Emlak Konut Hisse İçin 4 Güncel Detay!

Halka açıklık oranı %51 olan Emlak Konut Hisse Senedi ile ilgili en güncel detayları sizlerle paylaşacağım. Son dönemde çok ciddi bir hacim oluşturan bu önemli hisse, ne yazık ki beklentileri tam anlamıyla karşılayamamıştır. Faizlerin yükselmesi hissenin bu durumda olmasının en büyük nedenidir…

20 günlük ortalaması 1.89, 52 günlük ortalaması ise 2.16 olan Emlak Konut Hissesi ne yazık ki özellikle son 1 aydır yatırımcısını çok ciddi bir şekilde üzüyor. Uzun vadeli yatırımı dahi sorgulatmaya neden olan bu önemli hisse için sizlere önemli veriler aktaracağım. Bu nedenle içeriği sonuna kadar takip ediniz.

Emlak Konut Hisse Senedi ile ilgili detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenip kanalıma abone olarak bana destek olabilirsiniz. %49’u çevre ve şehircilik bakanlığına ait olan Emlak Konut Hissesi için güncel detaylar şu şekildedir…

Emlak Konut Hisse İçin Bilmeniz Gerekenler!

1-Hisse Son 1 Yılda %52 Değer Kazanmıştır!

Tam 1 sene önce 1 lira 21 kuruş seviyelerinden işlem gören Emlak Konut hissesi bu dönemde yatırıp yapıp hissesini bozmayan yatırımcısına %52’lik bir getiri sağlamıştır. Son 1 sene içerisinde 2 lira 75 kuruşlara kadar çıkıp bugünkü seviyesi olan 1 lira 84 kuruş bandına düşen hissenin faizlerin düşmesinin ardından yükseliş trendine girmesi beklenmekte. Bu önemli hisseye 10 sene önce yatırım yapan kişiler ise maalesef %20’lik bir zarara sahip…

2-Şirket Son 10 Yılda Sadece 2017 Senesinde Temettü Dağıtmamıştır!

Düzenli kar payı dağıtan şirketler arasında yer alan Emlak Konut hisse senedinde son 10 yılda sadece 2017 yılında temettü ödemesi yapılmamıştır. Güncel temettü verimi %1.18 olan hisse bugüne dek herhangi bir bedelli veya bedelsiz sermaye artırım kararı almamıştır.

3-Hissenin Yabancı Yatırımcı Oranı %27!

Son dönemde yabancıların borsamızdan çıkış yapmasından dolayı düşüşe geçen yabancı yatırımcı oranı güncel olarak %27’dir. Bu oranın hali hazırda borsa ortalamasının üzerinde olması hisse için umut verici olmuştur. Yabancıların tekrardan alışa geçeceği bir dönemde hissenin yükselişe geçebileceği tahmin edilmektedir.

4-Şirket Son Çeyrekte 270 Milyon TL Net Kar Açıkladı!

Emlak Konut Hisse senedi için son açıklanan bilançoda geçen yıla nazaran %53’lik bir azalış olmasına rağmen 270 Milyon TL’lik önemli bir kar açıklanmıştır. Şirketin geçen yıla nazaran net satış gelirleri ise %57 azalmıştır. Döviz fazla pozisyonu ise sadece 13 Bin TL’dir. Şirketin son dönemde borcunu %35 oranında azaltarak 2.8 Milyar TL’ye düşürdüğünü de belirtelim.

Emlak Konut Hisse İçin Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum

Yıllık net kar marjı %19 olan Emlak Konut Hisse Senedinin F/K oranı 8.13, FD/FAVÖK değeri ise 12.65 gibi yatırım yapılabilir seviyelerde olduğunu söyleyelim. Bu önemli hisse ile ilgili benim söyleyebileceklerim bu kadar içeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir.

Mutlaka Oku: Petkim Hissesi İçin 5 Güncel Detay!

Mutlaka Oku: En Çok İhracat Yapan Borsa Şirketleri

Mutlaka Oku: Gelecek Vaat Eden Enerji Hisse Senetleri

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz