Borsa Neden Düşüyor? 5 MADDE!

Selamlar arkadaşlar. Hepimiz Borsa Neden Düşüyor? sorusunun cevabını arıyoruz. Her geçen gün ortalama %3’lere varan kayıplar yaşayan borsamızda birçok uzun vadeli yatırımcının son dönemdeki kaybı %10’ları geçmiş durumda. Dünya borsalarında yeni rekorlar kırılırken biz neden bu durumdayız açıklamaya çalışacağım…

Olumsuz bir haber akışı olmamasına rağmen borsamızın düşmesi özellikle son 1 senede borsaya yatırım yapmaya başlamış olan kişileri hayal kırıklığına uğratmıştır. Çok daha kötü zamanlarda dahi borsamızda bu denli büyük düşüşlerin yaşandığı hiç görülmedi.

Borsa Neden Düşüyor? sorusuna kendi tahminlerim doğrultusunda cevap vereceğim. Bu nedenle de borsanın düşmesi ile ilgili olarak yapmış olduğum tahminlerin bazılarına katılmayabilirsiniz. Detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabilirsiniz…

Borsa Neden Düşüyor?

1-Ülkemizin Tam Kapanma Sürecine Tekrardan Girebilme İhtimali!

Dünyada birçok ülkede vaka sayıları azalırken bizde vaka sayılarının inanılmaz yükselişler yaşaması kulislerde tam kapanmaya gidilebileceğinin konuşulmasına neden olmuştur. Son dönemde özellikle altında yükselişlerin yaşanması bu ihtimali güçlendirmektedir.

2-Yabancı Yatırımcılar Tarafından Artık İlk Tercih Olarak Görülmememiz!

Maalesef yabancılar eskisi gibi bizleri tercih etmiyor. Bunun yerine Asya piyasalarını tercih eden yabancılar ülkemizde var olan portföylerinide zararına satarak çıkmaktadırlar. Yabancıların gözünde ülkemizin güvenilirliğini kaybetmesi tercih edilebilirliğimizi azaltmıştır. Güvenilir bir ortam tahsis edilmezse maalesef bizleri daha kötü düşüşler bekliyor.

3-Ülkemizde Faizlerin Yüksek Olması!

Borsa Neden Düşüyor? sorusuna direkt olarak ülkemizde faizlerin çok yüksek olması cevabını verebilirim. Risksiz yatırımı seven kişiler için %20’lik bu kazanç fazlası ile tatmin edici olmuştur. Bu durumda büyük ve küçük yatırımcıların paralarını borsadan çekip faize yatırmasına sebep olmuştur.

4-Ülkemizdeki Gece Yarısındaki Görevden Alınmaların Güvensiz Bir Ortam Yaratması!

Özellikle Merkez bankası başkanı Naci Ağbal’ın gece yarısı görevden alınması yabancıların ülkemize olan güvenini ciddi bir şekilde sarsmıştır. Ardından yine gece yarısında açıklanan bakan değişimleri bu güvensizliğin daha fazla artmasına neden olmuştur.

5-Borsaya Alternatif Olan Yatırım Araçlarına İlginin Artması!

Özellikle coinlere olan ilgi borsanın negatif ayrışmasında etkili olmuştur. Ayrıca dünyadaki belirsizlikten dolayı güvenli liman arayışında olan yatırımcıların faize ve altına yönelmesi borsaya para akışını ciddi bir şekilde zayıflatmıştır.

Borsa Neden Düşüyor? Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum

Son olarak borsamızdaki bu düşüşün yakın zamanda son bulacağını düşünüyorum. Bu dönemde nakit eklemeler yapabilen yatırımcıların gelecekte çok önemli kazançlar elde edebileceklerini tahmin ediyorum. Sizlerinde Borsa Neden Düşüyor? sorusu ile alakalı yorumlarını bekliyorum. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir…

Mutlaka Oku: 6 Yöntem İle Erkekler İçin Para Kazanmak!

Mutlaka Oku: Zengin Olmak İstiyorum Diyorsanız Bu 10 Hareketi Yapın!

Mutlaka Oku: 15 Bin TL İle Yatırım Yapmak

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz