Zenginler Neden Daha Fazla Zenginleşiyorlar?

Selamlar arkadaşlar. Beni uzun bir süredir takip eden siz değerli kitlem için Zenginler Neden Daha Fazla Zenginleşiyorlar? sorusuna cevap arayacağım. Zaten kanalımdaki birçok kişinin amaçladığı en önemli şeyin finansal özgürlük olduğunu göz önüne aldığımda oldukça yararlı bir içerik olacağını düşünüyorum…

Zenginler Neden Daha Fazla Zenginleşiyorlar? sorusuna cevap ararken aynı zamanda fakirler neden fakir kalıyor sorusuna da cevap verdiğimi belirtmek istiyorum. Burada yer alan maddeleri reel hayatta dikkate alırsanız hayatınızın ilerleyen kısmında finansal olarak daha özgür hissetmeniz mümkün olacak.

Bilindiği gibi Dünya’da %1’lik bir kesim ciddi bir servete sahip. İşte bu %1’lik kesimin uygulamış olduklarını sizlere sıralamaya çalışacağım.  Bu nedenle de yer vermiş olduğum maddeleri kulak arkası yapmadan sonuna kadar takip edip not almanız ileriki yaşantınızı kolaylaştırmaya imkan tanıyacaktır.

Zenginler Neden Daha Fazla Zenginleşiyorlar?

Özellikle günümüz finansal koşulları her geçen yıl zenginin daha zengin olmasına, fakirin ise daha da yoksullaşmasına neden oluyor. Kısır bir döngünün içerisinde kendinizi bulmak istemiyorsanız zenginlerin finansal tecrübelerinden ilham almak zorundasınız.

Burada yer alan maddelerin özellikle ülkemizde sıfırdan zengin olmaya yeteceğini düşünüyorum. Şuan reel hayatta finansal olarak orta derece bilgiye sahip olan insanlar çok güzel kazançlar elde ediyorlar. Finans bilgisi zayıf kişiler ise ne yazık ki her geçen gün fakirleşmeye devam ediyor…

Zenginler Neden Daha Fazla Zenginleşiyorlar?

Zenginler Neden Daha Fazla Zenginleşiyorlar? sorusu ile alakalı çok daha kapsamlı bilgilendirmeye geçmeden önce sizlerden bu önemli içeriğime tam 310 beğeni yollayarak bana destek olmanızı rica edeceğim. Bu destekleriniz için sizlere çok teşekkür ediyorum… İşte Detaylar…

1-Zenginler, Paralarını Daha Fazla Zaman Yaratmak İçin Kullanırlar!

Zenginler zamanın paradan daha değerli olduğunu çok iyi bilirler. Elde edilen bu zaman ile daha çok para kazanmaya odaklanan zenginler sermayelerini artırabilirken, fakirler ise ellerine geçen para ile daha fazla zaman kaybederler. Tatile çıkılır ve çeşitli etkinliklere katılınır. Bu durum fakirlerin zaman kaybetmesinin yanı sıra nakit akışında önemli bir azalma yaşamalarına sebebiyet verir. Zenginler elde etmiş oldukları yeni zamanlarda becerilerini geliştirmeye ve yeni beceriler kazanmaya çalışır. Bu basit durum ilerleyen zamanlarda fakir ile zengin arasında makasın ciddi bir şekilde açılmasına neden olur.

2-Zenginler, Hayatlarını Kendilerinin Kontrol Ettiğini Bilirler!

Yoksul insanlar para kazanmanın çok zor olduğundan yakınır ve asla zengin olamayacaklarını zihinlerine kazırlar. Oysa zenginler finansal özgürlük yolunda kendilerini hiçbir şeyin engelleyemeyeceğini ve hayatlarını kendilerinin kontrol ettiğini düşünürler. Fakir kesim ise halen zenginlerin az vergi verdiğinden, zengin ailelerde doğduklarından ve devletin zengin olmak için kendilerine köstek olduğunu düşünür dururlar.

Mutlaka Oku: Zekayla Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Lazım?

3-Zenginler, Pasif Gelir Kaynağı Yaratmak İçin Çabalarlar!

Zenginler Neden Daha Fazla Zenginleşiyorlar? sorusuna verilebilecek en güzel cümle pasif gelirdir. Fakir insanlar pasif gelirin ne olduğunu dahi bilmiyorlar. Oysa zengin kesim tek bir gelir akışıyla yetinmeye çalışmaz ve yatarken dahi gelir yaratabilecekleri yollar ararlar. Amacı gelir akışı yaratmak olan zenginler yatırım yaptıktan sonra harcarlar. Fakirler ise harcamalarını yaptıktan sonra birikim yapmaya çalışır ve genelde elde hiç para kalmadığı içinde birikim yapma gibi bir durum içerisinde kendisini bulamaz.

4-Zenginler, Paralarını Doğru Yatırım Araçlarında Değerlendirir!

Zenginlerin daha fazla zenginleşmesinin en önemli sebebi de finansal okuryazarlıklarının çok iyi olmasıdır. Fakir kesim altın, döviz ve mevduat gibi yatırım araçlarında parasını biriktirmeye çalışır. Hatta özellikle ülkemizde yastık altında para biriktirmek halen popüler. Fakirler bu tür yatırım araçlarının kendilerini sadece enflasyondan korumaya yettiğini bilmiyorlar. Dünya’da zenginliği yakalamış olan insanların asıl para kaynağı borsalardır. Borsaya uzun vadeli yatırım gerçekleştirmek her zaman kazandırmıştır. Borsada üretim yapan ve üretmiş olduğu ürünleri yurtdışına ihraç eden şirketlere ortak olmaya çalışmanız zenginliği yakalamanıza imkan tanıyacaktır.

5-Zenginler, İyi Bir Network’e Sahip Olmaya Çalışır!

Daima finansal olarak kendinizden daha yukarıda olan insanlarla iletişim kurup iyi bir network oluşturursanız zengin olma hedefinize daha kısa sürede ulaşırsınız. Zengin insanlar network’ün zenginliğin ana anahtarı olduğunu bildiği halde fakirler network oluşturmanın gereksiz bir şey olduğunu düşünür. Network oluşturmak için harcayacağınız zaman siz her zaman fayda olarak geri dönecektir. Zenginler Neden Daha Fazla Zenginleşiyorlar? sorusunun en büyük sırrı kesinlikle network’tur.

6-Zenginler, Çok İyi Satış Becerilerine Sahiptir!

Zengin insanları fakirlerden ayrıştıran bir başka önemli detayda iyi bir satış yeteneğine sahip olmalarıdır. Bu tür insanlar sadece bir mal ve hizmeti iyi bir şekilde pazarlamakla kalmaz aynı zamanda kendilerini de karşı tarafa iyi bir şekilde sunarak fark yaratmaya devam ederler. Fakir insanlar maalesef satış becerilerini geliştirmeye hiçbir zaman odaklanmadıkları için hayatları boyunca başarısız kalmaya devam ederler.

7-Zenginler, Bileşik Getirinin Muazzam Gücünün Farkındadır!

Zenginleri farklılaştıran en önemli şey bileşik getirinin muazzam gücünün farkında olmalarıdır. Mesela şirket hisselerinden elde etmiş oldukları temettüleri yine hisse alarak değerlendirmeleri buna en güzel örnektir. Yoksul insanlar ise bir temettü gelirine sahip olsalar dahi onu tekrar yatırıma yönlendirmek yerine harcamaya yönelik aktivitelerde bulunur. Bu durumda kısır bir döngüde gidip gelmeye neden oluyor.

Mutlaka Oku: Uzun Vade Alınacak Hisseler

8-Zenginler, Sürekli Yeni Şeyler Dener!

Zenginler Neden Daha Fazla Zenginleşiyorlar? sorusuna verilecek bir başka önemli cevapta zenginlerin sürekli yeni şeyler arama isteğidir. Fakirler sürekli mızmızlanmaya ve söylenmeye devam edip geçmişe takılı kalırken zenginler geçmişe takılı kalmadan yeni şeyler deneyerek sürekli ilerlemeye çalışıyor. Bu durumda zenginlerin bazı konularda uzmanlaşmasına ve asıl bu uzmanlıkları ile muazzam gelirler elde etmesinin yolunu açar. Bu duruma en güzel örnekler Donald Trump’un emlakta, Mark Zuckerberg’in ise sosyal medya alanında uzmanlaşıp zenginliklerini bu işleri neticesinde elde etmeleridir.

9-Zenginler, Vergi Vermekten Kaçınırlar!

Fakirler halen vergi adaletsizliğinin farkında değil. Birçok ülkede değişmez bir kuraldır; en yüksek vergi işçi kesiminden alınır. Mesela maaşınız elinize geçmeden önce devlet vergisini alır ve o şekilde size ödeme gerçekleştirir. Oysa zenginler kurmuş oldukları işler sayesinde birçok vergi avantajından yararlanır ve servetlerine servet katmaya devam ederler. Mesela ülkemizde açacak olduğunuz bir şahıs şirketi dahi ciddi bir vergi yükünden sizi kurtaracaktır. Zengin olmak istiyorsanız işçi değil, her zaman kendi işini kuran bir girişimci olmak zorundasınız.

10-Zenginler, Yatırım Yapma Hususunda İstikrarlıdır!

Zenginleri farklılaştıran bir başka önemli detayda yatırım yapma hususunda istikrarlarıdır. Bir yatırım aracına yatırım yapmayı amaç edinen zenginler istikrarlı bir şekilde yatırım gerçekleştirebildikleri için daha da zenginleşmeyi başarırlar. Yoksul kesimde ise birikim ve yatırıma dair herhangi bir istikrar söz konusu olmadığı için özellikle bizim gibi enflasyonun yüksek olduğu ülkelerde giderek fakirleşmeye kendilerini mahkum etmektedirler. Aile bunun için kritik bir öneme sahip eğer ki bir kişi ailesinden birikim ve yatırıma yönelik alışkanlıklar edindiyse istikrarlı duruşunu çok daha uzun süre korumayı başarır.

Mutlaka Oku: İnternetten Para Kazanma Yolları

11-Zenginler, Alırken Kazanmayı Çok İyi Biliyor!

Zenginler Neden Daha Fazla Zenginleşiyorlar? sorusuna son cevabım zenginlerin alırken kazanmayı çok iyi bilmeleridir. Zengin olmak için yatırım yapmak tek başına yeterli değil. Yatırım yaptığınız şeyi ucuza almak çok daha kritik bir detaydır. Zenginler genellikle düşüşlerde ellerinde nakit bulundurdukları için her zaman bir malı ucuza almayı başarırlar. Mesela hisse senetleri düşüşe geçtiğinde fakirlerin satış pozisyonunda bulunmasının aksine alış pozisyonunda yer alarak uzun vadede hayal dahi edilemeyecek kazançların sahibi oluyorlar. Hangi yatırım araçlarına yatırım yaparsanız yapın her zaman düşüşlerde alım yapmaya çalışmanız size önemli bir servet kazandıracaktır.

Zenginler Neden Daha Fazla Zenginleşiyorlar? Sorusu ile Alakalı Sizlerinde Yorumlarını Bekliyorum!

Böylelikle Zenginler Neden Daha Fazla Zenginleşiyorlar? sorusu ile alakalı 11 madde sıraladım. Sizlerinde bu önemli soru ile alakalı yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. Zengin olmanın yolları ile ilgili tavsiyelerinizi lütfen yorumlarda belirtiniz. İçeriğimi beğenmeyi de unutmayınız…

Mutlaka Oku: En Değerli Sanayi Şirketleri

Mutlaka Oku: Temettü Geliri

Mutlaka Oku: İş Yatırım Hisse Önerileri

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz