Fade Gıda Hisse Senedi İçin 5 Önemli Detay!

2020 yılının önemli halka arzlarından bir tanesi olan Fade Gıda Hisse senedi ile ilgili sizlere burada önemli detaylar paylaşacağım. %36’lık halka açıklık oranına sahip olan bu önemli hissenin gelecekte nasıl bir performans sergileyebileceği merak konusu olmuştur…

Özellikle internette firma ile ilgili çok fazla olumsuz yorumların yapılması hisseye yatırım yapacak olan insanları tedirgin etmektedir. İşte bende bundan yola çıkarak Fade Gıda Hisse senedini yakın merceğime aldım ve sizlere araştırdığım detayları burada aktardım. Umarım sizlere vermiş olduğum bilgiler fayda sağlar.

Fade Gıda hisse senedi ile ilgili olarak burada yer vermiş olduğum bilgilerin bir yatırım danışmanlığı kapsamında yer almadığını belirtmek istiyorum. Ayrıca içeriğimi beğenerek bana desteklerinizi iletebileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

Fade Gıda Hisse Senedi İçin Bilinmesi Gerekenler!

1-Hisse Halka Arzından Bu Yana %118 Değer Kazanmış!

Borsamızda henüz 1 senesini tamamlamadan yatırımcısına %118’lik bir getiri sağlayan Fade Gıda hisse senedinde istikrarlı yükselişler devam etmektedir. Haftalık bazda %28, aylık bazda ise %39’luk bir mesafe kat eden hissenin F/K oranının 64 gibi yüksek seviyelere çıktığını belirtelim.

2-Fade Gıda Hisse Senedinin Yabancı Oranı Çok Düşük!

Borsamızda henüz 1 senesini doldurmayan Fade hissesinin yabancı yatırımcı oranı maalesef istenilen seviyelerde değildir. Şirketin ihracat oranlarını daha da yukarılara çıkartması halinde yabancı yatırımcı oranını artırması beklenmektedir.

3-Şirket Son Bilançosunda 13 Milyon TL Kar Açıkladı!

Borsada yeni işlem gören bir şirket için 13 Milyon TL’lik kar büyüme beklentilerini artırmıştır. Geçen yıla nazaran net satış gelirlerini %20 oranında artırmayı başaran şirketin Döviz fazla pozisyonu ise 9.49 milyon TL seviyelerindedir.

4-Şirket İzmir’de Açık Bir AVM’nin Sahibidir!

İzmir Foça yolu üzerinde NOVADA Menemen adlı AVM’nin sahibi olan şirket %95’lik doluluk oranına sahip olan bu önemli AVM’de önemli bir kira geliri de elde etmektedir. Şirket yetkilileri Pandemi döneminde herhangi bir kiracısının dükkanını kapatmadığını belirtmektedir. Bu durum kira gelirlerinde herhangi bir azalışın olmamasını sağlamıştır.

5-Şirketin Borçları Tüm Bu Olumluluğa Rağmen Temkinli Yaklaşılmasını Zorunlu Kılıyor!

Satış rakamları ve net karlılığı göz önüne aldığımızda Fade hisse senedinde beklentilerin çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ancak şirketin borçlarının çok fazla olması yatırımın cazibesini azaltmaktadır. Şirketin son açıklamış olduğu bilançoyu iyi bir şekilde yorumlayarak kısa, orta veya uzun vadeli yatırımcı olup olmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Böylelikle Fade hisse senedi için 5 önemli detay aktardım sizlerinde bu önemli hisse ile ilgili yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. İçeriği beğenip kanalıma abone olmayı unutmayınız. Şimdiden teşekkür ediyorum…

Mutlaka Oku: Uzun Vade Hisse Portföyümün Son Durumu!

Mutlaka Oku: Borsa Uzun Vade Hisseleri Hangi Sektörlerden Seçilmelidir!

Mutlaka Oku: Yükselecek Hisse Nasıl Anlaşılır?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz