Arda Turan Hakkında 11 Çarpıcı Detay!

Arda Turan sonunda Galatasaray’ına kavuştu. Başakşehir ile sözleşmesini sona erdirdikten sonra Galatasaray yönetiminden uzun bir süre cevap bekleyen Turan, sonunda yuvasına döndü. Açıklamalarından oldukça heyecanlı olduğu görülen Arda ile ilgili olarak burada önemli bilgiler aktarmak istiyorum…

Arda Turan twitter ve youtube gündemini bugünlerde yoğun bir şekilde meşgul etmekte. Son 4-5 senedir sahada istediği performansı göstermeyi başaramayan Arda Turan, Galatasaray’da yepyeni bir başlangıç yaparak şampiyonlukta büyük bir pay sahibi olmak istiyor.

Bugüne kadar Arda Turan Transfer haberlerinde Galatasaray’ın onu hiçbir zaman istemediği yazılıp çizilmekteydi. Bugün itibari ile bu tür dedikodularda ortadan kalkmış oldu. Arda Turan maaş ile ilgili olarak da Galatasaray ile herhangi bir pazarlığa oturmadığı bilinmektedir. Lafı çok fazla uzatmadan yıldız futbolcu ile ilgili detaylara geçeyim…

İçeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi da hatırlatmak istiyorum…

Arda Turan İle İlgili 11 Önemli Detay!

1- Ülkemizde 4 Kez Yılın Futbolcusu Seçilmiştir!

Geçmişte çok büyük hatalar yapsa da Arda, her daim Galatasaray’da kaliteli sezonlar geçirmiştir. Ülkemizde 2008-2009-2014 ve 2015 sezonlarında yılın futbolcusu seçilmesi bunun en önemli göstergesidir.

2-Piyasa Değeri Şuan Sadece 650.000 Euro’dur!

Barcelona’ya Transfer olmadan önce 35 Milyon Euro gibi oldukça yüksek bir piyasa değerine sahip olmayı başaran Turan, günümüzde ne yazık ki piyasa değerini çok fazla düşürmüştür. 650.000 Euro gibi oldukça düşük bir değerlemeye sahip olan Arda Turan’ın gösterecek olduğu performansla bu değerini yükseltebileceğini tahmin etmekteyiz.

3-Nike İle Sözleşmesi Vardır!

Arda Turan 66 numarayı giyecek. Yıldız oyuncusunun Nike ile sponsorluk sözleşmesi olduğunu belirtmek istiyorum. Galatasaray ile maaş hususunda herhangi bir görüşme yapmamasının en önemli sebebi de zaten maddi olarak yeterli bir doygunluğa ulaşmasıdır.

4-2011 Yılına Dek Türkiye’den Yurtdışına Transfer Olan En Pahalı Türk futbolcusu Olmuştur!

Arda Turan’ın Türk oyuncuların yurtdışına transfer olmasında önemli bir öncülük ettiğini belirtmek istiyorum. 2011 yılına dek gerçekleştirilen transferlerde 12 milyon euro transfer bedeli ile yurtdışuna transferi gerçekleşen en pahalı Türk oyuncusu olmuştur. 

5- Futbola Altıntepsi Makelspor’da Başladı!

Henüz 12 yaşındayken Altıntepsi Makelspor’un altyapısına girmeyi başaran Turan, 3 sene sonra Galatasaray’ın altyapısına transfer olmayı başarmıştır. Vefası ile öne çıkmayı başaran Arda’nın futbola başladığı ilk kulüp olan Altıntepsi Makelspor’a düzenli bir şekilde maddi yardımlarda bulunduğu bilinmektedir…

6- İspanyol Spor Dergisi Don Balón Tarafından 1987 ve üzeri Doğumlu ilk 100 Futbolcu Arasından 8. seçilmiştir!

Athletico Madrid’te göstermiş olduğu performans ile İspanyolları kendisine hayran bırakmayı başaran Arda Turan, ünlü İspanyol dergisi Dan Balon tarafından 1987 ve üzeri doğumlu futbolcular arasından 8. seçilmeyi başarmıştır.

7- Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu Tarafından 2009 Yılında Yılın En Popüler Aktif Futbolcusu Seçilmiştir!

Arda, sadece göstermiş olduğu performanslarla değil kişiliği ile de ön plana çıkan bir futbolcudur. Sosyal kişiliği sayesinde herkesi kendisine hayran bırakan Turan, 2009 yılında Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu tarafından yılın en popüler aktif futbolcusu seçilmiştir.

8- Arda Turan’ın Babası Türk Hava Yollarından Emeklidir!

İş hayatında emektar kişiliği ile ön plana çıkmış olan Adnan Turan, Türk Hava Yollarından emeklidir. 

9- Turan İspanya’da 1 Milyon Euro Karşılığında Ev Satın Almıştır!

Athletico Madrid’e transfer olduğu ilk yıl kiralık evde oturan Turan, ikinci yıl kendisine Madrid’in ünlü caddelerinden Serrano caddesinden 1 milyon Euro karşılığında ev almıştır.

10- İstanbul’un Şişli İlçesinde Açmış Olduğu Restoran Batmıştır!

2016 yılından Şişli’de 150 kişilik bir restoran açmıştır. 3 Milyon TL yatırım ile açılan bu restoran iş yapmadığı gerekçesi kapatılmıştır.

11- Bir İspanyol Yazar Arda Turan’ın Kitabını Yazmıştır!

Juan Rodriguez Garrido, Arda Turan’ın hayatını anlatan bir kitap piyasaya sürmüştür. Kitap İspanya’da büyük bir ilgi görmüştür. Ülkemizde ise Sabri Ugan Turan’ın hayatını kaleme alan yazar olarak ön plana çıkmıştır.

Böylelikle Arda Turan ile ilgili olarak önemli bilgilendirmelerde bulunmaya çalıştım. sizlerinde Arda Turan ile ilgili görüş ve düşüncelerini yorumlar aracılığı ile belirtmesini rica ediyorum…

Mutlaka Oku: Alişan’ın eşi Buse Varol Kimdir?

Mutlaka Oku: Danilo Zanna Kimdir?

Mutlaka Oku: Recep Niyaz Kimdir?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz