Menemen De Yaşamak Mantıklı Mı?

Merhabalar bu içeriğimde Menemen de yaşamak mantıklı mı? sorusu ile alakalı görüşlerimi paylaşacağım. Ayrıca İzmir Menemen nasıl bir yer, İzmir Menemen de deniz var mı? ve Menemen asarlık nasıl bir yer? gibi sorulara da bilgim dahilinde yanıt vermeye çalışacağım…

Menemen De Yaşamak Mantıklı Mı?

Menemen de yaşamak mantıklı mı sorusuna verilebilecek yanıtlar genellikle kişiye göre değişkenlik gösterecektir. Menemen De Yaşamak Mantıklı Mı? sorusuna yanıt verirken mutlaka kişisel özelliklerinizi göz önüne almanızı tavsiye ediyorum.

İzmir Menemen hakkında bilgi internette fazlası ile vardır bu nedenle sayısal istatistikler arıyorsanız o tür sitelere bakmanız daha doğru olacaktır. Ben burada bizzat kendimin yaşamış olduğu Menemen ile ilgili kişisel düşüncelerimi sizlere aktaracağım…

Menemende yaşamak isteyenler öncelikle hangi ilçelere daha yakın onu merak ederler. Bende bunu hemen söyleyeyim. Güney tarafından Çiğliye ve Karşıyaka’ya yakındır. Kuzey tarafından ise Foça ve Aliağa en yakın ilçeleridir.

Tatil beldeleri olan Yeni Foça ve Eski Foça’ya yakın olması Menemen de yaşamayı cezbedici kılan etkenler arasında yer almaktadır. Yazın denize girmek istediğinizde arabanız ile sadece 30 Dakikada Foça sahillerine inebilirsiniz..

İzmir Menemen de Deniz Var Mı?

İzmir Menemen de deniz var mı sorusunu daha önce İzmir’e gelmemiş kişiler sormaktadır. Maalesef Menemen de deniz bulunmamaktadır. Menemene en yakın Aliağa da deniz bulunmaktadır.

Aliağa’dan sonra Menemen’e en yakın deniz bulunan yer ise Yeni Foça ve Eski Foça ilçeleridir. Özellikle Yeni Foça benim en favori ilçem olarak öne çıkmaktadır. Aliağa’nın denizi maalesef İlçe’de çok fazla fabrika bulunduğundan dolayı kirlenmiştir.

İzmir Menemen sahili bulunmamaktadır. İzmir Menemen de yaşamak gibi bir niyetiniz var ise hafta sonu Foça’ya bir sahil havası almak için gidebilirsiniz. Daha yakın bir yere gitmek istiyorsanız da Aliağa’yı tercih edebilirsiniz.

Kısaca İzmir Menemen Sahili bulunmamaktadır. En yakın sahil bölgeleri Aliağa ve Foça ilçeleridir. Deniz olmadan yaşayamam diyenlerdenseniz hem iş olanakları , hem Foça’ya yakın olmasından hemde Menemen’e nazaran daha elit bir kesimin burada yaşamasından dolayı Menemen de yaşamak yerine Aliağa’yı tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

İzmir Menemen Denize Uzaklığı Ne Kadar?

İzmir Menemen de yaşamak isteyen kişiler genellikle İzmir Menemen Denize Uzaklığı Ne Kadar? sorusunu bizlere yöneltmektedirler. İzmir Menemen de deniz var mı? sorusunda aslında bunun cevabını vermiştik.

Menemen’e en yakın sahil Aliağa sahilleridir. Buranın Menemene Uzaklığı ise yaklaşık olarak 30 Km’dir. Yani hafta sonunuzu yollarda geçirmeden tatil yapmak istiyorsanız Aliağa en mantıklı tercih olacaktır.

İzmir Menemen Denize Uzaklığı Ne Kadar? sorusuna diğer yanıtımız ise Foça olmaktadır. Foça’nın Menemen’e olan uzaklığı ise 35 Km’dir. Aliağa’ya nazaran daha kaliteli bir tatil beldesi olan Foça’yı tercih etmeniz çok daha mantıklı olacaktır.

İzmir Menemen Nasıl Bir Yer?

İzmir Menemen de yaşamak isteyenler genellikle bu ilçe hakkında olumsuz görüşler almışlardır. Bu nedenle özellikle ”İzmir Menemen de Yaşamak” ile alakalı internette fazlası ile arama sorgusu olduğunu görmekteyiz.

İzmir Menemen Nasıl Bir Yer? sorusu ile alakalı olarak kişisel görüşümü paylaşmam gerekirse şunu söyleyebilirim; Menemen’de halkın maddi olanakları güçlendiğinden dolayı eskiye nazaran suç oranları ciddi oranlarda düşmüştür.

Menemen’e Novada AVM gibi yerlerin açılması genç kesime iş kapısı açmış ve birçok Menemenli genç burada çalışmaya başlamıştır. Bunla doğru orantılı olarak Menemen yaşanılabilecek en mantıklı yerlerden biri olarak öne çıkmaktadır.

Menemen Asarlık Nasıl Bir Yer?

Menemende yaşamak isteyenlerin aklına takılan önemli sorulardan bir tanesi de Menemen Asarlık Nasıl Bir Yer? sorusudur. Genellikle Arap ve Kürtlerin ağırlıkta yaşamış olduğu Asarlık eskiden bir suç ve terör yuvasıydı…

2018 yılı itibari ile Asarlık ilçesini değerlendirdiğimizde böyle bir durumun söz konusu olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü burada yaşayan kesimin gelir düzeyi artmış bunun sonucunda da refah düzeyi de ciddi oranlarda yükselmiştir.

Menemen’in Asarlıktan ibaret olmadığını hatırlatalım. Buraya halen kuşku ile bakan biri iseniz oldukça geniş bir alana yayılan Menemen’in diğer kesimlerinde rahatlıkla yaşayabilirsiniz.

Torbalı Mı Menemen Mi?

İzmir Menemen de yaşamak sorusunun ardından en favori sorulardan bir tanesi de Torbalı mı Menemen mi? sorusudur. Aslında bu iki ilçe birbirine oldukça uzaktır. Ama çok ciddi göç almaktadırlar.

İki ilçede doğu insanının en çok göç ettiği ilçeler olarak öne çıkmaktadır. Torbalı da fabrika sayısı fazla olduğundan iş bulma olanakları bakımından Menemen’den bir tık daha iyidir. Fakat iki ilçe arasında iş olanakları bakımından çok büyük farklılıklar bulunmamaktadır.

Torbalı’nın Menemen’e nazaran denize  ve Şehir merkezine daha yakın olması bu ilçenin Menemenden daha fazla tercih edilmesini sağlamıştır. Sizlerinde Torbalı mı Menemen mi? sorusu ile alakalı görüşlerini bekliyorum.

Böylelikle İzmir Menemen de yaşamak ile alakalı kendi görüş ve düşüncelerimi paylaştım. Sizlerinde Menemen De Yaşamak Mantıklı Mı?İzmir Menemen de Deniz Var Mı? İzmir Menemen Denize Uzaklığı Ne Kadar? İzmir Menemen Nasıl Bir Yer? ve  Menemen Asarlık Nasıl Bir Yer? soruları ile alakalı görüş ve düşüncelerini bekliyorum…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz