Koşmanın Faydaları Ve Zararları Müthiş Bilgiler

Koşmanın faydaları ve zararları ile ilgili kaliteli bilgiler vermeye devam ediyorum. Bu içeriğimde koşmanın faydaları, her gün koşmanın faydaları var mı?, koşmanın cinselliğe faydaları nedir? ve koşmanın zayıflamaya etkisi ile ilgili bilgiler aktarmaya çalışacağım…

Koşmanın Faydaları Ve Zararları Müthiş Bilgiler

Koşmanın faydaları saymakla bitmez bunu ilerleyen kısımlarda zaten detaylı bir şekilde inceleyeceğim. Koşmanın zararları ile ilgili olarak birkaç noktaya değineceğim. Bu bilgiler tamamen uzman doktorların görüşleri alınarak hazırlanmıştır…

Koşmanın faydaları ve zararları ile ilgili olarak ilk olarak koşmanın zararları ile ilgili görüşlerimi paylaşacağım. Öncelikle şunu söyleyelim koşmanın bilinçli olarak yapılması halinde hiçbir zararı yoktur.

Kalp rahatsızlığınız olabilir, ciddi kronik rahatsızlıklar geçirebilirsiniz o durumlarda zaten koşmanın zararları olacaktır. Bu tür sağlık sorunları yaşayan kişilerin mutlaka hekim gözetiminde spor yapmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

Birçok bilimsel araştırma, koşmanın zararının haftada 3 saatten fazla koşulması halinde olabileceğini belirtmektedir. 3 saat üzerinde koşulması halinde kalbin bir takım farklı reaksiyonlar verebileceği belirtilmiştir.

Şunu da belirtelim hızlı koşmanın faydaları özellikle orta yaşlı biri iseniz asla yoktur. Az ama sık koşular yapmanız veya hızlı tempoda yürüyüşler yapmanız çok daha faydalı olacaktır.

Koşmanın Faydaları

Koşmanın faydaları ile ilgili ”Koşmanın 20 müthiş faydası” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Koşmanın faydaları ile ilgili en detaylı yazı dizisi oradadır. Ben yine de burada koşmanın koşmanın bacaklara faydası, koşmanın cilde faydaları ve koşmanın cinselliğe faydaları ile ilgili bilgiler aktarmaya çalışacağım…

Koşmanın bacaklara faydası denilince akla ilk olarak selülitler gelmektedir. Düzenli bir şekilde koşarak selülit sorunlarınızın önüne geçebilirsiniz. Ayrıca koşmanın bacaklara faydası arasında ciddi derecede bacakların kuvvetlenmesi bunun sonucunda da yaşlılıkta dahi eklem sorunlarını yaşamamanız gelmektedir.

Koşmanın cinselliğe faydası da oldukça fazladır. Koşarak cinsel performansınızı erkek veya kadın hiç fark etmez yükseltebilirsiniz. Koşmak, daha fazla cinsel istek uyandırdığından partneriniz ve sizin için çok daha fazla cinsel birliktelikler yaşamanıza olanak tanımaktadır…

Günde Kaç Dakika Koşmalıyım? 

Uzmanlar hergün koşmanın faydaları ile ilgili araştırmalar yapmaktadırlar. Bu araştırmalar sonucunda ne çok fazla koşulması, ne de gereğinden az koşulması tavsiye edilmektedir. 

Günde kaç dakika koşmalıyım? sorusuna uzmanlar 30 dakikalık koşuların  ideal koşma süresi olabileceğini ve 30 dakikadan fazla koşuların kalp rahatsızlıklarının tetikleyebileceğini ifade etmektedirler.

Kısaca koşmanın faydaları ve zararları koşma süresine ve yapılan antrenmanın ağırlığına göre değişmektedir. Kronik rahatsızlıklarınız var ise mutlaka uzman gözetiminde spor yapmanız gerektiğini hatırlatalım…

Koşmanın Zayıflamaya Etkisi Var Mı?

Koşmanın zayıflamaya etkisi tabi ki bulunmaktadır fakat koşma sonucu  yaktığınız kalorinin aldığınız kaloriden az olmasının zayıflamanıza hiçbir etkisi olmayacaktır. Koşmanın zayıflamaya etkisinin olmasını istiyorsanız yediklerinize ve içtiklerinize çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Koşan bir insanın metabolizmasının koşmayan bir insana nazaran çok daha hızlı olabileceği düşünüldüğünde koşmanın zayıflamaya olumlu bir etkisinin olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Koşmak kas kütlesini artıracağı içinde zayıflama üzerinde önemli bir etkisi olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta koşma eylemini düzenli bir şekilde yapmaktır. Aksi takdirde koşmanın zayıflama üzerinde olumlu etkilerini görmeniz imkansız olacaktır.

Koşmanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Koşmanın faydaları ve zararları üzerine odaklanmış olduğumuz bu içeriğimiz de koşmanın cilde faydaları ile ilgili bilgiler de aktaralım. Koşmak, cildin parlak olmasını, yüzdeki ölü hücrelerin atılmasını sağlar.

Canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız düzenli bir şekilde koşabilir, teninizdeki toksinleri başarılı bir şekilde atabilirsiniz. Koşmanın cilde faydaları arasında cildin sıklaşmasına olanak tanıması da gelmektedir.

Hergün koşmanın faydaları saymakla bitmez. Düzenli bir şekilde koşarak yukarıda saymış olduğumuz birçok faydayı vücudunuzda hissedebilirsiniz. 

Koşmanın Ciğerlere Faydaları

Koşmanın faydaları ve zararları ile ilgili olarak bilgi verdiğimiz bu içeriğimiz de birazda koşmanın ciğerlere faydaları üzerinde duralım. Hergün koşmanın faydaları inanılmaz derecede fazladır.

Düzenli bir şekilde koşarak ciğerlerin kaliteli bir şekilde kan pompalamasını sağlayabilirsiniz. Ciğerlerin aktif bir şekilde çalışması sonucunda çok daha kolay bir şekilde nefes alıp verebilirsiniz.

Kanın sürekli tazelenmesi sonucunda akciğer kanseri gibi günümüzün amansız hastalıklarına yakalanma riskini ciddi oranlarda düşürebilirsiniz. Koşmanın ciğerlere faydaları arasında en önemlisi de kalp krizi riskini çok ciddi bir şekilde düşürmesi gelmektedir.

Koşmanın 20 Müthiş faydası için tıklayınız

KOŞMANIN CİĞERLERE 5 KİLİT FAYDASI İÇİN TIKLAYINIZ

KOŞMANIN CİNSELLİĞE 12 FAYDASI İÇİN TIKLAYINIZ

Böylelikle koşmanın faydaları ve zararları ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Sizlerinde koşmanın faydaları ve zararları ile ilgili görüş ve düşüncelerini bekliyorum. İlerleyen zamanlardan geri geri koşmanın faydaları, hergün koşmanın faydaları, hızlı koşmanın faydaları, koşmanın bacaklara faydası, koşmanın ciğerlere faydaları, koşmanın cilde faydaları, koşmanın cinselliğe faydaları ve koşmanın zayıflamaya etkisi ile ilgili oldukça detaylı yazı dizileri ile karşınıza çıkacağım…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz