TSKB Hisse Senedi: 1 Yıllık Değişim %56!

Son günlerin en hacimli hisseleri arasında yer alan TSKB hisse senedi ile ilgili güncel bir analiz paylaşmak istiyorum. Oldukça yoğun bir şekilde takip edilen bu önemli hissede neler olmuş burada yakından analiz edeceğiz. Yapacak olduğumuz TSKB hisse analiz çalışması umarım sizlere fayda sağlar…

Türkiye’nin en köklü bankaları arasında gösterilen TSKB hisse, 2020 yılını çok iyi bir şekilde geçirmiştir. %56’lık hızlı yükseliş yaşayan hisse ile ilgili özellikle borsaya yeni giriş yapan yatırımcılar önemli araştırmalar yapmaktadırlar.

Bende elimden geldiğince güncel analiz arayan kişilere fayda sağlaması amacı ile bu içeriği hazırlama ihtiyacı hissettim. TSKB hisse analiz çalışmalarına geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum… Söylediklerimin bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını tekrardan belirteyim…

TSKB Hisse Senedi Güncel Analiz!

TSKB Hisse Senedi: 1 Yıllık Değişim %56!

1-Hisse 10 Yıldaki Değer Artışını Son 1 Senede Sağlamıştır!

Bazen bir hissede uzun vadeli beklemek hata olabilmektedir. TSKB hissesi de bu tarz bir hisse senedi olarak öne çıkmaktadır. Tam 10 sene önce 0,70 kuruş seviyelerinden işlem gören hisse aynı orandaki artışı sadece 1 sene içerisinde gerçekleştirmiştir. 2020 ocak ayında 1,23 kuruş seviyelerinden işlem gören hisse 2.79 TL seviyelerine kadar çıktıktan sonra 2 TL’lere kadar düşüş göstermiştir. En tepeden satmayı başardıysanız 10 yıldaki getiriyi çok rahat bir şekilde kazanmışsınız demektir.

2-Hissenin F/K Oranı Düşüktür!

TSKB hisse analiz çalışması ile ilgili şunu söyleyebilirim; hisse senedi son 1 senede inanılmaz bir değer artışı yaşamasına rağmen yüksek bir F/K oranına sahip değil. Sadece 8,30 gibi bir F/K oranına sahip olan hissenin önemli bir potansiyel taşıdığını F/K değerine bakarak rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bilindiği gibi F/K değeri 15’in altında olan hisselere uzun vadeli yatırım yapılması borsa uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

3-Hisse 2018 Yılına Kadar Bedelsiz Artırımı ve Temettü Dağıtımı Hususunda İstikrarlı Olmuştur!

TSKB hisse yorum incelemesi yaptığımda yatırımcıların geçmiş yıllardaki temettü ve bedelsiz artırımlarını fazlası ile talep ettiklerini görmekteyim. 1998 yılından 2018 yılına varıncaya dek bu hususlarda istikrarlı olan hissenin ne zaman aynı istikrarı sağlayabileceği merak konusu olmuştur.

4-Hissenin Yabancı Yatırımcı Oranı %15’dir!

Bu önemli hissenin yabancı yatırımcı oranına baktığımızda borsa ortalamamızın üzerinde olduğunu görmekteyim. %15’lik bu yabancı yatırımcı oranı hissenin istikrarlı fiyatlamalara sahip olabileceğini gözler önüne sermektedir. TSKB hissesine yatırım yaparken yabancı yatırımcı oranının ne durumda olduğuna mutlaka göz gezdirmelisiniz.

TSKB Hisse Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum

Son 1 senede önemli bir getiri sağlayan TSKB hissesi ile ilgili sizlerin de yorum ve görüşlerini almak istiyorum. Bu önemli hisseye yatırım yaparken geçmiş verilerden mutlaka yararlanmanızı öneriyorum. Söylediklerimin bir yatırım danışmanlığı kapsamında olmadığını tekrardan hatırlatmak istiyorum…

Mutlaka Oku: RTALB Hisse Neden Düştü?

Mutlaka Oku: Son 1 Yılında Dibindeki Hisseler

Mutlaka Oku: Günlük Para Kazanma Siteleri

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz