ISCTR Hisse Senedi İle İlgili 8 Bilgi!

Merhabalar arkadaşlar sizlere ülkemizin en büyük özel bankası olan iş bankasının hisse senetleri ile ilgili bilgilendirmek istiyorum. Baştan belirteyim ISCTR Hisse Senedi ile ilgili olarak burada yer vermiş olduğum bilgiler bir yatırım tavsiyesi değildir…

ISCTR Hisse Senedi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

ISCTR Hisse Senedi İle İlgili 8 Bilgi!

1- Atatürk Hisseleri %28.09’luk Bir Paya Sahiptir!

Son zamanlarda büyük tartışma konusu olan Atatürk Hisseleri %28.09’luk bir paya sahiptir. Şuanda Cumhuriyet Halk Partisinin elinde olan bu hisse, ciddi tartışmalara konu olabilmektedir. Bu tür tartışmalar kimi zamanlarda hisseyi olumsuz etkilemektedir. ISCTR Hisse Senedi ile ilgili bir yatırım düşüncesinde olanlar bu detayı akıllarından çıkartmamalıdırlar…

2-Halka Açıklık Payı %32’dir!

Is Bankası Hisse senedi ile ilgili bir diğer olumsuz bilgi hissenin sadece %32’lik bir kısmının halka açık olmasıdır. Borsada önemli tecrübeler edinmiş yatırımcıların  ilk tavsiyesi halka açıklık oranı düşük olan hisselerden uzak durulmasıdır. İş bankası c hisse senedi düşük halka açıklık oranı ile yatırım yaparken iki kere düşünülmesi gereken bir hisse senedi olarak ön plana çıkmaktadır.

Mutlaka Oku: Garanti Hisse Senedi İle İlgili 5 Önemli Detay!

3- Hissenin F/K Oranı 3,89’dur!

işctr hisse senedi ile ilgili olarak en olumlu bilgilerden bir tanesi de hissenin 3,89’luk bir F/K oranına sahip olmasıdır. Bu düşük oran ISCTR Hisse Senedi ile ilgili yatırım yapmanın mantıklı bir gösterge olabileceğini göstermektedir. Aracı kurumlar ve uzman analistciler düşük F/K oranına sahip hisse senetlerine yatırım yapılmasını tavsiye etmektedir.

4-ISCTR Hisse Senedi 2020 Şubat Ayında 7,44 TL Seviyelerini Görmüştür!

işctr hisse senedi çok fazla dalgalanma gösteren bir hissedir. İş C Hisse senedi 10 yıllık Grafik incelemesi yaptığımda zaman zaman 8 TL seviyelerini test eden bu önemli hisse 3,35 TL seviyelerini bir anda görebilen bir hisse senedi olarak ön plana çıkmaktadır.

5-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 5,01 TL’dir!

Hali hazırda 5,39 TL seviyelerinden işlem gören Is Bankası Hisse 5,01 TL 52 günlük bir ortalamaya sahiptir. Hissenin 20 günlük ortalaması ise 5,20 TL’dir. Bu ortalamalar kademeli alış yapan yatırımcıların uzun vadede kazançlı çıkabileceğini göstermektedir.

Mutlaka Oku: Tüpraş Hisse Senedi Yatırımı İçin Bilinmesi Gerekenler!

6- işctr hisse senedi Yabancı Oranı %48’dir!

Bu önemli hissenin en  önemli avantajlarından bir tanesi de yüksek yabancı oranıdır. %48’lik bir yabancı yatırımcı oranına sahip olan ISCTR Hisse Senedi bu sayede aracı kurumların en fazla tavsiye ettiği hisse senedi olarak ön plana çıkmaktadır. Yabancı oranının yüksek olduğu hisselerde spekülasyonların oldukça az olacağı unutulmamalıdır.

7- Son Açıklanan Bilançoda Önemli Bir Kar Açıklanmıştır!

iş bankası c hisse senedi için son açıklanan bilançoda 1,5 milyar TL gibi oldukça yüksek bir kar açıklanmıştır. Ülkemizin en fazla müşteri portföyüne sahip özel bankası olan iş bankasının ilerleyen dönemlerde bu karını çok daha yukarılara taşıyabileceği tahmin edilmektedir.

8- 2018 Yılından Bu Yana Temettü Ödemesi Yapılmamaktadır!

İş Bankası temettü 2020 ne zaman? sorusunu soranlara maalesef 2020 yılında bir temettü ödemesinin gerçekleştirilmeyeceğini belirtmek istiyoruz. 2018 yılına kadar yatırımcılarına düzenli bir  şekilde temettü ödemesi gerçekleştiren bu önemli şirket son 2 senedir bu tür bir ödeme gerçekleştirmemiştir. Kısaca ISCTR Temettü 2020 ödemesi yapılmayacaktır.

Mutlaka Oku: Aselsan Hisse Senedi İle İlgili 9 Detay!

Is Bankası C Hisse senedi Yorumları ile ilgili bir inceleme yaptığımda yatırımcılarının uzun vadeli düşünenlerden oluştuğu görülmektedir. Bu durum hissenin ilerleyen zamanlarda pozitif bir seyir izleyebileceği ihtimalini güçlendirmektedir.

Böylelikle ISCTR Hisse Senedi ile ilgili olarak 8 önemli bilgilendirmede bulundum. Sizlerinde ISCTR Hisse Senedi ile ilgili gelecek beklentilerini almak istiyorum. İçeriğimi beğenerek bana destek olmayı unutmayınız…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz