Gübretaş Hisse: Bir Yıllık Kazanç %574

Son zamanların en fazla konuşulan hisse senedi olan Gübretaş Hisse Senedi ile ilgili olarak burada önemli bilgiler paylaşmak istiyorum. Gübretaş hisse senedi için burada yer vermiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını belirtmek istiyorum…

Bu önemli hisse senedi için güncel analizler paylaşmadan önce her zaman hatırlatmış olduğum gibi içeriğimi beğenip kanalıma abone olarak bana desteklerinizi iletebileceğinizi hatırlatmak istiyorum. İşte Gübretaş Hisse senedi ile ilgili bilinmesi gerekenler….

Gübretaş Hisse Analiz İçin Önemli Bilgiler!

1- Son 1 Senede Hisse İnanılmaz Bir Artış Yaşamıştır!

Başlıktan da görmüş olduğunuz üzere Gübretaş hisse senedi 1 sene içerisinde tam %574 değer kazanmıştır. Uzun vadeli düşünce yapısına sahip olan yatırımcılarını zengin eden bu hisseye tam 1 sene önce sadece 10.000 TL para yatırsaydınız paranız tam tamına 70.397 TL olurdu. 10 sene önce 10.000 TL yatırsaydınız paranız 181.250 TL olurdu…

2-Şirket Maden Yatırımlarına Daha Fazla Ağırlık Vermeye Başladı!

Altın rezervi bulunmasının ardından harekete geçen şirket yönetimi, son açıklanan kap haberinde Gübretaş maden sermayesinin 550.000 Bin TL’den 40.000.000 TL’ye çıkarılmasına karar verildiği bildirmiştir. Gübretaş KAP haberleri yakından takip edilerek şirketin gelişimini yakından analiz edebilirsiniz.

3- Hissenin F/K Oranı İnanılmaz Seviyelerdedir!

Son 1 yıllık %572’lik artış şirketin F/K değerinde inanılmaz bir yükselişe yol açmıştır. Gübretaş hisse analiz çalışmasında göze batan bu detayda F/K oranının 362 gibi çok yüksek seviyelere çıktığı görülmektedir. Önümüzdeki bilanço döneminde beklenen bilanço gelmez ise bu F/K oranı çok riskli olarak gösterilebilmektedir.

4-Şirket 2016 Yılına Dek Temettü ve Bedelsiz Sermaye Artırım Geleneğini Sürdürmüştür!

GUBRF hisse senedinde dikkat çeken en önemli detay hissenin 2016 yılına dek düzenli bir şekilde temettü ödemeleri ve bedelsiz sermaye kararları almasıdır. 2016 yılından sonraki süreçlerde ise şirket yapmış olduğu karı yatırımlara yönlendirerek temettü veya bedelsiz sermaye artırım kararları almamıştır. GUBRF Twitter ve forum incelemeleri yaptığımda yatırımcılarının bedelsiz sermaye artırımı ve temettü beklentilerinin olduğunu görmekteyim..

5-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 60.08 Kuruştur!

GUBRF Teknik Analiz çalışması gerçekleştirenler için hissenin 20 ve 52 günlük ortalamaları çok önemlidir. Bu önemli hissenin 20 günlük ortalaması 68.96 kuruş iken 52 günlük ortalaması 60.08 Kuruştur. Hissenin bugünlerde 72 TL’lerde olduğu göz önüne alındığında kısa vadede bu önemli hisseye yatırım gerçekleştiren kişilerin kazançlı olduklarını söyleyebiliriz.

GUBRF Hisse Senedi Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyoruz

Şirketin Gübretaş ortaklık Yapısı şu şekildedir; %8’lik kısım Oğuzhan Şahinkaya’ya aittir. %75’lik kısım Türkiye Tarım Kredi Kooperatifine %17’lik kısmı ise borsada halka arz edilmiştir. Sadece %7’lik bir yabancı yatırımcı oranına sahip olan GUBRF hedef fiyat beklentisi oluşturmak için bilançoyu iyi bir şekilde analiz edin. Ayrıca Gübretaş hisse forum incelemeleri yaparak yatırımcıların beklentilerini analiz edin…

Mutlaka Oku: İzmir Demir Çelik Hisse Senedi İçin Kritik 5 Detay!

Mutlaka Oku: Karsan Hisse Senedi İçin Güncel Analiz

Mutlaka Oku: Bim Hisse Senedi İçin 6 Çarpıcı Detay!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz