Bu Hafta Dikkat Çeken 5 Borsa Haberi!

Selamlar arkadaşlar. Sizlere bu içeriğimde fazla zamanınızı almayacak bir şekilde dikkat çeken borsa haberlerini aktaracağım. Bu seriyi beğenirseniz her hafta sonu borsada hafta içerisinde dikkat çekici bulduğum haberleri sizlere derleyip sunacağım. Bu yüzden beğendiyseniz like atmayı unutmayın…

Borsa Haberleri

1-Borsamızda Dolar Bazlı Kayıp %75’lere Çıktı!

Borsamız için en dikkat çekici ve üzücü haber maalesef tüm endekslerimizde dolar bazında ciddi kayıpların yaşandığıdır. Bankacılık endeksinde %75’lere varan kayıplar ciddi bir sorun olarak öne çıkıyor. Yabancıların çıkışının her geçen gün daha da hızlanması nedeniyle bu kayıpların sürebileceği tahmin edilmekte. Borsadaki paramızın dolar bazlı olarak erimesi karşısında siz ne düşünüyorsunuz?

2-Borsa’daki 3 Şirket Yerli Otomobile Yatırımını Artırdı!

Bist 100 endeksinde yer alan şirketler Anadolu Grup Holding, Vestel ve Turkcell yerli otomobildeki sermaye paylarını artırdılar. Bu önemli gelişme ile beraber 3 hissede hareketlenmelerin başlayabileceği konuşuluyor. Bu 3 şirket yerli otomobilinin hali hazırda %19 ortağıydılar ve bu sermaye artırımı ile beraber girişimi ne kadar fazla önemsediklerini gösterdiler.

3-Mazhar Zorlu Holding Bu Haftanın En İyi Getirisini Sağladı!

Mazhar Zorlu Holding hisse senedi bu hafta %41’lik mükemmel bir getiri sağladı. Bu önemli hisseyi EPLAS %37, VAKKO ise %29’luk getiri ile takip etti. En büyük kayıp ise %19’luk düşüş ile Kütahya Porselen hisse senedinde olmuştur. Kütahya Porselen’i Karsan %16 ve iş girişim %14’lük düşüşlerle takip etti.

4-Halka Arzlar İçin Borsaya Yeni Gelen Yatırımcılar Büyük Zarar Etti!

Borsamızda herşeyin tersine döndüğü gibi halka arzlarda da getiriler kayıplara dönüştü. 2 Milyon’a yakın yatırımcı halka arzlara girebilmek için borsaya girdi ancak bu yatırımcılar son 1 ayda 400 Milyon TL zarara uğradı. Bu kayıplar neticesinde borsa gelen yeni yatırımcı sayısı 900 Binlerden 90 binlere kadar düştü. Borsa İstanbul’a olan ilginin giderek azaldığını kanalımızın izlenme sayılarından da net bir şekilde anlayabiliyorum.

5-Borsaya İlk Defa Doğalgaz Dağıtım Şirketi Girecek!

SPK’nın halka arzı için onay verdiği Başkentgaz borsa İstanbul’un ilk doğalgaz dağıtım şirketi olacak. 9 lira 72 kuruş hisse fiyatı ile toplanacak olan talebe borsa yatırımcılarının büyük bir ilgi göstermesi bekleniyor. Şirketin son 12 aylık dönemde 5.2 Milyar TL ciro elde ettiğini hatırlatalım.

 Borsa Haberleri İle İlgili Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Böylelikle Borsa da dikkat çeken haberleri sizlere aktardım. Sizlerinde bu hafta dikkatinizi çeken bir haber var ise lütfen bizlerle paylaşınız. İçeriğimi beğenerek bana desteklerinizi eksik etmeyiniz. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir…

Mutlaka Oku: THY Hisse Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Mutlaka Oku: Borsadaki Market Hisseleri

Mutlaka Oku: Ereğli Demir Çelik Hisse

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz