Her Gün Koşu Yapmak Zararlımı?

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu içeriğimde başlıktan da görmüş olduğunuz gibi Her Gün Koşu Yapmak Zararlımı? sorusunun cevabını aktarmaya çalışacağım. Her Gün Koşu Yapmak Zararlımı? sorusunun yanı sıra Koşmanın cinselliğe faydaları nelerdir? ve Her gün koşmak zayıflatırmı? sorularının da cevaplarını aktaracağım…

Her Gün Koşu Yapmak Zararlımı?

Her Gün Koşu Yapmak Zararlımı? sorusu ile başlamak istiyorum. Birçok insan her gün koşarak çok sağlıklı bir yaşama kapılarını açacağını sanır. Ancak durum hiçte sanıldığı gibi değilmiş! Dünya genelinde yapılan araştırmalarda her gün koşmanın insan sağlığına hiç koşmamak kadar zarar verdiğini göstermiştir.

Her Gün Koşu Yapmak Zararlımı? sorusunun cevabı için Amerikan Kardiyoloji uzmanları 12 sene boyunca her gün koşan insanlarla hiç koşmayan insanları izlemişlerdir. 12 yıllık süre içerisinde haftada 2,5 saati geçmeyecek şekilde koşu yapanların sağlıklarının ve ömür sürelerinin daha uzun olduğu görülmüştür.

Her Gün Koşu Yapmak Zararlımı? sorusu ile alakalı olarak yapılan bu araştırmada bir başka çarpıcı sonuçta ortaya çıkmıştır. Bu araştırmada haftada 4 saatten fazla koşanların hiç koşmayanlarla aynı sağlık seviyesine sahip oldukları görülmüştür. Uzmanlar maraton koşucusu değilseniz haftada 2,5 saatten fazla koşulmamasını önermektedir.

Mutlaka Oku: Koşmanın Ciğerlere Faydaları

Her Gün Koşmak Zayıflatırmı?

Her Gün Koşu Yapmak Zararlımı? sorusunun ardından koşu ile ilgili sorulan en favori soruların başında Her Gün Koşmak Zayıflatırmı? sorusu gelmektedir. Bu soru ile alakalı olarak lafı çok fazla döndürüp dolandırmak istemiyorum. Bu nedenle de Her Gün Koşmak Zayıflatırmı? sorusunun cevabına hemen geçmek istiyorum.

Biraz önce bahsetmiş olduğum gibi haftada maksimum 2,5 saat koşu yapıyorsanız bu sizin vücudunuza önemli faydalar sağlayacaktır. Koşmak hiçbir sporda olmayan vücudun her yerinden orantılı zayıflanmasına olanak tanır. Her gün ortalama yarım saat koşarsanız 3-4 aylık sürenin sonunda zayıflamamanız için hiçbir neden kalmayacaktır.

Mutlaka Oku: Koşmanın 20 Müthiş Faydası

Koşmanın Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Koşmanın saymakla bitmeyen faydaları bulunmaktadır. Bu faydalardan en önemlisi de cinsel hayatınıza katkısıdır. Koşmanın Cinselliğe Faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Arzulanmanızı sağlar.
  • Sperm sayısında ciddi yükselişler sağlar.
  • Ereksiyon süresinin uzamasını sağlar.
  • Sertleşme sorununu çözer.
  • G Noktasının daha fazla uyarılmasını sağlar.

Daha Fazla Koşmanın Cinselliğe Faydaları için Koşmanın ”Cinselliğe 12 Büyük Faydası” başlık yazımıza göz atabilirsiniz. Böylelikle Her Gün Koşu Yapmak Zararlımı? Her Gün Koşmak Zayıflatırmı? Koşmanın Cinselliğe Faydaları Nelerdir? soruları ile alakalı olarak cevaplar aktarmaya çalıştım. Sizlerinde bu soru başlıkları ile alakalı görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz