Koşmanın Faydaları ! Koşmanın 20 Müthiş Faydası

Sizlere koşmanın 20 müthiş faydasını bu yazımda aktarmaya çalışacağım. Koşmanın faydaları ile ilgili bu içeriğimi okuduktan sonra bu eylemi günlük rutininiz haline getireceğinize inanıyorum. Koşmanın faydaları ve zararları, koşmanın cinselliğe faydaları ve hızlı koşmanın faydaları var mı? gibi birçok detaya değinmeye çalışacağım…

 

Koşmanın 20 Müthiş Faydası

Kendinizi günün tüm bölümünde enerjik ve hareketli hissetmek istiyorsanız düzenli spor yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Düzenli bir şekilde koşmanız halinde hayatın birçok noktasında başarının kapılarını açabileceğinize inanıyorum.

Düzenli bir şekilde koşan bir insan iş ve sosyal yaşantısında her daim enerjik biri olarak bilinir ve daha çok kişiyi bu enerjik yapısı sayesinde kendisine çekebilir.Koşmanın cinselliğe faydaları da oldukça fazladır.

Koşmanın faydaları ve zararları üzerine araştırma yapmış olduğum bu içeriğimi dikkatli bir şekilde okuyarak koşma eylemini hayatınızın bir rutini haline getirebilirsiniz….

Koşmanın Faydaları

1-Koşmak, Selülitlerden Kurtulmanızı Sağlar!

Selülit problemi çeken kişilerin düzenli bir şekilde koşmaları birçok uzman hekim tarafından önerilmektedir. Koşmak, selülitlerden kurtulmanın en hızlı yoludur…

2-Koşmak, Dengeli Kas Yoğunluğuna Sahip Olmanızı Sağlar!

Koşmanın kaslara faydaları oldukça fazladır. Koşarak dengeli bir kas yoğunluğuna sahip olabilirsiniz. Bu sayede kendi başınıza bir spor programı belirleseniz dahi vücudunuzun her kısmı orantılı bir şekilde kas yoğunluğuna sahip olacaktır.

3-Koşmak, Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir!

Sürekli hastalanan bir iseniz bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için düzenli bir şekilde koşabilirsiniz. Koşmanın faydaları arasında en dikkat çeken bu fayda oldukça can alıcıdır.

4-Koşmak, Kansere Yakalanma Riskinizi Düşürür!

Özellikle kansere yakalanmaktan korkan bir iseniz koşarak bu amansız hastalığa yakalanma riskinizi ciddi oranlarda düşürebilirsiniz.

5-Koşmak, Mücadeleci Bir Kişilik Kazanmanızı Sağlar!

Gerçek hayatta uysal ve çekingen bir kişiliğe sahip biri iseniz mücadele ruhu kazanmak için hemen koşmaya başlayabilirsiniz. Koşmanın faydaları göz önüne alındığında mücadele ruhu kazandırması hayatınızı çok daha kolay yönetebilmenizi sağlayacaktır.

6-Koşmak, Kan Basıncınızı Dengeler! 

Düzenli bir şekilde koşan insanda kan basıncı ciddi bir şekilde dengelenir. Bunun sonucunda da kalp hastalıklarına yakalanma riski oldukça düşer.Koşmanın Ciğerlere faydası sayesinde nefes alıp vermede asla zorluk yaşamazsınız.

7-Koşmak, Yüksek Tansiyonu ve Kolesterolü Düşürür!

Koşmanın faydaları arasında yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürmesi gelmektedir. Bu tip sağlık sorunları yaşayan biri iseniz düzenli bir şekilde koşarak sorunlarınıza kalıcı çözüm üretebilirsiniz.

 

8-Koşmak, Zihnin Performansını Artırır!

Koşmak, zengin oksijenin beyninize daha fazla salgılanmasını sağlar. Bu sayede ne tür iş yaparsanız yapın konsantrasyonunuz artar ve beyniniz çok ciddi bir performans sergiler. Koşmanın faydaları arasında beynin gri hücrelerinin yenilenmesinin de olduğunu hatırlatalım..

9-Koşmak, Yağ ve Karbonhidrat Oranını Düşürür!

Vücudun her yerini çalıştıran ender sporlardan biri olan koşma faaliyeti vücudunuzdaki yağ ve karbonhidrat oranını ciddi bir şekilde düşürür. Bunun sonucunda da yürüyüş ve diğer spor faaliyetlerinin aksine çok daha kolay zayıflayabilirsiniz.

10-Koşmak, Mutluluk Hormonunun Salgılanmasını Sağlar!

Koşarak mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlayabilir, bunun sonucunda da tüm işlerinizi pozitif bir enerji ile yüksek bir verimlilik ile yapabilirsiniz.

11-Koşmak, Omurilik Ağrılarını Sona Erdirir!

Ciddi bir şekilde sırt ve bel ağrıları çeken biri iseniz düzenli bir şekilde koşarak bu tip rahatsızlıklarınızı giderebilirsiniz. Hızlı koşmanın faydaları yoktur yavaş tempoda koşmak bel ve sırt ağrıları için daha faydalıdır.

12-Koşmak, Stresi Yok Eder!

Etrafınızdaki kişiler sizi her daim stresli bir kişilik olarak tanımlıyor ise düzenli bir şekilde koşmanızı tavsiye ediyoruz. Koşmanın faydaları arasında stresi yok edici etkisi hayat kalitenizi muazzam bir derecede arttırmanıza büyük katkı sağlayacaktır.

13-Koşmak, Unutkanlığı Yok Eder!

Uzmanlar özellikle alzheimer hastalarına yavaş tempoda düzenli bir şekilde koşmalarını tavsiye etmektedir. Daha dün ne yediğinizi dahi hatırlayamayan biri iseniz unutkanlık hastalığına karşı erken önlem almak için mutlaka koşmanızı tavsiye ediyoruz…

14-Koşmak, Kemikleri Güçlendirir!

Koşarak kemik gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz. Yaşlılıkta oluşabilecek kemik erime sorununun önüne düzenli bir şekilde koşarak geçebilirsiniz.

15-Koşmak, Yaratıcılığınızı Geliştirir!

Koşmanın faydaları arasında özellikle iş hayatınızda size büyük bir fırsatlar açabilecek olan yaratıcılık yeteneğiniz.

16-Koşmak, Ortalama Olarak 3 Yıl Yaşam Süresini Uzatır!

Koşan insanlar koşmayan insanlara nazaran ortalama olarak 3 yıl daha fazla yaşamaktadır. Yapılan birçok bilimsel araştırma koşmanın faydaları arasında yer alan bu maddemizi doğrular niteliktedir. 

17-Koşmak, Obezite Riskini Ortadan Kaldırır!

Koşmanın bacaklara faydası ve koşmanın cilde faydaları gibi birçok faydasının yanı sıra obezite ile karşı karşıya kalmanızın da önüne geçmektedir. Metabolizma ciddi bir şekilde hızlandığı için kişi ne kadar fazla yerse yesin kilo almaz ve bunla doğru orantılı olarak obezite sorunu ortadan kalkar.

18-Koşmak, Verimli Uyumayı Sağlar!

Koşarak uyku veriminizi artırabilirsiniz. Koşmanın faydaları arasında yer alan bu maddemiz birçok uzman doktor tarafından da kanıtlanmıştır.

19-Koşmak, Cildin Güzelleşmesini Sağlar!

Koşmanın cilde faydaları oldukça fazladır. Ciltteki toksinlerin atılmasına olanak tanıyan koşma eylemi sayesinde cildiniz daha parlak ve canlı gözükecektir.

20-Koşmak, Cinsel Gücünüzü Artırır!

Koşmanın cinselliğe faydaları oldukça fazladır. Eğer cinsel hayatınızda performansınız oldukça düşük ise düzenli bir şekilde koşarak bu performansınızı artırabilirsiniz…

 

Böylelikle koşmanın faydaları ile ilgili 19 maddeyi sizlere aktardık. Sizlerinde koşmanın faydaları ile ilgili görüş ve düşüncelerini bekliyoruz. İlerleyen yazılarımızda zlı koşmanın faydaları, koşmanın bacaklara faydası, koşmanın ciğerlere faydaları ve koşmanın cinselliğe faydaları ile ilgili çok daha geniş bir yazı dizisi ile karşınıza çıkacağız…

Koşmanın Faydaları ve Zararları ile ilgili kaliteli içeriğimiz için tıklayınız

Koşmanın Kaslara 10 Faydası İçin Tıklayınız

Koşmanın cinselliğe 12 faydası için tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz