Karsan Hisse Senedi İçin Güncel Analiz

Dünya’nın 20 farklı ülkesinde faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Karsan, borsamızdaki en potansiyelli hisse senetleri arasında gösterilmektedir. Çok fazla inişli çıkışlı bir grafik sergileyen Karsan hisse senedi ile ilgili olarak burada güncel bir analiz paylaşacağım…

Elektrikli araçlar üretebilme kabiliyetine sahip fabrikaları nedeni ile KARSN hisse senedi önümüzdeki 5-10 yıllık süreçteki en potansiyelli hisse senetleri arasında gösterilmektedir. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan bu önemli şirketin yönetim kadrosunun iş ahlakı da şirkete yatırım yapma düşüncesinde olan yatırımcıları memnun etmektedir.

Bu önemli hisse ile ilgili olarak detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum. Ayrıca karsan hisse senedi için burada yer vermiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını belirtmek istiyorum. İşte Karsn hisse senedi için bilinmesi gerekenler….

Karsan Hisse Senedi İçin Detaylar!

1-Hissenin Son 1 Senedeki Yükselişi %217’dir!

Karsan hisse senedi son 1 senede inanılmaz bir yükseliş kaydetmiştir. Bir dönem yükseliş göstermemesi nedeni ile yatırımcıları tarafından eleştirilen hisse senedinin bugün geldiği nokta tatmin edici olmuştur. Bundan tam 1 sene önce karsn hisse senedi yatırımı için 10.000 TL yatırsaydınız ve bugüne kadar korumayı başarsaydınız paranız tam tamına 30.240 TL olurdu…

2-Hissede Uzun Vadeli Yatırım Gerçekleştirenler Hayal Kırıklığına Uğramıştır!

Karsan hisse senedine 2010 yılından bu yana yatırım gerçekleştiren kişiler ne yazık ki hayal kırıklığına uğramıştır. Çünkü hisse senedi 2010 yılında 1.15 TL seviyelerindeyken 2020 mart ayında da 1.23 TL seviyelerinde gezinmiştir. 2020 mart ayına kadar çok fazla yatay seyir izleyen hissenin yükselişi 2020 mayıs ve temmuz ayları arasında olmuştur. Bu hisseye mart 2020 da yatırım gerçekleştiren yatırımcılar 11 yıl bekleyen yatırımcılardan daha fazla getiri sağlamıştır.

3-Şirket Çok Fazla Bedelli Sermaye Artırımları Gerçekleştirmektedir!

Karsan hisse senedi için söylenebilecek en önemli şeylerden bir tanesi de hissenin 2000 yılı hariç bu zamana dek herhangi bir temettü ödemesi yapmamasıdır. Son 15 yılda 7 defa bedelli sermaye artırımına giden hisse senedi uzun vadeli düşünen yatırımcısını bu yönü ile çok fazla tatmin etmemektedir. Şirket tarihi boyunca sadece 2 defa bedelsiz sermaye artırım kararı almıştır.

4-Yabancı Yatırımcı Oranı Çok Düşüktür!

Karsn hisse senedi  yabancı yatırımcı oranı sadece %3 seviyelerindedir. Bu durum hissenin sürekli olarak büyümesinin önüne geçmektedir. Bu önemli hisse senedine yatırım gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız yabancı yatırımcı oranının artış gösterip göstermediğini kontrol ediniz.

Karsan Hisse Yorumları Ve Görüşlerini Bekliyorum

Karsan kap haberlerini mutlaka yakından takip ediniz. Ayrıca aracı kurumların karsan hedef fiyat açıklamalarını yakın markaja alın. Karsan bilanço beklentisi hissenin yükselişinde önemli rol oynayacaktır. Karsa hisse forum araştırmaları yaparak da hisse yatırımcılarının beklentilerini analiz edebilirsiniz…

Mutlaka Oku: Bim Hisse Senedi İçin 6 Çarpıcı Detay!

Mutlaka Oku: 200 lirayı nasıl katlarım

Mutlaka Oku: TSKB hisse senedi için önemli detaylar

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz