Taze Kuru Hisse İçin 6 Güncel Veri!

1 sene içerisinde 15 TL’den 1034 TL’yi görüp daha sonrasında şuan ki seviyesi olan 153 TL’ye kadar düşüş yaşayan Taze Kuru Hisse Senedi için güncel veriler paylaşacağım. Bu veriler ışığında kendi yatırım tercihlerinizi belirleyebilirsiniz.

Bu önemli hisse için detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

Taze Kuru Hisse

1-10.000 TL’ye 1 Sene Önce Taze Kuru Hisse Senedi Alsaydınız…

Bundan tam 1 sene önce 10.000 TL’nizi taze kuru hisse senedine yatırıp bugüne kadar hisselerinizi bozmamayı başarsaydınız paranız tam tamına 184.000 TL olurdu. Hisseyi zirvesi olan 1034 TL’de satmayı başarsaydınız 1 Trilyon 248 Bin TL’niz olurdu. 

2-Şirket Son Çeyrekte 248.000 TL Net Kar Açıkladı!

Taze Kuru hisse senedi için son açıklanan bilançoda 248.000 TL’lik net karın elde edildiği açıklandı. Geçen sene aynı çeyrek dilimde şirket 1 Trilyon 250 Bin TL net zarar açıklamıştı. Şirketin daha önceki çeyreklik bilançolarını incelediğimde birçoğunda net karın 0 olarak gösterildiği görülmektedir.

3-Şirket Satış Gelirini %51 Oranında Büyütmeyi Başardı!

Taze Kuru Gıda, son çeyrekte %51 artışla 2 Milyon TL’lik satış geliri elde ettiğini belirtmiştir. Şirketin FAVÖK oranı ise 439.65 Bin TL olarak gerçekleşti .Şirketin geçen sene aynı dönemde 1.33 Milyon TL’lik satış geliri bulunmaktaydı. Şirketin bu çeyrekte açıklamış olduğu net kar ve net satış geliri son 5 senenin en iyi getirileridir.

4-Taze Kuru Herhangi Bir Net Borca Sahip Değildir ve 95 Bin TL Kasasında Nakdi Bulunmaktadır!

Döviz fazla pozisyonu 90 Bin TL olan şirketin kasasında bulunan net nakdi 95 Bin TL’dir. Kasadaki bu parayı göz önüne aldığımızda şirketin net bir borcunun bulunmadığını söyleyebiliriz. Şirketin yıllar sonra ilk defa bir çeyrekte net borcunun bulunmadığı görülmektedir. Bir önceki çeyrekte şirketin net borcu 3.82 Milyon TL’ydi.

5-Hissede Yabancı Yatırımcı Bulunmamaktadır!

Son 1 sene içerisinde çok fazla spekülatif hareketlerin yaşandığı Taze Kuru Hisse senedine yabancı yatırımcılar herhangi bir yatırım gerçekleştirmemektedirler. Piyasa değeri 153 Milyon TL olan şirketin 1 Milyon TL ödenmiş sermayesi olduğunu belirtelim. 

6-Hissenin %70.6’sı Hüseyin Avni Metinkale’ye Aittir!

Bu önemli hisse senedi için söylenebilecek en olumsuz şeylerin başında şirket hissesinin %70.6’sının tek bir kişide olması ve halka açıklık oranının %29.4 Olmasıdır. Spekülatif hareketlerin bu kadar kolay yaşanmasının en önemli sebebi hisselerin büyük bir çoğunluğunun bir kişinin elinde olması ve şirketin sermayesinin çok küçük olmasıdır.

Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Özsermaye karlılığı -1824 ve yıllık net kar marjı -%64 olan Taze Kuru Hisse senedi ile ilgili olarak aktarabileceklerim bu kadar. Sizlerinde bu önemli hisse ile ilgili yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir….

Mutlaka Oku: Evladiyelik Hisseler

Mutlaka Oku: Yükseliş Beklenen Hisseler

Mutlaka Oku: Borsa Hesabı

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz