olan Türkcell Hisse Senedi günümüzde yatırım yapılabilir seviyelerdedir. Bilindiği gibi uzman borsacılar bir hisseye yatırım yaparken f/k oranının 15’i geçmemesine oldukça dikkat ederler.

4-Turkcell Hisse Senedi Borsamızın Düzenli Temettü Ödeyen Ender Hisseleri Arasında Yer Almaktadır!

Temettü emekliliği ile ilgili olarak bir beklentisi olan kişilerin ilk göz gezdirmesi gereken hisseleri arasında TCELL hisse senedi gelmektedir. Şirket 2004 yılından bu yana hemen hemen her sene düzenli bir şekilde yatırımcılarına temettü ödemeleri gerçekleştirmiştir. Şirket tarihi boyunca bir kere bedelli sermaye artırımına gitmiştir o da 2001 yılındadır. Bedelsiz sermaye artırımları ile yatırımcıların yüzünün güldüğü tarihler ise 2004 ve 2006 seneleridir.

5-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 15.56 TL’dir!

Hissenin 20 ve 52 günlük ortalamaları çok önemlidir. Bu ortalamalar özellikle kısa ve uzun vadeli düşünen yatırımcıların stratejiler üretebilmesi için kritik bir öneme sahiptir. Türkcell hisse senedinin 20 günlük ortalaması 15.47 TL iken 52 günlük ortalaması ise 15.56 TL’dir. Hissenin hali hazırda 16.08 TL seviyelerinden işlem görmesi yükseliş trendinin başlamış olduğu görüşünün yaygınlaştığı söylentilerinin çıkmasına neden olmuştur.

6-Turkcell Hisse Senedi Borsamızın En Yüksek Yabancı Yatırımcı Oranına Sahip Hisseleri Arasında Yer Almaktadır!

Sektörün diğer büyük şirketi Türk Telekom Hisse senedi ile kıyaslama yapıldığında ciddi bir yabancı yatırımcı sayısına sahip olduğu gözlemlenen TCELL Hisse senedinin yabancı yatırımcı oranı %80’dir. Bu muazzam yabancı yatırımcı oranı özellikle borsanın uzman kişileri tarafından uzun vadeli hisse önerilerinde Türkcell hissesinin sıklıkla yer almasını sağlamaktadır. 

7-Varlık Fonu Türkcell Hisse Senetlerine Yatırım Yapmıştır!

Turkcell hisse Haberleri ile ilgili olarak bu yılki en dikkat çekici gelişme ülkemiz varlık fonunun Turkcell hisselerine yatırım gerçekleştirmesidir. Uzun vadeli düşünce yapısında olan kişiler için varlık fonunun hisseye yatırım yapması büyük bir güvence olarak gösterilmektedir.

Turkcell hisse yorum Ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Turkcell Hisse forum ve yorum incelemelerinde bulunarak şirket ile ilgili en temel bilgilere ulaşabilme imkanına erişebilirsiniz. Sizlerin de turkcell hisse yorum ve görüşlerini belirtmesini rica ediyorum. Turkcell Hisse senedi ile ilgili olarak söyleyeceklerim bu kadar; içeriğimi beğenip kanalıma abone olarak bana destek olabileceğinizi belirtmek istiyorum….

Mutlaka Oku: Son 1 Yılda En Çok Kazandıran Hisseler!

Mutlaka Oku: Kartonsan Hisse Senedi İçin Bilinmesi Gerekenler!

Mutlaka Oku: Kervan Gıda Hisse Senedi İçin 4 Bilinmeyen!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz