Koşmanın Cinselliğe 12 Büyük Faydası

Koşmanın faydaları ile ilgili bilgiler vermeye devam ediyorum. Bu makalemde koşmanın cinselliğe faydaları ile ilgili 12 önemli maddeyi aktaracağım. Sizlerinde bu makaleye ek olarak koşmanın cinselliğe faydaları ile aktarmak istediğiniz görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum…

KOŞMANIN CİNSELLİĞE FAYDASI SİZCE VAR MI?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Koşmanın Cinselliğe 12 Büyük Faydası

1- Koşmak libido Seviyesini Artırır!

Koşmanın cinselliğe faydaları arasında en önemlisi de libido seviyesini artırması gelmektedir. Stres ile ters orantılı olarak çalışan libido, koşarken stresin azalması sonucunda artış gösterir.

2- Koşmak, Stresi Azaltır!

Koşmak stresi azaltacağı için yataktaki performansınız aynı doğrultuda başarılı bir grafik sergileyecektir. Koşmanın faydaları arasında yer alan stresi en kilit fayda olarak da nitelendirebiliriz.

3-Koşmak, Testosteron Üretimini Artırrır!

Erkeklerin günlük 30 ila 60 dakikalık düzenli koşmasI Testosteron üretimini artırmaktadır.

KOŞMANIN KASLARA FAYDALARI İÇİN TIKLAYINIZ

4-Koşmak, Yaş İlerledikçe Cinsel Gücün Korunmasını Sağlar!

Koşu eylemi yaş ilerledikçe cinsel gücün korunmasını sağlar. Yapılan birçok araştırmada 40 yaşındaki düzenli koşan insan ile yine 40 yaşındaki düzenli egzersiz yapmayan insan arasında ciddi farkların olduğu kanıtlanmıştır. Bayanlar geç menopoza girmek, erkeklerde cinsel gücünde yaşlanmaya bağlı olarak herhangi bir kayıp yaşamak istemiyorsa mutlaka düzenli bir şekilde koşmayı hayat rutini haline getirmelisiniz.

5-Koşmak, Arzulanma İsteğini Artırır!

Koşmak, kişinin bedenine olan güvenini artıracağından dolayı ilişki sırasındaki arzulanma hissi daha fazla olacaktır. Bu durumda koşmanın cinselliğe faydaları içerisinde en can alıcı noktadır.

6-Koşmak, Sperm Sayısını Artırır!

Düzenli bir şekilde koşan insanlarda doğurganlık oranı oldukça yüksektir. Sperm sayınızda düşüklük yaşıyor iseniz erkeklerde cinsel gücü artıran egzersizler yapmanızı ve düzenli bir şekilde koşmanızı tavsiye ediyorum. Sperm kalitesi ile düzenli koşmanın da doğrudan etkisi olduğunu hatırlatalım.

7-Koşmak, Ereksiyon Süresini Artırır!

Erken boşalma sorunları yaşıyorsanız düzenli bir şekilde koşmanızı tavsiye ediyorum. Yapılan birçok bilimsel araştırmada koşma eyleminin ereksiyon süresini uzattığı kanıtlanmıştır.

8-Koşmak, Bayanlarda Adet Dönemindeki Şişkinlikleri Minimuma İndirir!

Koşma eylemi sonucunda kadınların en çok şikayet ettiği konuların başında yer alan adet dönemi sancıları ve şişkinlikleri ciddi oranda azalır.

KOŞMANIN CİLDE FAYDALARI İÇİN TIKLAYINIZ

9-Koşmak, Sertleşme Sorununu Çözer!

Koşmanın cinselliğe faydaları arasında en kilit maddelerden bir tanesi de erkeklerde sıklıkla rastlanılan sertleşme sorununun önüne geçmesi ve var olan sertleşme sorununu ortadan kaldırması gelmektedir.

10- Koşmak, İktidarsızlığı Önlüyor!

Koşma eylemi sizi daha enerjik yapacağı için yatakta tüm ipleri elinize almanıza olanak tanıyacaktır.

11- Koşmak, G Noktasının Daha Fazla Uyarılmasını Sağlar!

Koşma eylemi G Noktasını daha fazla uyarılmasını sağlar. Buda partneriniz ile cinsel uyumunuzu zirvelere çıkarır.

12-Koşmak, Yatakta Daha Fazla Pozisyon Denemenizi Sağlar!

Koşmak size atletik bir vücut kazandıracağından ayrıca vücudunuza olan güveni artıracağından partneriniz ile daha önce denemediğiniz pozisyonları denemenize olanak tanıyacaktır.

KOŞMANIN FAYDALARI İLE İLGİLİ 20 MÜTHİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ….

HIZLI KOŞMANIN FAYDALARI VAR MI? TIKLAYINIZ

KOŞMANIN FAYDALARI VE ZARARLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER İÇİN TIKLAYINIZ

Böylelikle koşmanın cinselliğe faydaları ile ilgili 12 önemli faydayı sıraladım. Sizlerinde koşmanın cinselliğe faydaları ile ilgili görüş ve düşünceleri var ise mutlaka yorum kısmından bizlere iletiniz. 

İlerleyen yazılarımızda koşmanın faydaları ile ilgili olarak koşmanın kaslara faydaları, koşmanın zayıflamaya etkisi ve koşmanın ciğerlere faydaları ile ilgili oldukça önemli konu başlıkları ile karşınıza çıkacağız…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz