Uzun Vade Hisse Portföyümün Son Durumu! #2

Merhabalar arkadaşlar her ay olduğu gibi bu ayda uzun vade hisse portföyümün son durumunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz gibi portföyümde 16 hisse bulunmakta. Uzun vadeli hisse yatırımcılığının mantıklı olup olmadığını test etmek için bu hisselerde kesinlikle al-sat yapmıyorum….

Son 1 ayda borsamızda çok fazla çalkantı görüldü. Bundan dolayı da uzun vade hisse portföyüm ne yazık ki istediğim performansı gösteremedi. Ama önümüzdeki aylarda uzun vade hisse portföyümden ciddi yükselişler bekliyorum. Burada her ay düzenli bir şekilde bu portföyümün son durumu ile ilgili bilgilendirmelerde bulunacağım.

Uzun vade hisse portföyüm ile ilgili detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum. Ayrıca söylediklerimin bir yatırım danışmanlığı kapsamında yer almadığını da hatırlatmak istiyorum…

Uzun Vade Hisse Portföyümde Son Durumu!

Tofaş, Türkiye şişe ve cam fabrikaları, Selçuk ecza deposu, Sabancı holding, Koç holding, İş yatırım menkul değerler, Ford, Eregli, Enka inşaat, Coca cola, Bim, Aygaz, Aselsan, Anadolu hayat emeklilik, Alkim ve Aksa şirketleri uzun vadeli portföyümde yer almaktadır.

Bu şirketleri son 10 yılda aralıksız bir şekilde temettü ödemesi yapması ve yabancı oranlarının yüksek olmasından dolayı seçtim. Geçmiş 10 yılda güzel kazançlar bırakan bu şirketlerin önümüzdeki 10 yıllık süreçte de güzel kazançlar bırakacağını düşünüyorum.

Birçoğu sektörünün öncü şirketleri. Portföyümdeki bu şirketlerin son 1 aydır istenen performansı gösterememesinin en önemli sebebi borsamızın durağan bir hale bürünmesidir. Yön arayışı içerisinde olan borsamızın önümüzdeki 2 aylık süreçte eski ritmini yakalayacağını tahmin ediyorum.

Portföyümün Son 1 Aylık Performansı!

Son 1 ayda Selçuk Ecza deposu bana %15’lik bir kayıp yaşatmıştır. Bu dönemde en iyi performansı gösteren şirket ise Aksa Akrilik olmuştur. %12’lik bir değer artışı yaşayan şirketin bu dönemde dahi bu performansı gösterebilmesi takdire şayan…

Portföyümde yer alan Ford, Ereğli ve İsmen gibi şirketlerin güzel temettüler açıklaması benim için ayrı bir mutluluk oldu. Şubat ayını 368 liralık zararla kapattım. Ancak Mart ayında porföyüm 472 liralık bir değer artışı yaşamıştır. Şuanda toplam net olarak porföyüm 103 TL’lik kar yapmıştır. Yüzdelik olarak ise %0.77’lik bir değr artışı ile yoluma devam ediyorum… 

Mutlaka Oku: Temettü Emekliliği İçin Seçtiğim 16 Hisse!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz