Borsa Ne Olacak? Beklentilerim ve Öngörülerim!

Selamlar arkadaşlar. Borsa Ne Olacak? sorusu son zamanlarda ciddi bir şekilde tartışılmaya başlandı. Bende bu amaçla sizlere borsa ile ilgili kendi beklentilerimi ve öngörülerimi aktarmaya çalışıyorum. Bu görüşlerim tamamen kendi yatırım tercihlerimi bağlar bu nedenle burada aktarmış olduğum yorumlar neticesinde alım veya satım kararları vermemenizi rica ediyorum. Detaylara geçmeden içeriğimi beğenmeyi unutmamanızı rica ediyorum…

Borsa Ne Olacak?

Borsa ile ilgili olarak benim öngörüm piyasaya güven pompalanmadıktan sonra herhangi bir yükselişin gerçekleşmeyeceğidir. Borsa endeksimiz çok güzel bir direnç noktasında ancak halen yatay bir seyrin devam edeceğini düşünüyorum.

Şunu da belirtmek istiyorum. Uzun vadeli yatırım gerçekleştiren kişiler için bu zamanların fırsat olduğunu düşünüyorum. Çünkü 2023 sonrasında borsadaki bu ucuzluğu bir daha bulamayacağız diye tahmin ediyorum. 2021 yılı sonu ve 2022 yılının tamamının çok fazla inişlerin çıkışların olacağı yıllar olarak görüyorum.

Endeks bazında bakmadan şirket özelinde konuşacak olursam bence üretim odaklı olan şirketlerin yükselişlerine hız kesmeden devam edecekleri kanaatindeyim. Özellikle ihracat yönü güçlü şirketler dolar kurunun yükseliş yaşadığı zamanlarda önemli karlılıklar açıklayacaklardır.

Borsa’da Gelecek?

Borsa’nın yükseliş trendine girebilmesi için artık şu halka arzların yavaşlama dönemine girmesi gerektiği kanaatindeyim. Hacimsizliğin dibe vurduğu ve borsada yabancı yatırımcı sayısının azaldığı bu günlerde bu tür halka arzlar endeksin stabil bir hal seyretmesine en büyük etken olarak görülebilir.

Borsa Ne Olacak? sorusunun cevabını içerisinde barındıran en önemli şey faizlerdir. Faiz oranlarının bu seviyelerde kalması risk iştahının azalmasına sebep olacaktır. Aynı şekilde coin piyasasına olan ilginin azalması gerekiyor ki borsa yükselsin…

Tersi durumda maalesef 2020 yılında görmüş olduğumuz yükselişleri bir daha göremeyeceğimizi düşünüyorum. Bankacılık endeksi çok ucuzladı deniyor ancak ben bir süre daha hatta 2023 yılına dek borsa endeksinde bir yükselmenin yaşanabileceğini düşünmüyorum.

Borsa İle İlgili Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Dolar ve Altındaki yükselişlerin borsaya her zaman negatif bir etkisinin olacağı kanaatindeyim. Özellikle temettü emekliliği amacıyla borsaya yatırım gerçekleştiren kişilerin bu dönemde mümkün olduğunca lot sayısını artırmaya odaklanmaları gerektiğini düşünüyorum. 

Benim borsa ne olacak? sorusu ile alakalı olarak görüşlerim bu şekilde. Sizlerinde bu önemli soru ile alakalı yorum ve görüşlerinizi merak ediyorum. Lütfen izleyen herkes görüşlerini bildirsin. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız ve söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir.

Mutlaka Oku: Borsada Hisse Seçimi

Mutlaka Oku: Borsa Haberleri

Mutlaka Oku: Borsadaki Market Hisseleri

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz