Sermayesiz işler Nelerdir ? 23 İş Fikri

Sermayesiz işler Nelerdir ? 23 İş Fikri başlıklı yazıma hoş geldiniz. Bu yazımda sizlere tek bir kuruşunuz dahi olmadan yapabileceğiniz işleri aktaracağım. Aşağıda sıralamış olduğum iş fikirleri vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde yapabileceğiniz sermayesiz iş fikirleridir…

Sermayesiz işler Nelerdir ?

Sermayesiz iş fikirleri nelerdir gibi birçok soru tarafımıza sorulmaktaydı. Bu amaçla sizleri 0 risk ile para kazanabileceğiniz sermayesiz işler nelerdir aktarmaya çalışacağım. Sermayesiz iş fikirleri ile yetenekleriniz ve emekleriniz doğrultusunda para kazanabilirsiniz. 

Birçok kişi parasızlıktan dolayı kafalarındaki iş fikirlerini maalesef reel hayata geçirememektedir. Bu nedenle sermayesiz işler nelerdir gibi soruları kendilerine sormaktadırlar. Kimi zaman kimseye danışmadan bulunan iş fikirleri sanıldığı gibi iyi kazançlar getirmemektedir. Aşağıda sıralamış olduğum sermayesiz iş fikirleri tamamen denenmiş ve 2017 yılı itibari ile rahatlıkla para kazanabileceğiniz işlerdir. İşte sermayesiz işler nelerdir sorusuna vermiş olduğumuz iş fikirleri…

1- Özel Ders 

Özel ders vererek para kazanma sermayesiz işler listemde ilk sırada yer almaktadır. İllaki matematik veya İngilizce gibi derslerde özel ders vermeniz gerekmez. Mesela tenis eğitmenliği, WordPress eğitmenliği veya girişimcilik eğitimleri vererek güzel gelirler elde edebilirsiniz.

2- İkinci El Satıcılığı

Özellikle öğrencinin fazla olduğu bir bölgede yaşıyorsanız ikinci satıcılığı yaparak güzel bir kazanç elde edebilirsiniz. Çevrenizden ucuza satın almış olduğunuz eşyaları reel hayatta satabileceğiniz gibi gitti gidiyor, sanalpazar ve n11 gibi sitelerde de satışa çıkarabilirsiniz.

3- Koçluk

Bir alanda uzmansanız koçluk yaparak sermayesiz bir şekilde kazanç elde edebilirsiniz. Ben mesela internetten para kazanma yolları üzerine yeteneklerimi başkalarına koçluk yaparak satıyorum. Sağlık koçluğu, spor koçluğu veya yaşam koçluğu da verebileceğimiz örnek iş fikirleri arasında yer almaktadır. Sizde yetenekleriniz doğrultusunda başka insanlara koçluk yapabilirsiniz.

4- Danışmanlık

Sermayesiz işler nelerdir sorusuna 4. olarak danışmanlığı verebilirim. Ben e-ticaret konusundaki uzmanlığım sayesinde insanlara danışmanlık yapıyorum ve çok iyi kazançlar elde edebiliyorum sizde uzman olduğunuz bir konuda danışmanlık yaparak çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Şuanda en popüler danışmanlık gayrimenkul danışmanlığıdır.

5- Aşçılık

İllaki aşçı olmak için bir restoranda veya otelde çalışmanıza gerek yoktur. Çevrenizde bulunan öğrenci ve bekarlara yemek yaparak bu mesleği icra edebilirsiniz. Sermayesiz işler nelerdir sorusunu soran bayanlara bu iş fikrini fazlası ile önermekteyim.

6- Editörlük

İnternet dünyasının 2017 yılı itibari ile yapılabilecek en iyi sermayesiz iş fikri editörlüktür. Özellikle birçok haber sitesi kalemi güçlü araştırmayı ve yazmayı seven elemanlar aramaktadırlar. Hemen haber sitelerindeki iletişim bilgileri kısmından yetkililer ile irtibata geçerek editörlük yapmak istediğiniz belirtebilir, güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Editörlük ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız

7- Çevirmenlik

Sermayesiz iş fikirleri listemde çevirmenlik gelmektedir. İnternette 1 sayfalık çeviri metinleri için 100-200 lira ödeyecek birçok kişi bulunmaktadır. Yabancı dilinize güveniyorsanız sermayesiz iş fikirleri arasında çevirmenlik sizin için tam zamanlı yapabileceğiniz bir iş olacaktır.

8- Fotoğrafçılık

Sermayesiz işler nelerdir sorusunu soran kişilere şiddetle tavsiye ettiğim iş fikirleri arasında fotoğrafçılık gelmektedir. Stok fotoğrafçılığı yaparak web sitelerine özgün resimler üreterek gelir elde edebilir, mezuniyet fotoğrafları çekebilir, düğün fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Özellikle internet mecrasında alıcı ve satıcıları buluşturan birçok platform bulunmaktadır. Bu platformlara üye olarak fotoğrafçılık yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz.

9- Tamircilik

Sermayesiz iş fikirleri listemde 9.sırada tamircilik gelmektedir. Elektronik aletlerin yapımı, su tesisatı veya kalorifer sistemleri konusunda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız sadece eşe dosta yapacak olduğunuz tamirat işleri ile güzel paralar kazanabilirsiniz.

10- Youtuberlık

Sermayesiz işler nelerdir sorusunu yönelten kişilere en kazançlı para kazanma yolları arasında yer alan youtuberlık yapmalarını öneriyorum. Youtube’da insanların ilgisini çekebilecek videolar üretebilirseniz aylık 20000-30000 TL’ye varan kazançlar elde edebilirsiniz. Şuanda bu işi yapan 18 yaşındaki kişilerin dahi aylık kazancı 20000 TL’ye varmaktadır.

11- Bakıcılık

Çocuk bakıcılığı, köpek bakıcılığı veya yaşlı bakıcılığı yaparak sermayesiz bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bu alanda ilerleyen zamanlarda büyük bir potansiyelin olduğunu söyleyebilirim.

12- Sanal Asistanlık

Sanal asistanlık 2017 yılı itibari ile yeni çıkmış iş fırsatları arasında yer almaktadır. İşi yoğun olan ve bürosunda bir sekreter çalıştırmak istemeyen iş adamları telefon ve bilgisayarın karşısında randevuları ve kendisine gelen telefonları yönlendirebilecek sanal sekreterler aramaktadırlar. Kariyer sitelerindeki iş ilanlarına göz atarak sanal asistanlık ile para kazanabilirsiniz.

13- Organizatörlük

Kişilerin veya firmaların özel etkinliklerini düzenleyebilir mükemmel gelirler elde edebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yapacak olduğunuz organizatörlük işleri sizlere zengin olmanın kapılarını sonuna kadar açacaktır.

14- Masörlük

Masörlük sermayesiz iş fikirleri arasında güzel kazançlar elde edebileceğiniz bir meslektir. Özellikle otellere masörlük konusunda yetenekleriniz var ise başvurabilirsiniz.

15- Web Tasarımcılık

Sermayesiz işler nelerdir diye soranlara kendimin de güzel kazançlar elde ettiği web tasarım işlerini öneriyorum. Özellikle kurumsal firmalar özgün web siteleri tasarlatmak istemektedir. Web tasarım konusundaki yetenekli kişiler sadece 1 web sitesinden 2000-3000 TL’ye varan kazançlar elde edebilmektedirler.

16- Reklam Danışmanlığı

Özellikle adwords ile reklamlarını yayınlamak isteyen kişi ve firmalar reklam danışmanlarına ihtiyaç duymaktadırlar. İnternet reklamcılığı yeni yeni gelişen bir sektör olduğu için buradaki reklam tecrübelerinizi rahatlıkla kazanca dönüştürebilirsiniz.

17- Satış Ortaklığı

Başkalarının ürünlerini tek bir kuruş dahi olmadan satıp komisyonlar kazanabilirsiniz. Bir internet sitesi açıp veya sosyal medya aracılığı ile size verilen satış linki üzerinden başkalarının ürünlerini satarak gelir elde edebilirsiniz. Satış ortaklığı ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız

18- Tasarımcılık

Hediyelik eşyalar tasarlayıp bunları internet üzerinden satarak para kazanabilirsiniz. Hediyelik eşyalar çok iyi fiyatlardan satılabilecek ürünlerdir. Eğer tasarım konusunda oldukça yetenekliyseniz tasarımcılık sermayesiz iş fikirleri arasında yapabilecekleriniz arasında en iyisidir. 

19- Sosyal Medya Danışmanlığı

Sermayesiz işler nelerdir sorusunu soran kişilere sosyal medya danışmanlığı yapmalarını öneriyorum. Birçok kurumsal şirket kendilerini sosyal medyada tanıtabilecek en iyi elemanları aramaktadırlar. Kendinizi sosyal medya konusunda uzman görüyorsanız sermayesiz iş fikirleri arasında yer alan sosyal medya danışmanlığını yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

20- Konservecilik

İnsanların doğal gıdalara olan yönelimi ciddi anlamda artışlar göstermektedir. Bunu fırsata çevirerek birçok gıda ürününü konserve yaparak güzel paralara satabilirsiniz. Mesela domates yazın yetiştiği için ucuz olur kışın satmak için ucuza almış olduğunuz domatesleri konserve yaparak güzel paralar satabilirsiniz. Sermayesiz işler nelerdir diye soranlara konservecilik işini de öneriyorum.

21-Paketleme

Özellikle büyük şehirlerde yaşayıp sermayesiz işler nelerdir diye soran okurlarıma paketleme işini yapmalarını öneriyorum. Büyük şehirlerde taşınma hazırlığında olan kişilere taşınma öncesinde paketleme hizmeti vererek sermayesiz bir şekilde gelir elde edebilirsiniz. 

22- Şoförlük

Kendi aracınızla günü birlik gezi ve turlar düzenleyerek gelir elde edebilirsiniz. Bu da sermayesiz iş fikirleri içerisinde oldukça kazançlı bir para kazanma yöntemidir.

23- Ütücü

Sermayesiz işler nelerdir diye soran bayanlara ütü işleri yapmalarını tavsiye ediyorum. Bekarlara ve öğrencilere verecek olduğunuz ütü işleri ile güzel paralar kazanabilirsiniz…

Böylelikle sermayesiz işler nelerdir sorusuna 23 tane iş fikri verdik. Sizinde sermayesiz işler nelerdir sorusuna verecek farklı yanıtlarınız var ise yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz….

İlerleyen zamanlarda sermayesiz bayilik veren firmalar, sermayesiz ticaret, girişimci iş fikirleri, sermayesiz bayilik veren firmalar 2017, sermayesiz iş kurmak, sermayesiz işler forum, evde yapılabilecek iş fikirleri ve sermayesiz işler 2017 konu başlıkları ile karşınıza çıkacağız bizleri takibi bırakmayın…

Ticaretten En Çok Para Kazandıran İşler İçin Tıklayınız

Zengin Olma Yolları İçin Tıklayınız

Zengin Olmak İçin Okunacak Dua Tıklayınız

Saatte 100 Dolar Kazandıran İşler İçin Tıklayınız

Kısa Yoldan Para Kazanma İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz