Nasıl Zengin Olurum Diyorsanız Mutlaka Okuyun

Nasıl Zengin Olurum düşüncesi kafanızda fazlası ile dönüyorsa sizlere bu yazımızda oldukça önemli bilgiler vereceğiz. Zengin olma yolları hakkında bilgiler paylaştığımız bu yazımızdan sonra nasıl zengin olabileceğinizi, zengin olmak için hangi özelliklere sahip olmanız gerektiğini öğrenebileceksiniz…

Nasıl Zengin Olurum Diyorsanız Mutlaka Okuyun

Nasıl Zengin Olurum

Nasıl Zengin Olurum

1- Ufak Adımların Gücüne İnanın

Zengin olma hayali ile tutuşan birçok kişinin yapmış olduğu yanlışlardan bir tanesi zengin olmak için büyük bir paraya ihtiyaçları olduğunu düşünmeleridir. Oysa bu çok yanlış bir düşüncedir. Nasıl zengin olurum diyorsanız ilk önce küçük yatırımlar ile başlamalısınız. Atalarımız boşuna dememiş damlaya damlaya göl olur diye. Örneğin başlangıçta her ay 1 gr altın alarak yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

2- Tasarruf Bilincine Sahip Olun 

Evde, iş yerinde veya okulda. Nerede olursanız olun tasarruf yapmaya çalışın. Günde 1 lira dahi gereksiz harcama yaptığınız da yılda 365 liranın çöpe gideceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Bir günde 365 lira kaybetseniz eminiz 1 hafta uyuyamazsınız. Bunun için her alanda tasarruf bilinci ile hareket edin.

3- Gelirinizin %20’sini Hisse Senedine Yatırın

Nasıl zengin olurum diyorsanız zengin insanların hayatlarına bakmanız gerekmektedir. Bu insanların hayatlarını incelediğimizde %95’inin düzenli bir şekilde hisse senedi yatırımı yaparak zenginleştiğini görürsünüz. Sizde sıfırdan başlanıp nasıl zengin olunur sorusunu soruyorsanız ilk işinizin hisse senedi yatırımı yapmak olduğunu önermekteyiz.

4- Pasif Kazanca Sahip Olmak İçin Çalışın

Pasif kazanç siz hasta olsanız hatta elinizi dahi oynatmazsanız dahi gelir elde edebilmenize olanak sağlayan bir kazanç yöntemidir. Pasif kazanca örnek vermek gerekirse bir şirket kurmak, iş yeri sahibi olmak ve kiraya vermek, ev sahibi olmak ve kiraya vermek son olarak web sitesi sahibi olmak. Saymış olduğumuz bu kazanç yöntemleri pasif kazanca güzel bir örnektir. Bu tür varlıklara sahip olmak için çalışın aksi halde hiçbir zaman zenginliği tadamazsınız.

5- Sahip Olduğunuz Yetenekleri Artırın

Yetenek = Para bunu unutmayın. Ne kadar fazla yeteneğe sahip olursanız kazancınız aynı doğrultuda artış gösterecektir. Nasıl zengin olurum diyen okurlarımıza mutlaka birden fazla yeteneğe sahip olmak için çabalamalarını öneriyorum. Mesela makale yazarlığında kendinizi geliştirebilirsiniz, profesyonel bir şekilde araba sürmede kendinizi geliştirebilirsiniz ve yazılım konusunda kendinizi eğitebilirsiniz. Tamamen ilgi alanlarınıza bağlı olarak geliştirecek olduğunuz yeteneklerinizden çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

6- Sağlıklı Olun

Sağlığınıza dikkat ettiğiniz takdirde birçok masraftan kurtulabileceğiniz gibi çalışmalarınızı sekteye de uğratmazsınız. Bunun için yediklerinize ve içtiklerinize mutlaka dikkat edin. Sağlık her şeyin başıdır.

7- Elinize Gelen Fırsatları Korkmadan Değerlendirin

Birçok insanın önüne benzersiz fırsatlar gelmesine rağmen maalesef riske girmekten korktuğundan dolayı fırsatı değerlendirmez. Maaşlı işi kaybetme korkusu yüzünden bir türlü istenen adımlar atılmaz. Önünüze inandığınız bir fırsat geldiği takdirde mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ediyorum.  Ancak nasıl zengin olurum sorusuna bu şekilde olumlu bir yanıt bulabilirsiniz.

8- Bilgisayar Kurdu Olun

Bilgisayar kurdu olmak günümüzde fırsatları yakalayabilmeniz için mutlaka kendinizde olması gereken özellikler arasında yer almaktadır. İnternette ne yapacağınızı ve hangi yollar ile para kazanılacağını çok iyi biliyorsanız zengin olmak için müthiş bir fırsatın sahibisiniz demektir.

9- Çevrenizi Zengin İnsanlar İle Donatın 

Zengin insanlar ile dostluklar kurmaya çalışın. Bu kişilerden nasıl para kazanılacağını canlı bir şekilde görebileceğiniz için fırsatları net olarak görebilirsiniz ve kolaylıkla önünüze gelen zengin olma fırsatını değerlendirebilirsiniz.

10- Düzenli Altın ve Dolar Alın

Zengin olmanın en kolay yollarından bir tanesi de düzenli altın ve dolar almaktan geçmektedir. Hemen bankanıza otomatik altın veya dolar alım talimatı vererek zengin olmak için ilk adımı atabilirsiniz. Bizce zengin olma yolları arasında en önemli tavsiye budur. Nasıl zengin olurum sorusuna en güzel yanıt döviz veya altın almanızdır.

11- Ek İşler Yapın

Tek bir iş yaparak asla zengin olamazsınız. Günümüzde özellikle ülkemizde zengin olmak isteyen insanlar mutlaka ek iş yapmalıdır. Ek işlerden gelen parayı yatırıma harcamak uzun vadede zengin olma yolları arasında oldukça önemlidir. Ana işinizden geldikten sonra internetten yapılabilecek ek işler sayesinde zengin olabilirsiniz.

12- Para Kazanmak İçin Para Harcayın

Nasıl zengin olurum sorusuna en güzel yanıt para kazanmak için para harcamanız gelmektedir. Yani değeri artmayacak şeyler için asla para harcamayın. Mesela alacak olduğunuz araba size bir fayda sağlamayacaktır. Aksine giderlerinizi artıracaktır. Oysa bir iş yeri almak veya ev sahibi olmak para kazanmak için para harcama yöntemleri arasında yer almaktadır.

13- Kendinizi Finans Konusunda Eğitim

Zengin olmak istiyorsanız kendinizi finans konularında mutlaka eğitmelisiniz. Doların, Altının ve Euro’nun neden arttığını neden azaldığını öğrenmek dahi bir finansal bilgidir. Finansal bilgi olarak kendinizi yeterince geliştirir iseniz paranızı akıllı yatırımlara yönlendirebilirsiniz.

14- Kendinize Bir Hedef Koyun

Nasıl zengin olurum sorusundan önce neden zengin olmalıyım sorusunu kendinize sormalısınız. Eğer kendinize ölçülebilir, net hedefler belirlerseniz zengin olma yolunda sıkılmaz, hedefinize çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

15- Fakir Bir İnsan Gibi Yaşayın

Warren Buffet gibi zengin insanlar yılda milyon dolarlar kazanmalarına rağmen kendilerine aylık bir harcama sınırı belirlemektedirler. Asla bu sınırın dışına çıkmamaktadırlar. Her zaman gelirinizin altında bir yaşam standardı belirlemelisiniz. Aksi halde milyon dolarlar dahi kazansanız çok kısa bir süre sonra fakirleşmeye mecbur olursunuz.

35 Yaşından Önce Nasıl Zengin Olursunuz

35 Yaşından Önce Nasıl Zengin Olursunuz

35 Yaşından Önce Nasıl Zengin Olursunuz

1- Risk Almayı Bilin 

35 yaşından önce nasıl zengin olursunuz sorusuna en güzel yanıt risk almayı bilmelisiniz cevabını verebiliriz. Hayat riskler ile doludur. Eğer doğru adımlar atıp risk almayı bilmiyorsanız asla zengin olamazsınız. İş dünyasında başarının en büyük sırrı risk almaktır.

2- Fırsatları Yakalamak İçin Gözünüzü Açın

Hayat fırsatlarla doludur. Bunu ancak gözü açık olanlar görebilir. Zengin insanların birçoğu fırsatları yakalamak konusunda oldukça uzmanlardır. Nasıl zengin olurum, nasıl fırsatları yakalarım diyorsanız da interneti çok iyi kullanmanızı öneriyorum. Günümüzde internet dünyasına hakim olan birçok kişi zengin olma kapılarını sonuna kadar aralamıştır.

3- Sosyal Çevrenizi Genişletin

Sürekli çalışıp sosyal çevrenizi genişletmeden yaşarsanız elinizdekileri de kaybedersiniz. İnsan insana her zaman muhtaçtır. 35 yaşından önce nasıl zengin olursunuz diye tavsiye versek en başa rahatlıkla sosyal çevrenizi genişletmenizi öneririz.

4- Paranızı Para Kazanmak İçin Harcayın

35 yaşından önce nasıl zengin olursunuz sorusuna nasıl zengin olurum sorusunda vermiş olduğumuz gibi paranızı para kazanmak için harcamanızı öneriyoruz. Paranızı değeri artmayacak şeyler için harcarsanız gün gelir elinizdeki varlıklardan da olursunuz.

5- Kendinize Yıllık Hedefler Belirleyin

5-10 yıllık hedefler sizi fazlası ile sıkacaktır. Bu nedenle 35 yaşından önce nasıl zengin olursunuz sorusuna kendinize 1 yıllık hedefler, planlar oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle zengin olma yolunda asla  motivasyon kaybı yaşamazsınız

6- Sağlığınıza Dikkat Edin

Nasıl zengin olurum sorusuna vermiş olduğumuz tavsiye gibi sağlığınıza önem vermenizi tavsiye ediyoruz. Sağlığınız yerinde ise çalışmalarınız aksamayacak bu sayede para kazanma yolunda bir engel olmayacaktır. Yediklerinize içtiklerinize dikkat edin ve ideal kilonuzu her daim koruyun.

7- Yaratıcı Olun

Zengin olmak istiyorsanız mutlaka özgün olmak zorundasınız. Bu da ancak yaratıcı olmanıza bağlıdır. Yaratıcı bir kişiliğe sahip olarak yaptığınız her türlü işte fark yaratabilir, bu sayede diğer insanlardan çok daha kazançlı gelirler elde edebilirsiniz.

Ticarette Nasıl Zengin Olunur ?

Ticarette Nasıl Zengin Olunur ?

Ticarette Nasıl Zengin Olunur ?

1-Çok Çok Çok Çalışın

Ticarette nasıl zengin olunur sorusuna verilebilecek en iyi yanıt çalışmaktır. Çalışmadan asla ticari alanda başarılı olamazsınız. Nasıl zengin olurum sorusunu soran birçok kişiye ticaret yapmalarını önermiştim. Bu tavsiyenin üzerine çok çalışmaları gerektiği tavsiyesini de eklemek istiyorum.

2- Fark Yaratın

Ticarette nasıl zengin olunur diye soranlara 2. yanıtım fark yaratmalarıdır. Her ne ürün, hizmet satıyorlarsa satsınlar müşterilerine fark yaratan bir takım avantajlar sunmalıdırlar. Bir ticaret adamı müşteri beni neden seçmeli sorusunu kendisine mutlaka sormalıdır.

3- Krizleri Fırsata Çevirin

Krizleri fırsata çevirmeyi bilmek nasıl zengin olurum sorusuna verilebilecek en güzel yanıtlardan bir tanesidir. Birçok zenginin hayatına baktığınızda kriz dönemlerinde düşen hisse senetlerine yatırım yaparak zenginleştiklerini görürsünüz. Ticari hayatta da krizi fırsata çevirmek için bu mutlaka yöntemler geliştirmelisiniz

4- Yatırım Yaparak Ticari Hayattaki Kazançlarınızın Değerini Artırın

Ticari hayatta başarılı olmanın en önemli kurallarından bir tanesi kazancı yatırıma dönüştürmektir. İşletme için yapacak olduğunuz önemli yatırımlar ticari hayatınızın uzun sürmesini hatta ölümsüz olmasını sağlayacaktır.

5- Etrafınızı Zengin İnsanlarla Çevreleyin

Ticari hayatta nasıl zengin olurum sorusuna etrafınızı varlıklı insanlarla çevirmeniz tavsiyesini veriyoruz. Eğer etrafınızı zengin insanlar ile kuşatmanız halinde nakit akışında ciddi bir artış görür ve veresiye gibi durumlar ile karşılaşmayı önleyebilirsiniz.

Sıfırdan Başlanıp Nasıl Zengin Olunur

Sıfırdan Başlanıp Nasıl Zengin Olunur

Sıfırdan Başlanıp Nasıl Zengin Olunur

1- Paraya Kıskanç Bir Sevgili Gibi Davran

Paraya sevgilinize verdiğiniz kadar değer verin. Parayı her an uçacak bir kuşmuş gibi düşünün. Sıfırdan başlanıp nasıl zengin olunur diyorsanız parayı önceliğiniz haline getirmelisiniz. Her kuruşun hesabını yapın.

2- Kazancınızı Yatırıma Dönüştürün

Asla paranızı nakitte bırakmayın. Elinize geçen her türlü kazancı yatırıma dönüştürün. Bu zaman içerisinde paranızın değer kazanmasını sağlayacaktır. Uzun vadede zenginliğin temel kuralı parayı yatırıma dönüştürmektir.

3- Küçük Düşünmeyin

Nasıl zengin olurum diyorsanız öncelikle küçük düşünmemenizi, hedeflerinizi her daim büyük tutmanızı öneriyoruz. Mesela hedefiniz 1 Milyon TL olmasın 10 Milyon TL olsun.

4- Gösteriş Yapmayın

Kazandıklarınızı gösteriş yapmak için harcıyorsanız hiçbir zaman zengin olamazsınız. Gelirinizi hava olsun diye göstermek için 1 Milyon TL’lik arabaya binme yerine 100.000 TL olan araca binmek sizi uzun vadede kazançlı kılar ve sıfırdan zengin olabilmeye yardımcı olur.

5- Finansal Gündemi Takip Edin

Ülkedeki olup bitenlere mutlaka hakim olmalısınız. Finansal olayların temeli ülkedeki gündemdir. Olayların nasıl gelişeceğini ve ülkenin finansal anlamda nereye sürükleneceğini tahmin ederseniz sıfırdan zengin olabilmek için tüm kapıları açabilirsiniz.

Kısa Yoldan Nasıl Zengin Olurum

Kısa Yoldan Nasıl Zengin Olurum

Kısa Yoldan Nasıl Zengin Olurum

1- İnternetten İş Fikirleri Geliştirin

Kısa yoldan nasıl zengin olurum diye soruyorsanız ilk olarak internet dünyasına atılmanızı tavsiye ediyorum. Günümüzün en zengin insanlarına baktığımız internetten geliştirmiş oldukları iş fikirleri sayesinde zengin olduklarını görürsünüz. Üstelik bu insanların yaş ortalamasının da 25 olması internetin kısa yoldan zengin olmak için ne kadar önemli bir mecra olduğunu gözler önüne sermektedir.

2- Bir Youtube Kanalı Oluşturun

Öyle ağır işlerde çalışamam ama kısa yoldan nasıl zengin olurum sorusunu soruyorsanız bir youtube kanalı açmanızı öneriyorum. Burada yayınlayacak olduğunuz ilgi çekici videolar sayesinde abone sayınızı artırabilir, tek bir video’dan binlerce dolar para kazanabilirsiniz. Günümüzde henüz 20 yaşına gelmemiş bir çok youtuber’ın aylık kazancı 20.000 TL’yi geçmektedir.

3- E-Ticarete Atılın

E-ticaret sektöründe başlarda çok çalışırsınız fakat işleri bir sisteme yerleştirdiğinizde çok fazla çalışmak zorunda kalmazsınız. Kısa yoldan nasıl zengin olurum diyorsanız mutlaka e-ticaret atılmanızı tavsiye ediyorum. E-ticaret sektörü reel hayatta açılan dükkanlardan çok daha fazlasını kazandırmaktadır. Birçok kurumsal markanın reel hayattaki mağazalarını azaltıp internete yönelmesi ne kadar büyük bir potansiyelin olduğunuz gözler önüne sermektedir.

Böylelikle nasıl zengin olurum, 35 yaşından önce nasıl zengin olursunuz, ticarette nasıl zengin olunur, sıfırdan başlanıp nasıl zengin olunur ve kısa yoldan nasıl zengin olurum konularında içerikler paylaştık. Bu zengin olma yolları sayesinde zengin olma yolunda kendinize fikirler geliştirebilirsiniz.

Zengin Olma Yolları Ekşi 10 Mükemmel Tavsiye İçin Tıklayınız

Zengin Olmak İstiyorsan Bu Tavsiyelere Kulak As ! Tıklayınız

Nasıl Zengin Olunur ? 19 Mükemmel Tavsiye İçin Tıklayınız

Zengin Olmak İçin Okunacak Dua Tıklayınız

Zengin Olmanın Yolları Sakıp Sabancı’dan Muhteşem Tavsiyeler İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Aydtin Ertan dedi ki:

    Merhaba .. Benim adım Aydın Ertan ve Türkiye’nin vatandaşı, “Kredi Finansmanı Evi” adında bir kredi şirketine teşekkür etmek istiyorum. Banka tarafından kredi almaktan birkaç kez reddedildikten sonra reklamlarını aldım çevrimiçi denemeye karar verdim, çünkü bana yardım edecek kimsem yok ve neyse ki, bazı kağıt işleri imzaladıktan ve gerekli prosedürleri tamamladıktan sonra kolayca kredi aldım ve tanıklığımı çevrimiçi olarak paylaşmaya karar verdim. Benim gibi aynı durum, her tünelin sonunda ışık olması ve sorunlarının çözümünü bulmaktan vazgeçmemesi umuduyla olabilir. Ayrıca, finansal desteğe ihtiyacınız varsa onlarla iletişime geçebilir ve ayrıca bilgilerini çevrimiçi ortamda nasıl edindiğinizi anlatabilirsiniz.

Yorum Yaz